Rozhodnutie Ústavného súdu SR o potratoch je prekonané, navrhnite jeho zmenu!

Autor: Aliancia za rodinu Adresáti: Generálny prokurátor Slovenskej republiky, Poslanci NR SR, Vláda SR

Vážení poslanci NR SR, vážená vláda SR, vážený generálny prokurátor,

asi 42 gynekológov a okolo 160 ostatných lekárov a zdravotníckych pracovníkov podpísalo verejný list proti návrhu zákona o pomoci tehotným ženám. Podpísaní zdravotnícki pracovníci tvrdia, že návrh zákona „skomplikuje prístup žien k interrupcii...“ Gynekológovia svojim konaním spochybnili nález ústavného súdu o potratoch. Zásadne nesúhlasíme s ich postojom pretože nechráni matku a ani život nenarodeného dieťaťa pred potratom.

5545 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

 

V Ústave máme zakotvené to, že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.  Ústavný súd Slovenskej republiky tvrdil, že ústavná ochrana ľudského života pred narodením je zabezpečená, lebo: „Lekár je  zrejme najvhodnejšou osobou na realizáciu ochrany nenarodeného ľudského života ... aj s ohľadom na text Hippokratovej prísahy, ktorú lekári tradične po tisícročia skladajú pričom z nej zjavne vyplýva zásadný etický nesúhlas lekárskeho stavu s prerušením tehotenstva.“  

Verejný list lekárov a iných zdravotníckych pracovníkov ukazuje, že tento argument Ústavného súdu SR je prekonaný a ich otvorená a praktická podpora potratom je presným opakom zásadného etického nesúhlasu s potratmi.

My občania podporujeme Verejnú výzvu právnikov „Gynekológovia svojim konaním spochybnili nález ústavného súdu o potratoch“ zverejnenú na portáli https://www.podpisem.sk/verejna-vyzva-pravnikov/ a vyzývame Vás, aby ste sa s touto argumentáciou stotožnili a aby ste podali ústavnému súdu nový návrh na zrušenie zákona o umelom prerušení tehotenstva v častiach, v ktorých umožňuje zabíjanie nenarodených detí.

 

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, IČO: 42357934, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Celý text Verejnej výzvy právnikov je zverejnený https://www.podpisem.sk/verejna-vyzva-pravnikov/.   Verejná výzva právnikov je otvorená aj pre ďalších signatárov s právnickým vzdelaním, ktorí ju môžu podpísať na tomto osobitnom linku odlišnom od linku tejto petície. Kvôli dosiahnutiu vyššej akceptovateľnosti, je táto výzva určená signatárom, ktorí sa neangažujú a ani neplánujú angažovať politicky v politickej strane, či hnutí,  iba odborne ako apolitická odborná výzva právnikov.

Aktuálne petície

Podporujeme biskupov! Zrušte zákaz verejných bohoslužieb!

17 17 401

Podporujeme biskupov! Zrušte zákaz verejných bohoslužieb!

Vážený pán premiér, členovia vlády Slovenskej republiky, touto petíciou vyjadrujeme plnú podporu slovenským biskupom. Rovnako ako oni, ani my nepov...

Zobraz petíciu
Nesúhlaste s ratifikáciou Protokolu č. 12 a nezaťahujte Slovensko do súdneho aktivizmu ESĽP!

32 13 573

Nesúhlaste s ratifikáciou Protokolu č. 12 a nezaťahujte Slovensko do súdneho aktivizmu ESĽP!

Vážená vláda Slovenskej republiky, Európsky súd pre ľudské práva čelí najvážnejšej kauze vo svojej histórii a bezprecedentnému skompromitovaniu, keď...

Zobraz petíciu
Neznižujte úroveň demokracie a úctu k Národnej rade SR

8 10 206

Neznižujte úroveň demokracie a úctu k Národnej rade SR

Vážený pán predseda vlády SR, vážený pán predseda Národnej rady SR, vážení predsedovia strán vládnej koalície, Vážený pán predseda strany Sloboda a So...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

5 názorov na podpis

 • Lenka

  Je to nespravodlivé, neetické a proti všetkým logickým zmýšľaniam, keď človek, ktorý dostane šancu na život ako každý jeden z vás páni ministri, podporujú zákon, ktorý rozhoduje o vražde nenarodeného dieťatka. Ste rodičmi!! Ako môžte pozerať sa do očí vašich detí, keď životy ich budúcich kamarátov, budúcich spolužiakov, budúcich lekárov, ktorí budú tvoriť budúcnosť vašich detí, budúcnosť ďalšej generácie, považujete: „Za právo zavraždiť!?“ kohokoľvek z týchto maličkých. Týmito zákonomi ohrozujete nielen životy týchto detí, matiek ale rovnako ohrozujete a ničíte budúcnosť celej rodiny, spoločenstva, v ktorom sa rodiny nachádzajú a dokonca aj budúcnosť Slovenska.

 • Anna Slaninová

  Právo na život má každý, aj nenarodené dieťa. Každá matka musí svoje dieťa chrániť. Ak sa o neho nemôže postarať, tak nech to umožní niekomu inému, kto mať deti nemôže. Prevencia je byť zodpovedný, mať čistý vzťah muža a ženy. Vždy to bol zločin, teraz právo ženy. Lenže ona nerozhoduje len o svojom tele, ak má pod srdcom dieťa. Kolko žien sa trápi aby mohlo v svojom tele privítat tento malý zhlúčik deliacich sa buniek. Dieťatko je to najkrajšie, čo na tento skazený svet prichádza.

 • Tereza Borkovicova

  Život človeka, najväčšia hodnota. Bojujme, veď ide o život!!!

 • Andrej Strecansky

  Toto rozhodnutie US je irelevantné z hľadiska potratov už len preto, že súd píše o prerušení, ale potret je o ukončení. Súd teda pojednáva o neičom, čo neexistue, lebo prerušenie tehotenstva zatiaľ neexistuje, dieť anie je možné zmraziť a neskôr zasa rozmraziť a pokračovať v tehotenstve.

  Takže súd nič nemusí rušiť a opravovať, stačí ak sa vyjadrí k potratom, k násilnému ukončeniu tehotenstva.