Menu

Vyhodili sme gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!

Petíciu vytvoril Aliancia za rodinu a je určená pre Ministerstvo spravodlivosti SR

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou, či mužom je. Zástancovia gender ideológie spomedzi úradníkov a politikov v Európskej únii sa nechcú zmieriť so suverenitou štátov na medzinárodnom poli a ani s tým, že Európska únia má veľmi limitované kompetencie vzhľadom k obsahu Istanbulského dohovoru. Nepáči sa im, že EÚ pristúpila iba vo veľmi obmedzenom rozsahu a chcú to zmeniť. Svoju oporu majú v Európskom parlamente, ktorý najnovšie požiadal o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru.

0 podpísali petíciu. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Intervenujte!

 

Vážený pán minister,

úradníci ministerstva spravodlivosti viackrát šokujúco zlyhali pri obrane našich ústavných hodnôt v európskom aj celosvetovom kontexte (pri definícii manželstva v súdnom spore Coman, kde zmeškali lehotu na intervenciu, pri sľubovaní OSN, že zavedú registrované partnerstvá bez toho, aby na to získali mandát od občanov, ako aj pri ignorovaní rozhodnutia NR SR o odmietnutí Istanbulského dohovoru).

Keď to nejde cez dvere, pôjde to oknom. Takto si to predstavujú genderoví ideológovia pri Istanbulskom dohovore. Zneužívanie inštitúcií EÚ a nátlak na suverénne členské štáty bohužiaľ k tomu patrí.

Vážený pán minister,

za odmietnutie Istanbulského dohovoru hlasovala aj väčšina klubu Most-Híd. Dovoľte, aby sme Vás požiadali o osobnú intervenciu vo veci žiadosti Európskeho parlamentu o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. Európsky parlament hlasoval za takúto žiadosť 4. apríla 2019 a bola zaregistrovaná Súdnym dvorom EÚ 9. júla 2019 (stanovisko Avis 1/19). Od okamihu oznámenia žiadosti môžu všetky členské štáty EÚ (vrátane Slovenska) a inštitúcie EÚ zasiahnuť prostredníctvom písomného stanoviska.

Národná Rada Slovenskej republiky odhlasovala, že neratifikuje Istanbulský dohovor. Tento právny úkon by malo Slovensko tlmočiť aj naďalej v medzinárodnom prostredí, tak ako už avizovalo aj OSN. Slovenská republika by tak mala vyjadriť svoje stanovisko o neprípustnosti neobmedzeného pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. EÚ na takýto úkon nemá demokratický mandát a nemá ani zverené právne kompetencie. Napokon Rada už raz rozhodla výlučne o obmedzenom pristúpení EÚ k Istanbulskému dohovoru. Neoznámiť postoj Slovenska súdu a ostať ticho by bol  nedemokratický podvod na občanoch a na Národnej rade SR.

 

Žiadame preto, aby ministerstvo spravodlivosti predložilo Súdnemu dvoru EÚ písomné pripomienky týkajúce sa stanoviska Avis 1/19, ktorými

 

- bude informovať o prijatom rozhodnutí NR SR o odmietnutí ratifikácie Istanbulského dohovoru a o výzve vláde, aby skutočnosť, že SR sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru oznámila Rade Európy,

- odmietne širšie pristúpenie EÚ k Istanbulskému dohovoru a postaví sa za suverenitu členských štátov pri Istanbulskom dohovore v čo najširšom rozsahu,

- bude namietať rozpor s Ústavou SR a využije aj argumenty obsiahnuté v rozhodnutí bulharského ústavného súdu o Istanbulskom dohovore a podobnosť slovenskej a bulharskej ústavnej úpravy ohľadom manželstva a právneho štátu.

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

Príloha petície

Staršie petície

Petícia prezidentke: Netraumatizujte Slovensko Istanbulským dohovorom
Petícia prezidentke: Netraumatizujte Slovensko Istanbulským dohovorom

Vážená pani prezidentka, od podpísania Istanbulského dohovoru v roku 2011 sa vliekol spor v spoločnosti, či na ochranu žien pred n...

