Petícia „Zastavte propagáciu pedofílie a chráňte naše deti!“

Autor: Aliancia za rodinu Adresáti: Národná rada SR, Poslanci NR SR, Vláda SR

Vážená Národná rada SR,
Vážená vláda SR,
Vážení poslanci Národnej rady SR,

Denník SME dňa 7.7.2019 zverejnil viaceré články, ktoré podľa nášho názoru pomáhajú zvyšovať akceptáciu pedofílie v spoločnosti.

Vyvolali búrku spravodlivého hnevu. Emócia spravodlivého hnevu však splní svoj účel až vtedy, keď povedie k riešeniam.

21310 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali.

 

Joseph Overton popísal, ako boli úplne opovrhnutiahodné myšlienky nakoniec legislatívne ukotvené.   Podľa „Overtonovho okna“ existuje pre každú myšlienku alebo spoločenský problém tzv. „okno možností“. V rámci neho je možné alebo nie je možné o myšlienke široko diskutovať, otvorene ju podporovať, propagovať a snažiť sa ju legislatívne ukotviť. Okno sa posúva zo štádia „nemysliteľného“ teda verejnej morálke úplne cudzieho a úplne zavrhnutiahodného do štádia „aktuálnej politiky“  t. j  stáva sa široko posudzovaným, prijímaným masovým vedomím a nakoniec fixovaným zákonom. Postupná systémová aplikácia je efektívna preto, lebo  jej pomáha nenápadnosť pôsobenia na spoločnosť, ktorá sa stáva jej obeťou.

Jediný spôsob, ako taktiku zastaviť je zatvorenie „okna možností“ a úplné ukončenie diskusie jednoznačným odmietnutím s jasnými sankciami.

Dovoľujeme Vás preto požiadať, aby ste podľa druhu  svojich ústavných kompetencií navrhli a prijali doplnenie:

 1. trestného zákona, ktorým sa zavedie trestnosť propagácie pedofílie, zoofílie, nekrofílie, kanibalizmu, incestu alebo sexuálnych deviácií,
 2. trestného zákona, ktorým sa medzi extrémistické materiály zahrnú aj materiály obhajujúce, podporujúce, schvaľujúce alebo podnecujúce pedofíliu, zoofíliu, nekrofíliu, kanibalizmus, incest alebo sexuálne deviácie.
 3. zákona o pedagogických zamestnancoch ako aj iných zákonov upravujúcich povinnosti zamestnancov pracujúcich s deťmi o povinné absolvovanie psychotestov, zameraných na odhalenie pedofílie a iných sexuálnych deviácií,
 4. zákona o pedagogických zamestnancoch ako aj iných zákonov upravujúcich povinnosti zamestnancov pracujúcich s deťmi, ktoré zakotví ako podmienku výkonu povolania pre prácu s deťmi  úspešné absolvovanie psychotestov preukazujúcich, že osoba netrpí pedofíliou či inou sexuálnou deviáciou.

 

Podobne ako abstinujúci alkoholik nemôže byť zamestnaný pri ochutnávaní alkoholu, nemôže byť pedofil zamestnaný pri práci s deťmi.

Pri deťoch sa riziko nepripúšťa. Prevencia sexuálneho násilia na deťoch si vyžaduje prijať ďalšie nástroje. Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali. Dovoľujeme si Vás požiadať o to, aby ste vzhľadom na závažnosť tohto problému spracovali tieto návrhy  a  prerokovali  doplnenia zákonov v skrátenom legislatívnom konaní.

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Aktuálne petície

Nehlasujte za registrovaných dôverníkov!

23 11 662

Nehlasujte za registrovaných dôverníkov!

Národná rada má hlasovať o vládnom návrhu zákona o fiduciárnom vyhlásení a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vyzývame poslancov NR SR, aby nehla...

Zobraz petíciu
Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia, pán premiér!

37 23 373

Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia, pán premiér!

Pán minister Lengvarský podpísal Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky na zjednotenie postupov poskytovania zdravotnej s...

Zobraz petíciu
Povedzte EÚ: Na rodinu nám nesiahajte!

17 16 118

Povedzte EÚ: Na rodinu nám nesiahajte!

Nesúhlasíme s tým, aby Európska únia tvrdila, že klamanie detí o ich otcovi a mame pomáha samotným deťom. Nesúhlasíme s tým, že dve osoby rovnakého po...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

35 názorov na podpis

 • Slávka

  Moje deti sa stali obeťami zneužívania a na Slovensku je spravodlivosť nereálna.Uz 2 roky bojujem za spravodlivosť pre moje deti a pripadá mi,že tento boj nemá konca.Som zúfalá,nešťastná,zlomená a nahnevaná.Nezelam žiadnej matke počúvať z úst vlastných detí zverstvá a zvrátenosti ktoré zažili a ochrániť ich nemá kto.Malo vedomosti o tejto problematike len pomáha páchateľom páchať na deťoch svinstvá a nikto s tým nič nerobí!

 • Zdenka Darinka

  Nulovu toleranciu pre pedofiliu! Je to nasilie pachane na detoch.

 • …zdá sa mi,že celý svet ochorel…zvieratá vymierajú a ľudia sa stávajú zvermi…

 • pPPp

  To je blby formular, otec to chce podpisat, ale nema internet ani mailovu adresu a nepusti ho to dalej.

 • JJozefDečák

  Odkaz všetkým – iba v pokoji nájdeme silu. Vieme čo je morálka a poznáme teda cestu. Hlava a naše srdce /mozog I a II alebo II a I/ používajme súčasne a to je naša duša a navigácia na ceste. Preto každý deň môžeme pomáhať sebe aj ostatným. Stále používajte vlastnú hlavu a vlastné srdce. Pekný deň.