Odmietame netolerantnosť voči katolíckemu biskupovi Haľkovi a katolíckym názorom

Autor: Signatári otvoreného listu

My, signatári a podporovatelia tohto otvoreného listu, vyjadrujeme podporu otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi, voči ktorému sa v posledných dňoch odohrali agresívne útoky na festivale Pohoda, odmietame netolerantnosť voči katolíckym názorom a žiadame pokojnú spoločenskú diskusiu aj o citlivých témach.

15310 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Na tohtoročnej Pohode LGBTI aktivisti na biskupovej provizórnej spovednici prekryli kríž dúhovou vlajkou a vyzývali ho na odchod z podujatia. Organizátor festivalu Michal Kaščák namiesto odsúdenia netolerantnosti niekoľkých dúhových aktivistov voči katolíckym postojom, ktoré reprezentoval otec biskup svojou prítomnosťou a ponúkanou duchovnou službou, označil jeho účasť za chybu. Podľa publikovaných informácií si organizátori boli vedomí biskupových verejne vyjadrených postojov v minulosti na margo seriálu RTVS a jeho účasť preto zvažovali. Rímsko-katolícky biskup o. Jozef Haľko pred niekoľkými mesiacmi kritizoval seriál Priznanie verejnoprávnej RTVS, v ktorom bolo odvysielané bozkávanie sa dvoch žien a označil spôsob odprezentovania lesbického vzťahu v seriáli za manipuláciu diváka v duchu marxisticko-leninských príručiek a označil ho za škodlivé až devastačné pre detského diváka.

My dolupodpísaní podporovatelia vyhlasujeme, že je nevyhnutné oddeľovať politické požiadavky LGBTIAQ+ aktivistov od osôb, ktoré pociťujú homosexuálnu príťažlivosť.

V duchu katechizmu Katolíckej cirkvi každú osobu milujeme, avšak každý hriech odsudzujeme, bez ohľadu na to, kto ho pácha – či heterosexuálne či homosexuálne cítiaci človek.

Neodsudzujeme osobu, ale hriech.

Neschvaľujeme hriech, ale milujeme osobu a prijímame ju s jemnocitom.

To však neznamená, že schvaľujeme akékoľvek jej konanie, zvlášť nie také, ktoré ubližuje jej samotnej, či iným osobám (pozn.: aktívny homosexuálny životný štýl zraňuje človeka tým, že sa štatisticky dožíva nižšieho veku a čelí vyšším rizikám prenosných chorôb, depresií či samovraždy; deti otca či mamy, ktorá takto žije, oberá o jedného z rodičov).

Otec biskup,

odmietame netolerantnosť, stojíme pri vás a požadujeme, aby katolícke názory neboli vytláčané z verejného diskurzu, ale boli súčasťou pokojnej verejnej diskusie aj o citlivých témach.

Katolícka cirkev za dvetisíc rokov ukázala svoju silu a životaschopnosť tisíckami mučeníkov, vyznávačov a svätcov, stali ste sa Kristovým biskupom, pre neho ste boli ponížený a odmietnutý. Veríme, že už máte svoju odmenu ukrytú v nebi.

 

Tomáš Kováčik

Martina Bednáriková

Patrik Daniška

Dušan Škurla

Anton Chromík

 

 

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

4 4 387

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 692

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 141

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

46 názorov na podpis

 • SPJ

  Dokonca už aj zdravotná poisťovňa Dôvera sa pridala k podporovateľom LGBTI, transgender osôb, genderovej ideológie a podobných zvráteností.
  Robí to spôsobom vystavenia obrovskej dúhovej vlajky, okolo ktorej stojí skupina rôznofarebných postavičiek v novej verzii svojej elektronickej
  pobočky. Na vyjadrený nesúhlas s takýmto podsúvaním ideológie smrti sa vyjadrila, že takto protestuje proti „nenávisti“ voči LGBTI komunite a obrázok má súvislosť aj s nedávnou vraždou v tejto komunite.
  Proti vraždeniu nenarodených detí v našich nemocniciach Dôvera neprotestuje. Evidentne to nemá ani v úmysle. A tak triedi občanov Slovenska na hodných „ochrany“ a na občanov, ktorých smrť ju nezaujíma. Ba za smrť ktorých vykonávateľom platí z poistného vyzbieraného od svojho poistného kmeňa.

