Vyhodili sme gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Ministerstvo spravodlivosti SR

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou, či mužom je. Zástancovia gender ideológie spomedzi úradníkov a politikov v Európskej únii sa nechcú zmieriť so suverenitou štátov na medzinárodnom poli a ani s tým, že Európska únia má veľmi limitované kompetencie vzhľadom k obsahu Istanbulského dohovoru. Nepáči sa im, že EÚ pristúpila iba vo veľmi obmedzenom rozsahu a chcú to zmeniť. Svoju oporu majú v Európskom parlamente, ktorý najnovšie požiadal o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru.

16829 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Intervenujte!

 

Vážený pán minister,

úradníci ministerstva spravodlivosti viackrát šokujúco zlyhali pri obrane našich ústavných hodnôt v európskom aj celosvetovom kontexte (pri definícii manželstva v súdnom spore Coman, kde zmeškali lehotu na intervenciu, pri sľubovaní OSN, že zavedú registrované partnerstvá bez toho, aby na to získali mandát od občanov, ako aj pri ignorovaní rozhodnutia NR SR o odmietnutí Istanbulského dohovoru).

Keď to nejde cez dvere, pôjde to oknom. Takto si to predstavujú genderoví ideológovia pri Istanbulskom dohovore. Zneužívanie inštitúcií EÚ a nátlak na suverénne členské štáty bohužiaľ k tomu patrí.

Vážený pán minister,

za odmietnutie Istanbulského dohovoru hlasovala aj väčšina klubu Most-Híd. Dovoľte, aby sme Vás požiadali o osobnú intervenciu vo veci žiadosti Európskeho parlamentu o stanovisko Súdneho dvora EÚ k otázke pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. Európsky parlament hlasoval za takúto žiadosť 4. apríla 2019 a bola zaregistrovaná Súdnym dvorom EÚ 9. júla 2019 (stanovisko Avis 1/19). Od okamihu oznámenia žiadosti môžu všetky členské štáty EÚ (vrátane Slovenska) a inštitúcie EÚ zasiahnuť prostredníctvom písomného stanoviska.

Národná Rada Slovenskej republiky odhlasovala, že neratifikuje Istanbulský dohovor. Tento právny úkon by malo Slovensko tlmočiť aj naďalej v medzinárodnom prostredí, tak ako už avizovalo aj OSN. Slovenská republika by tak mala vyjadriť svoje stanovisko o neprípustnosti neobmedzeného pristúpenia EÚ k Istanbulskému dohovoru. EÚ na takýto úkon nemá demokratický mandát a nemá ani zverené právne kompetencie. Napokon Rada už raz rozhodla výlučne o obmedzenom pristúpení EÚ k Istanbulskému dohovoru. Neoznámiť postoj Slovenska súdu a ostať ticho by bol  nedemokratický podvod na občanoch a na Národnej rade SR.

 

Žiadame preto, aby ministerstvo spravodlivosti predložilo Súdnemu dvoru EÚ písomné pripomienky týkajúce sa stanoviska Avis 1/19, ktorými

 

- bude informovať o prijatom rozhodnutí NR SR o odmietnutí ratifikácie Istanbulského dohovoru a o výzve vláde, aby skutočnosť, že SR sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru oznámila Rade Európy,

- odmietne širšie pristúpenie EÚ k Istanbulskému dohovoru a postaví sa za suverenitu členských štátov pri Istanbulskom dohovore v čo najširšom rozsahu,

- bude namietať rozpor s Ústavou SR a využije aj argumenty obsiahnuté v rozhodnutí bulharského ústavného súdu o Istanbulskom dohovore a podobnosť slovenskej a bulharskej ústavnej úpravy ohľadom manželstva a právneho štátu.

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

Príloha

Váš prehliadač nepodporuje prezeranie PDF súborov. Na prezretie si ho môžete stiehnuť: Stiahnutie PDF súboru