Podpísanie petície
Pripomienky proti návrhu MZ SR potopiť návrh zákona o práve počuť tlkot srdca
Pripomienky proti návrhu MZ SR potopiť návrh zákona o práve počuť tlkot srdca

Vážené ministerstvo zdravotníctva, žiadame, aby ste zmenili Vašu predkladaciu správu k návrhu zákona poslankýň Národnej rady Sl...

Podpísanie petície

15 thoughts on “Vyhodili sme gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!

Juraj Kadassy

Slušnosť a spravodlivosť sú ignorované na úkor ľudí, ktorí slušnosť nikdy nepoznali. Preto im musíme pomáhať spoznávať ju! Títo ľudia sú chorými a ubohymi obeťami liberálneho zmýšľania, pričom aj liberalizmus je im cudzí, no napriek tomu sa ním kryjú.

Reply
Jozef JJ

Súhlasím s uznesením Národnej rady Slovenskej republiky !!!

Reply
Anton Pribula

Preč s Istanbulským dohovorom, ideológiou Gender a preč s LGBT. Zobuďte sa slováci !!!
Ak chceme byť naozaj slobodní, toto sa tu nesmie dovoliť. Buďme hrdí na to že sme slováci a nezosmiešňujme sa pred svojimi deťmi. Toto je pliaga zmagoreného, v pravde už zmrzačeného západu, ktorí tu nesmieme pripustiť.
Ešte je čas. Padáme dlhé roky pod tlakom západu, ktorí ďalej zneužíva našu slabosť po tom čo nás vycucal socializmus. Nedovoľme ďalší „izmus“, ktorý nad nami a našimi deťmi nebude mať milosť.
Nedovoľme to, a nepadneme ako pri poslednom „izme“, po ktorom sa nevieme sami spametať doteraz ani finančne ani mentálne, aj keď len zaĺkame, že to tak nie je. A môžme sa tak stať vzorom a pomocou pre týchto úbožiakov západu, ktorí ju po svojom páde budú potrebovať. Buďme rozumní a staňme sa ňou radšej my, lebo nevieme či ju vôbec niekto bude schopný dať nám.

Reply
mam

dakujem suhlasim a pridavam sa k iniciative.

Reply
m

Dakujem suhlasim a pridavam sa k iniciative

Reply
Martin Pavuk

Istanbulsky protokol bude mat dosledky ako jadrova zbran. V case jej vzniku to bolo popisovane ako ohromny civilizacny pokrok, ktory zabezpecil USA absolutnu moc nad planetou. Az po rokoch sa vsak ukazalo, ake hrozne nasledky priniesli pokusy z nou. A dnes kvoli kvoli tomu „pokroku“ nad samymi USA visi jadrovy Demoklov mec. Ak v beznom zivote plati „Radsej 10x meraj a raz rež“, pri Istanbulskom protokole je to 100 nasobne dolezitejsie.

Reply
Michal Ochtinský

Suhlasim, nesmieme prijat Istanbusly dohovor. Zlo.

Reply
mAJER bARNISLAV

suhlasim

Reply
René Krajčovič

Satanskú háveď treba nazvať pravým menom!!!
Horšie ako za komunizmu či čo to tu vlastne bolo. Satanskí liberalisti, slovenskí Agresívci, modifikovaní komunisti, farizeji, zlodeji, klamári, zločinci, no máme si z čoho vyberať…

Reply
Klara Aulitisova

plne suhlasim

Reply
Rudolf

Žena má být ženou muž mužem.

Reply
JJ

Nesmie nikdy prejsť!

Reply
doc

Som vyštudovaný lekár a dlhé roky som pracoval vo výskume v SAV. Nepovažujem za správne dúhové pochody, lebo mi pripadajú ako zbytočná propagácia homosexuality. Rodinu tvoria muž a žena, v tejto veci mám skôr konzervatívne zmýšľanie.
doc. MUDr. Július Rajčáni, DrSc

Reply
g.P

Asi musíme aj normálny ľudia začať kričať za svoje práva, lebo pravdu má len en kto je iný?

Reply
Miloš Marek

hlas kresťanov na Slovensku musí byť silný, nesmie ho prekričať vreskot hercov a rôznych šialencov šíriacich zhubnú ideológiu západného liberalizmu

Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.