V bohoslužbách musíme pokračovať!

Tvorca petície: Petičný výbor Adresát petície: Vláda SR

Vážený pán predseda vlády, Vážení členovia krízového štábu,

určite si sami aj vy uvedomujete, ako málo je v ľudských rukách zabrániť tejto epidémii koronavírusu. Hygienické opatrenia sú dôležité a rešpektujeme ich, ale nemôžu ísť proti našej základnej ľudskej úlohe, ktorú máme tu na zemi. Boli sme stvorení, aby sme slúžili Bohu, chválili ho a tak spasili svoju dušu. Všetky veci, ktoré nám k tomu pomáhajú sú dobré a všetky veci, ktoré nás od tohto základného cieľa odvádzajú sú zlé.

31 137 podpísali petíciu. Dosiahnime 40 000.
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Nech sú dvere chrámov otvorené!

Svätá omša je to najvzácnejšie, čo tu na zemi máme. Aj reštaurácie sú dôležité, lebo poskytujú stravu telu. Rovnako aj fitness centrá, pretože starať sa o telo je dobré. Aj hospodársky život je dobrý. Ale nemôžeme starosť o telo a časný život povýšiť nad starostlivosť o dušu a večný život. Nie sme však len telá, máme aj dušu  preto potrebujeme aj „duchovné fitness centrum“ a „duchovnú potravu“ oveľa viac ako telesné potreby. Práve v čase krízy sa viac ako inokedy potrebujeme pred Bohom skláňať, odprosovať ho za hriechy ľudstva a prosiť o Božiu pomoc. 

Bohoslužby sa konali skoro v každej obci a každý deň, bolo ich množstvo po celom Slovensku a napriek tomu nám nie je známe, že by  vzhľadom k ich počtu boli  rizikovejšie na nákazu vírusom COVID-19 oproti iným typom podujatí.  Vďaka bohoslužbám získalo mnoho ľudí v kríze duchovnú pomoc, ktorú človek dať nemôže.

Bohoslužby musia pokračovať. My potrebujeme Boha. Od Boha závisí, ako to so Slovenskom dopadne. Prosíme Vás, nezbavujte seba ani nás možnosti spoločne vyprosovať Božiu pomoc. 

Petičný výbor:

Anton Chromík

Tomáš Kováčik

Juraj Šúst

Martina Bednáriková

Patrik Daniška

Stanislav Gunčaga

Peter Beňa

Vladimír Kružík

Andrej Ralbovský

Robert Mateffy

Richard Mateffy

 

Osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: Anton Chromík, Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Aktuálne petície

Námestie Jánovi Pavlovi II!
Námestie Jánovi Pavlovi II!

Vážení páni primátori, vážení páni starostovia, vážení poslanci mestských zastupiteľstiev, vážení poslanci obecných zastupiteľstiev, my občania Slo...

Zobraz petíciu
Neničte nám Ústavu!
Neničte nám Ústavu!

Vážená pani ministerka, návrh zmeny Ústavy výrazne zasahuje do bŕzd a protiváh medzi zákonodarnou, výkonnou a súdnou mocou v prospech súdnej moci a...

Zobraz petíciu
Pani prezidentka, prečo stále „svieti“ náš podpis pod Istanbulským dohovorom?
Pani prezidentka, prečo stále „svieti“ náš podpis pod Istanbulským dohovorom?

Vážená pani prezidentka, Rada Európy tvrdí, že Váš list o Istanbulskom dohovore nemá žiadne konkrétne právne účinky! Prosíme Vás doplňte ho!...

Zobraz petíciu

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

249 názorov na podpis

 • Mária Andučičová

  Bez Boha nezmôžeme absolútne nič.
  Jedine On môže ten neviditeľný a zároveň veľmi nebezpečný vírus zničiť.
  Rúška, hygiena a odstupy nás trochu chránia, ale vírus nezničia.
  Je nevyhnutné, aby chrámy boli otvorené …
  Aby boli verejné bohoslužby …
  Nemôžme robiť zo seba hrdinov, sme len ľudia …
  V pokore a s dôverou sa chceme skláňať pred naším Stvoriteľom , robiť pokánie a prosiť o záchranu. Sv.omša a Sviatosť oltárna sú pre nás najdôležitejšie.

 • Lívia Šuchterová

  Eucharistia je pre kresťana každodenný pokrm bez, ktorého sa nedá žiť.

 • Mária Králiková

  Ďakujem za zorganizovanie petície. Je to správne , nakoľko je to rozhodnutie o zrušení omší diskriminačné oproti obchodom, kde sa točia peniaze a platí tu výrok Synovia tohto sveta sú predvídavejší ako synovia svetla

 • Anna Franova

  V kostole dezinfekcia, odstupy,rúška. Nie je dôvod zatvárať kostoly. Pre veriacich je potrebná návšteva kostola v tejto ťažkej dobe

 • Magdaléna Prandova

  Účasť na bohoslužbách a prijímanie Božieho Tela je pre nás kresťanov veľmi dôležitá a zvlášť v tejto ťažkej dobe,neberte nám prosím tieto najväčšie Božie Milosti.

 • Mária

  Ku Bohu nemôžeme zavrieť brány.
  Vždy aj za vojen a moru sa ľudia obracali k Bohu.
  Toto nemôžem ignorovať.
  A ani nechcem.

 • Róbert Podivinský

  Daromne je ĺudské namáhanie,ked nie je Božie požehnanie. Na omši sme Bohu najbližšie a tu móžeme vyprosiť najlepšie pomoc pre ukončenie nákazy ,zdravie a vyliečenie chorých.

 • An

  Suhlasim,ze bohosluzby su dolezite.ale ked nateraz nemozu byt verejne (aj ked je pravda,ze sa dodrziavali vsetky opatrenia),myslim ze tento cas je potrebny aj pre nas veriacich na to,aby sme si prehlbili svoj osobny vztah k Bohu. A ten mozno treba viac prehlbit v srdci a v tichosti vlastnej „komôrky“ ako sa pise v Pisme,ako v kostoloch. Pre mnohych z nas sa navsteva kostola stala zvykom a nevyhnutnostou,ale Boh je tou nevyhnutnostou,ktory je s nami aj mimo kostola.

 • Marián Velacka

  Nechajte slúžiť sv. omše pri 2m odstupoch a pri obmedzení max. 1 osoba na 15m2 plochy kostola, rovnako ako je v obchodoch.