V bohoslužbách musíme pokračovať!

Autor: Petičný výbor Adresát: Vláda SR

Vážený pán predseda vlády, Vážení členovia krízového štábu,

určite si sami aj vy uvedomujete, ako málo je v ľudských rukách zabrániť tejto epidémii koronavírusu. Hygienické opatrenia sú dôležité a rešpektujeme ich, ale nemôžu ísť proti našej základnej ľudskej úlohe, ktorú máme tu na zemi. Boli sme stvorení, aby sme slúžili Bohu, chválili ho a tak spasili svoju dušu. Všetky veci, ktoré nám k tomu pomáhajú sú dobré a všetky veci, ktoré nás od tohto základného cieľa odvádzajú sú zlé.

32478 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Nech sú dvere chrámov otvorené!

Svätá omša je to najvzácnejšie, čo tu na zemi máme. Aj reštaurácie sú dôležité, lebo poskytujú stravu telu. Rovnako aj fitness centrá, pretože starať sa o telo je dobré. Aj hospodársky život je dobrý. Ale nemôžeme starosť o telo a časný život povýšiť nad starostlivosť o dušu a večný život. Nie sme však len telá, máme aj dušu  preto potrebujeme aj „duchovné fitness centrum“ a „duchovnú potravu“ oveľa viac ako telesné potreby. Práve v čase krízy sa viac ako inokedy potrebujeme pred Bohom skláňať, odprosovať ho za hriechy ľudstva a prosiť o Božiu pomoc. 

Bohoslužby sa konali skoro v každej obci a každý deň, bolo ich množstvo po celom Slovensku a napriek tomu nám nie je známe, že by  vzhľadom k ich počtu boli  rizikovejšie na nákazu vírusom COVID-19 oproti iným typom podujatí.  Vďaka bohoslužbám získalo mnoho ľudí v kríze duchovnú pomoc, ktorú človek dať nemôže.

Bohoslužby musia pokračovať. My potrebujeme Boha. Od Boha závisí, ako to so Slovenskom dopadne. Prosíme Vás, nezbavujte seba ani nás možnosti spoločne vyprosovať Božiu pomoc. 

Petičný výbor:

Anton Chromík

Tomáš Kováčik

Juraj Šúst

Martina Bednáriková

Patrik Daniška

Stanislav Gunčaga

Peter Beňa

Vladimír Kružík

Andrej Ralbovský

Robert Mateffy

Richard Mateffy

 

Osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: Anton Chromík, Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

3 4 206

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 647

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 103

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

259 názorov na podpis

 • Jozef Biel

  Prečo nezavre reťazce tam je viac ľudí ktorý sa pohybujú a nesedia,a ešte aj ohmatávajú tovar. V kostole sa len sedí, stojí alebo kľačí. A pár ľudí sa prejde keď ide na sv.príjmanie.

 • maria

  svete 0mse su pre nas najvacsim pokladom ktore nas drzia a povzbudzuju neustala v nasom zivote .tu nachadzame skutocny pokoj.

 • Zdenka Loduhova

  Ľudia sú ohľaduplní a aj boli v prvej vlne a pre niekoho je to jediný socialny kontakt a neviem či v obchode sa bojím menej.
  Obmedzenie áno,ale nie úplnému zavretiu kostolov.

 • Marek Boko

  Neexistuje absolútne žiadny dôvod na obmedzenie bohoslužieb.

 • Jarmila Konečná

  Prosím o zachovanie slúženia svätých omší.
  Ďakujem.
  Počet 50 ľudí je už teraz uleteny. Neprihliada napriklad na veľkosť jednotlivého kostola,kaplnky.
  Je veľa iných miest,kde je koncentrácia ľudí vysoká.

 • Júlia Bizoňová

  Nie je dôvod, aby sa zatvárali kostoly. Veď omše, modlitby a utiekanie sa k Bohu, je to posledné čo môžeme urobiť pri ťažkých chvíľach, chorobe a smrti.

 • Vlasta

  BOHOSLUŽBY MUSIA POKRAČOVAŤ !!!Uplne suhladim s Vami.. Som krestan katolik vychovani sme boli rodicmj v duchu viery a udrziavat krestanske nalezitosti. Viem ze do teraz sa nikto v kostole nenakazil Cividom a ludia v nom dodrziavaju prisne nariadenia. Pokial nam vlada nedovoli chodut na sv.omse..m he to horsi pristup ako za komunizmu. A ludia jednoducho si odvyknu.. co je citelne vidiet uz aj po 1.vlne corony

 • Rastislav

  Sväté omše musia pokračovať veď Eucharistia je pre nás obživa, sila, nadej, laska Kristus je v nej pritomný a to nám dodáva síl z Eucharistie Cirkev Kristova nevesta žije pane Ježišu ty vieš že ta potrebujeme prosíme ťa o slávenie svätých omší na tvoju slávu a chválu na veky vekou AMEN.

 • Anna Boženkova

  Otvoriť kostoly

 • Jana Fabuľová

  Nevidím ďôvod prečo by sa nemali konať bohoslužby, ktoré sú pre človeka balzámom
  na dušu aj telo.

