Rozhodnutie Ústavného súdu SR o potratoch je prekonané, navrhnite jeho zmenu!

Autor: Aliancia za rodinu Adresáti: Generálny prokurátor Slovenskej republiky, Poslanci NR SR, Vláda SR

Vážení poslanci NR SR, vážená vláda SR, vážený generálny prokurátor,

asi 42 gynekológov a okolo 160 ostatných lekárov a zdravotníckych pracovníkov podpísalo verejný list proti návrhu zákona o pomoci tehotným ženám. Podpísaní zdravotnícki pracovníci tvrdia, že návrh zákona „skomplikuje prístup žien k interrupcii...“ Gynekológovia svojim konaním spochybnili nález ústavného súdu o potratoch. Zásadne nesúhlasíme s ich postojom pretože nechráni matku a ani život nenarodeného dieťaťa pred potratom.

5770 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

 

V Ústave máme zakotvené to, že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.  Ústavný súd Slovenskej republiky tvrdil, že ústavná ochrana ľudského života pred narodením je zabezpečená, lebo: „Lekár je  zrejme najvhodnejšou osobou na realizáciu ochrany nenarodeného ľudského života ... aj s ohľadom na text Hippokratovej prísahy, ktorú lekári tradične po tisícročia skladajú pričom z nej zjavne vyplýva zásadný etický nesúhlas lekárskeho stavu s prerušením tehotenstva.“  

Verejný list lekárov a iných zdravotníckych pracovníkov ukazuje, že tento argument Ústavného súdu SR je prekonaný a ich otvorená a praktická podpora potratom je presným opakom zásadného etického nesúhlasu s potratmi.

My občania podporujeme Verejnú výzvu právnikov „Gynekológovia svojim konaním spochybnili nález ústavného súdu o potratoch“ zverejnenú na portáli https://www.podpisem.sk/verejna-vyzva-pravnikov/ a vyzývame Vás, aby ste sa s touto argumentáciou stotožnili a aby ste podali ústavnému súdu nový návrh na zrušenie zákona o umelom prerušení tehotenstva v častiach, v ktorých umožňuje zabíjanie nenarodených detí.

 

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, IČO: 42357934, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Celý text Verejnej výzvy právnikov je zverejnený https://www.podpisem.sk/verejna-vyzva-pravnikov/.   Verejná výzva právnikov je otvorená aj pre ďalších signatárov s právnickým vzdelaním, ktorí ju môžu podpísať na tomto osobitnom linku odlišnom od linku tejto petície. Kvôli dosiahnutiu vyššej akceptovateľnosti, je táto výzva určená signatárom, ktorí sa neangažujú a ani neplánujú angažovať politicky v politickej strane, či hnutí,  iba odborne ako apolitická odborná výzva právnikov.

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

3 4 206

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 647

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 103

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

5 názorov na podpis

 • Lenka

  Je to nespravodlivé, neetické a proti všetkým logickým zmýšľaniam, keď človek, ktorý dostane šancu na život ako každý jeden z vás páni ministri, podporujú zákon, ktorý rozhoduje o vražde nenarodeného dieťatka. Ste rodičmi!! Ako môžte pozerať sa do očí vašich detí, keď životy ich budúcich kamarátov, budúcich spolužiakov, budúcich lekárov, ktorí budú tvoriť budúcnosť vašich detí, budúcnosť ďalšej generácie, považujete: „Za právo zavraždiť!?“ kohokoľvek z týchto maličkých. Týmito zákonomi ohrozujete nielen životy týchto detí, matiek ale rovnako ohrozujete a ničíte budúcnosť celej rodiny, spoločenstva, v ktorom sa rodiny nachádzajú a dokonca aj budúcnosť Slovenska.

 • Anna Slaninová

  Právo na život má každý, aj nenarodené dieťa. Každá matka musí svoje dieťa chrániť. Ak sa o neho nemôže postarať, tak nech to umožní niekomu inému, kto mať deti nemôže. Prevencia je byť zodpovedný, mať čistý vzťah muža a ženy. Vždy to bol zločin, teraz právo ženy. Lenže ona nerozhoduje len o svojom tele, ak má pod srdcom dieťa. Kolko žien sa trápi aby mohlo v svojom tele privítat tento malý zhlúčik deliacich sa buniek. Dieťatko je to najkrajšie, čo na tento skazený svet prichádza.

 • Štefan Hrenák

  Áno, som kresťanský demokrat a preto som samotného začiatku v KDH, pretože jediné toto hnutie (okrem Aliancie za život) a má v zásadnom programe túto základnú „dogmu života“ a preto si dovoľujem napísať zopár myšlienok a možno nastal čas na „kompromis“, keďže dnešný extrémný liberalizmus či už v Európe ale hlavne na kresťanskom Slovensku je tak silný. Preto aby sa úplne zakázali potraty nenarodených deťí uvažujem s myšlienkou, aby sa takto nenarodené deti mali šancu a „nechcené deti“ sa automaticky ako podmienku dávali na adopciu, ale nie len manželom, ale umožniť v tomto svetskom živote skupine LGBTI uzarieť zväzok resp. družka-družky t,j, ženy a ženy, alebo druh-druha t.j. muža a muža s podmienkou takejto adopcie ešte nenarodených detí a týmto spôsobom presvedčiť, že zákaz vykonávania potratov je prirodzený na tomto svetskom živote. (Poznámka-ani najobyčajnejšie zvieratá nezabíjajú svoje mláďatá !!!). Skôr či neskôr príde na Slovensko, že bude musieť zväzok rovnakého pohlavia uzákoniť, aj keď v tejto postkomunistickej ústave máme ukotvený v čase predsedníctva Jána Figeľa len zväzok muža a ženy – ten tam môže zostať, ale umožniť „výnimku“ aj iného zväzku, ale práve len s danou podmienkou adopcie a tak zachrániť neanárodené deti od počatia až po smrť. (P.S. : Slovensko predsa vymiera, alebo nie ?)

 • Tereza Borkovicova

  Život človeka, najväčšia hodnota. Bojujme, veď ide o život!!!

 • Andrej Strecansky

  Toto rozhodnutie US je irelevantné z hľadiska potratov už len preto, že súd píše o prerušení, ale potret je o ukončení. Súd teda pojednáva o neičom, čo neexistue, lebo prerušenie tehotenstva zatiaľ neexistuje, dieť anie je možné zmraziť a neskôr zasa rozmraziť a pokračovať v tehotenstve.

  Takže súd nič nemusí rušiť a opravovať, stačí ak sa vyjadrí k potratom, k násilnému ukončeniu tehotenstva.