 • Jozef Štofík

  „Milujte svojich nepriateľov, robte dobre tým, ktorí vás nenávidia“ (Lk 6,27)
  „Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali.“(Mt 5,13)

 • Feri 1234

  Ak by celé ľudstvo plne akceptovalo ideológiu homosexuality, by do dvoch generácií vyhynulo ! Plne akceptujem slová Tomáša Kováčika a spol. Ospravedlňujem sa otcovi biskupovi Haľkovi za konanie poriadateľov a účastníkov festivalu Pohoda !

 • Anna Rybnicka

  Podporujem všetko,čo sa týka viacdetných rodín.veď všetci chceme žiť dôstojne a aj podľa krestťanskej náuky.Obdivujem rodiny,ktoré majú v tejto dobe viac detí.Sama som vychovala štyri deti a vždy to mali rodiny s viacerými detmi ťažké.Tak prečo by nemali mať prednostné právo na väčšie byty.Nevidím v tom žiaden problém.

 • Andrej

  Nedobrovoľne som bol nútený trochu sa angažovať aj v politike, čiinosti ministerstiev, kdejakých úradov a pod. Za mnohé roky musím konštatovať, že pre LGBT lobby sú intrigy, klamstvá a agresivita charakteristické. Len verejnosť o tom vedela veľmi málo, lebo jednak niektorá problematika je príliš zložitá na to, aby jej verejnosť rozumela, keď prax v danom odbore nepozná do hĺbky. a jednak aj tie zrozumiteľnejšie udalosti horlivo cenzurujú médiá.

  Teraz tá agresivita vychádza najavo, čo je v podstate dobé, lebo sa aj pred verejnosťou odkrývajú farby. Ale je to aj desivé, lebo sa tiež odhaľuje, kam až dostala ľudí neustála a všadeprítomná propaganda genderovej ideológie.

  Každopádne, mlčaním tých nebezpečných bludárov už dlho podporujeme. Ľuďom treba ukazovať pravdu o nich, aj o objektívnej realite, či sa už týka materiálneho, alebo duchovného sveta. Samozrejme s obetami Bohu, lebo bez nich ľudia pravdu neprijmú, vypnú si v tejto oblasti mozgy a sa pravda sa bude od nich odrážať ako suchý hrach od steny.

 • Josef Bača

  Biskupové jsou naši pastýři, když mi je nepodpoříme, tak kdo jiný? Pokud mi budeme mlčet, tak jak je psáno, začne křičet kamení.

 • Zlatica Marcinová

  Uznávam názory p.Haľka a stojím za učením katolíckej cirkvi .

 • Peter z BA

  Ja ako krestan katolik, co uz dlho nejde v hlavnom prude politiky aj papezovmu pocinaniu (napr kovid), nech je akokolvek slovne krasne (napr odkazy pocas navstevy SK) – som len mohol cakat, kedy sa taketo nieco stane. Mainstream vratane postoj.sk je progresivny.

  Je to cierne na bielom, sem tam sa to ofarbi odtniemi sivej (nepliest s romanom) – ze dnesny papez patri progresivcom, Caputova je ultraliberal, a KBS nevie kam z konopi lokalnymi kauzami, slabym (ci nijakym?) naplnanim odkazu papeza z navstevy, az po aktualne uplne absentujuce stanovisko k tomuto incidentu, uplne v rovnakej linii Caputovej. Ziadne :-)) Hanba im.

  Stvoritela musi naramne bavit, co sa tu deje, ked to este nevypol. Ako uz bolo v liste napisane, pan biskup prejavil specialnu odvahu na tento festival ist (som bol len raz v 2004, co este nemalo velmi nic s politikou). Vsetci, co boli pokrsteni, by sa pri tomto festivale a este jednej „lahodke“, co uz funguje, Grape festival, mali nadobro spamatat. Ale verim, ze ich uz je dost menej nez byvalo. Chcem verit..