 • Viera Masnicakova

  Život každého človeka je závislý na Bohu. A pred Božou tvárou bude každý osobne stáť a zodpovedať za skutky. Túto ťažkú situáciu môžeme prekonať v hlbšom prežívaní s ním. Denná prítomnosť na sv. omši za predpokladu všetkých opatrení je iba posilou. Kde môžeme v načerpať sily, ak nie vo sv. omši? Aj strach, neistota… prispieva k oslabeniu imunity. Skôr snažiť sa obnoviť radostný, harmonický život každého človeka, naplnený láskou, pokojom, nie hádkami, uzatváraním, alkoholom, sebectvom, …. obnovou duchovného života a častým prijímaní sviatosti. To by zaiste pomohlo k jednote a upevneniu viery u nás na celom sväte. Nech Nás Pán vedie svojím sv. duchom.

 • Božena Kelešiová

  Kostoly otvorme, lebo Boh vidí tento neporiadok, čo sa tu deje

 • Aneta Cicha

  Dobry den,iba ten co bojoval o zivot a ma dar viery vie pochopit,co je -ked Vas Boh nesie cez pust zivota-stopy v piesku,prosim Vas pan premier zvazte to rozhodnutie -my mozme bojovat-ale len s Bohom,nie bez neho.Nech Vas cely tim vedie Duch svaty pri kazdom rozhodnuti.

 • Norbert Šabo

  Čo sa to deje s týmto štátom? Kde sa strácajú základné ľudské práva?

 • Mária Nováková

  Pre mňa je dôležité byť v Božom chráme na najsvätejšej obeti nášho Pána.

 • Dana

  Bohoslužby musia pokračovať. Dodržiavame odstupy , rúška, dôležité sú aj sviatosti, modlitby. V histórii bol mor, veriaci prichádzali do chrámov, robili procesie s eucharistiou, modlili sa za uzdravenie. Zamyslite sa prečo sú v mnohých mestách MOROVÉ STĹPY – socha Nepošrnenej Panny Márie.

 • Dana

  Bohoslužby musia pokračovať. Dodržiavame odstupy , rúška, dôležité sú aj sviatosti, modlitby. V histórii bol mor, veriaci prichádzali do chrámov, robili procesie s eucharistiou, modlili sa za uzdravenie. Zamyslite sa prečo sú v mnohých mestách MOROVÉ STĹPY – socha Nepošrnenej Panny Márie.

 • Miroslava Vargová

  Bohoslužby musia pokračovať!

 • Ivana

  Najskor zákaz omší, potom zvyk a pohodlnosť nejsť do kostola a neskor v buducnosti prázdne kostoly – super!!!
  Imigranti sa potešia, budú mať k dispozicii krásne priestory pre mešity….
  Nedovolme to !!!!!

 • Marta Horinkova

  Bohoslužby majú pokračovať a neverím tomu, že v kostole niekto ochorel

 • Tibor Mihály

  Nesúhlasím so zavretím kostolov.

 • Lukáš Kováč

  Bohosluzby musia pokracovat.

 • Monika

  Bohoslužby musia pokračovať.

 • MAGDALENA BEZEGOVÁ

  V autobuse, keď idem do práce, sme sme natlačení, to je „v norme“, ale v kostole, kde dodržujem odstup, dezinfekciu, rúška a idem tam na stretnutie a prijatie Ježiša, načerpanie duchových síl, je počet obmedzený.

 • hnatovam421@gmail.com

  50 ludi je stra.sne malo na tak velke kostoly, potrebujeme modlidby a zucastnovat sa na sv omsiach som za mijimalne 100 ludi

 • Peter Svab

  Nevidim dovod aby sa zatvarali kostoly.

 • Gabriela

  V kostoloch sa opatrenia proti šíreniu vírusu dodržujú, nie je dôvod na ich zatváranie a odopieranie duchovného vyžitia veriacim.
  Aj návšteva kostola je forma boja proti nákaze. Človek potrebuje aj duševnú pohodu, nie len vitamíny aby sa telo vedelo brániť.

 • Anna Kručková

  Som proti nelogickému postupu.

 • Anna Kručková

  Pán Matovič spolu s hlavným hygienikom, verím , že to myslíte dobre, ale asi si potrebujete oddýchnuť .
  Podľa mňa ste prepracovaní ( ináč si to neviem vysvetliť).
  Odporúčam odstup viac ako na 2 metre od svojho ega a nechať to na pána Krčméryho , lebo už nerozmýšlate logicky.
  Ďakujem

 • Terezia Idešicová

  Keď môžeme sedieť v dopravných prostriedkoch vlaky, autobusy, električky, lietadlá… vedľa seba, prečo by malo byť zakázané slúženie bohoslužieb, kde dodržiavame sedenie podľa pokynov. V dnešnej dobe potrebejeme veľmi Božiu pomoc a Božie milosti a útechu, a to nám ani vláda ani nik iný nedá.