Stiahnutie PDF súboru

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

4 4 399

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 703

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 151

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

16 názorov na podpis

 • Soňa

  Európska únia zastúpená Európskym parlamentom zneužíva svoju moc na potláčanie tradičných hodnôt, kultúr a identity suverénnych štátov- najmä štátov strednej a východnej Európy. EÚ hrubo zasahuje do suverenity štátov presadzovaním GENDER ideológie, pretláčaním migračných kvót, potláčaním názorov ľudí a tých, ktorí nemajú „jej správny názor“ označuje pojmom „fašista“, nacionalista, xenofób…. Určuje podmienky spolupráce východnej a strednej Európe, ktorá s hospodárskou spoluprácou nemá nič spoločné. Bývalým krajinám RVHP zakázala spoluprácu s Ruskom a zlikvidovala náš priemysel s jediným cieľom – posilniť svoju vlastnú ekonomiku… Stali sme sa odbytiskom nadbytočného tovaru Západu a zdrojom lacnej pracovnej sily… Nie som euroobčanka, som Slovenka a vždy budem. Kulturblog, ktorý vyjadroval názory Slovákov a odsúdil gender ideológiu sa komusi nehodili a tak Facebook ho zlikvidoval. Istanbulský dohovor nepatrí na Slovensko a pani prezidentka, ktorá sľúbila, že bude prezidentkou všetkých Slovákov, nech sa láskavo zobudí a robí svoju prácu… BODKA…Alebo sa potvrdí jej vypočítavosť, že ak vznikne nová vláda , znovu sa to otvorí a schváli??? J. Fučík: „Lidé, bděte!

 • Juraj Kadassy

  Slušnosť a spravodlivosť sú ignorované na úkor ľudí, ktorí slušnosť nikdy nepoznali. Preto im musíme pomáhať spoznávať ju! Títo ľudia sú chorými a ubohymi obeťami liberálneho zmýšľania, pričom aj liberalizmus je im cudzí, no napriek tomu sa ním kryjú.

 • Súhlasím s uznesením Národnej rady Slovenskej republiky !!!

 • Preč s Istanbulským dohovorom, ideológiou Gender a preč s LGBT. Zobuďte sa slováci !!!
  Ak chceme byť naozaj slobodní, toto sa tu nesmie dovoliť. Buďme hrdí na to že sme slováci a nezosmiešňujme sa pred svojimi deťmi. Toto je pliaga zmagoreného, v pravde už zmrzačeného západu, ktorí tu nesmieme pripustiť.
  Ešte je čas. Padáme dlhé roky pod tlakom západu, ktorí ďalej zneužíva našu slabosť po tom čo nás vycucal socializmus. Nedovoľme ďalší „izmus“, ktorý nad nami a našimi deťmi nebude mať milosť.
  Nedovoľme to, a nepadneme ako pri poslednom „izme“, po ktorom sa nevieme sami spametať doteraz ani finančne ani mentálne, aj keď len zaĺkame, že to tak nie je. A môžme sa tak stať vzorom a pomocou pre týchto úbožiakov západu, ktorí ju po svojom páde budú potrebovať. Buďme rozumní a staňme sa ňou radšej my, lebo nevieme či ju vôbec niekto bude schopný dať nám.

 • mam

  dakujem suhlasim a pridavam sa k iniciative.

 • m

  Dakujem suhlasim a pridavam sa k iniciative

 • Martin Pavuk

  Istanbulsky protokol bude mat dosledky ako jadrova zbran. V case jej vzniku to bolo popisovane ako ohromny civilizacny pokrok, ktory zabezpecil USA absolutnu moc nad planetou. Az po rokoch sa vsak ukazalo, ake hrozne nasledky priniesli pokusy z nou. A dnes kvoli kvoli tomu „pokroku“ nad samymi USA visi jadrovy Demoklov mec. Ak v beznom zivote plati „Radsej 10x meraj a raz rež“, pri Istanbulskom protokole je to 100 nasobne dolezitejsie.

 • mAJER bARNISLAV

  suhlasim

 • René Krajčovič

  Satanskú háveď treba nazvať pravým menom!!!
  Horšie ako za komunizmu či čo to tu vlastne bolo. Satanskí liberalisti, slovenskí Agresívci, modifikovaní komunisti, farizeji, zlodeji, klamári, zločinci, no máme si z čoho vyberať…

 • Klara Aulitisova

  plne suhlasim

 • Rudolf

  Žena má být ženou muž mužem.

 • JJ

  Nesmie nikdy prejsť!

 • doc

  Som vyštudovaný lekár a dlhé roky som pracoval vo výskume v SAV. Nepovažujem za správne dúhové pochody, lebo mi pripadajú ako zbytočná propagácia homosexuality. Rodinu tvoria muž a žena, v tejto veci mám skôr konzervatívne zmýšľanie.
  doc. MUDr. Július Rajčáni, DrSc

 • g.P

  Asi musíme aj normálny ľudia začať kričať za svoje práva, lebo pravdu má len en kto je iný?

 • hlas kresťanov na Slovensku musí byť silný, nesmie ho prekričať vreskot hercov a rôznych šialencov šíriacich zhubnú ideológiu západného liberalizmu