  S Bozou pomocou do dalsich dni a rokov, este len vsetci budeme skusani. Este len budeme.

 • Dušan Horváth

  Ak si zriaďovatelia festivalu POHODA neuvedomujú, že festival sa stal miestom hrubého násilia voči legitímnemu a slušnému správaniu sa veriacich ľudí, potom tento festival už ani nemá právo nazývať sa POHODOU… Pridávam sa k požiadavke vyvodenia prísnej zodpovednosti voči zriaďovateľovi festivalu. Nech sa festival stane opäť pohodovým pre každého ľudsky zmýšľajúceho človeka!!!

 • Anton Péntek

  tešíme sa ,že máme nebojácneho biskupa,ktorý hovorí a koná za nás…………………

 • Vojto Mirga

  Keď sme, ešte prednedávnom, ako zahraniční Slováci navštevovali Slovensko a varovali pred príznakmi nadchadzajúceho „pokroku“, ktorý tu, v Kanade, USA a západnej Európe sa už zreteľne prejavoval najmä v náboženskej sfére, domáci hostitelia nám obvykle odpovedali, že Slovensko je iné, že ľudia si udržiavajú tradície, že kostoly sú plné a politici rozličných ideológií sa predbiehajú, počas sv. prijímania, aby ho dostali skorčie než ich politickí súperi. „Pokrok“ sa však nedá zastaviť a tak „incident“ otca biskupa Haľku je len jeho logickým výsledkom. Ak by bol otec biskup prišiel so svojou spovednicou na nejaký verejný „festival“ v podaktorých, teraz už oveľa pokročilkejších, západných krajinách, pravdepodobne by ho zatkli a obžalovali ho z „popierania“ existencie LGBTI a „hate speach“. Treba teda zagratulovať slovessnkým politikom, že nás už dobiehajú a azda nás čoskoro aj predbehnú.

 • Mária

  Opäť raz nastala situácia, že som ostala bez slov. Žijeme ťažké , ale najmä smutné časy . Smutné – lebo sme netolerantní , on iných vyžadujeme to, čo sami nevieme, ba nechceme dať. Ale táto “ intolerancia“ voči predstaviteľovi Cirkvi prekročila snáď všetky medze. Konanie bez bázne, bez úcty a bez primárnej ľudskej slušnosti “ odobril“ aj sám pán Kaščák. Jeho festival bol celé roky hodnotený kladne , a tak popri svetskej sláve pozabudol, že “ bez Božieho požehnania, márne naše namáhania. “ Tento ročník bol mementom , ktoré ukazuje na pravdu skrytú v posolstvách Matky Božej. A víťazom každej nePOHODY je jedine jej Nepoškvrvnené Srdce.

 • Vlado

  Je potrebné začať u seba.Dvakrát som napísal príspevok a 2x som bol vymazaný.Kritizoval som nečinnosť predstaviteľov KBS v tejto kauze a vôbec celkovo.Každý sudnÿ človek musí vidieť,že dochádza k potieraniu náboženstva a do popredia sú pretláčanie rôzne pochybné skupiny a cirkev mlčí.Česť výnimkám ako je biskup Haľko

 • Ela

  Pohoda je LGBT festival? Len títo ľudia majú nárok tam ísť a za pritomnost ostatných sa treba ospravedlňovať?
  Tak nech ho premenujú, lebo o tom sme nevedeli.
  Pána biskupa obdivujem, zvládol poníženie, výsmech – v tichosti ako Pán Ježiš. Nesťažuje sa.
  Aj ten list Ste pekne napísali.

 • Vladimír

  V Božom mene za Božie hodnoty.Nas neumlcite.Vraj sú tolerantní,ale sami šíria nenávisť.Aj keby som mal zomrieť aj tak budem proti ich zvrátenéj ideológii.