Menu

Verejná výzva KDH a jeho predsedovi: „Dištancujte sa od registrovaných partnerstiev a spájania s extrémnym liberalizmom!“

Petíciu vytvoril Aliancia za rodinu a je určená pre Kresťansko-demokratické hnutie

Televízia Markíza zverejnila informácie o pripravovanej dohode o predvolebnej a povolebnej spolupráci KDH s PS - Spolu.

Reportáž vyjadrovala ústami redaktorov v spojení so slovami predsedu KDH, že KDH by mohlo ustúpiť extrémnym liberálom v oblasti registrovaných partnerstiev.

Vyzývame predsedu KDH Alojza Hlinu, aby verejne dementoval postoje opísané v Markíze.

0 podpísali petíciu. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Vyzývame predsedu KDH, aby pri každej možnej príležitosti jasne vyhlásil, že:

  1. KDH a ani on osobne nebude robiť kompromisy v oblastiach, v ktorých podľa učenia Katolíckej cirkvi nemôžu politici robiť kompromisy.
  2. KDH nevstúpi do vlády, ak by koaličný partner navrhol registrované partnerstvá alebo podobný inštitút s iným názvom, ktorý by mal podobné práva ako manželstvo, navrhol zhoršenie ochrany života od počatia po prirodzenú smrť či ohrozoval práva rodičov na vzdelávanie svojich detí.
  3. KDH okamžite odíde z vlády, ak by koaličný partner hlasoval s opozíciou za registrované partnerstvá alebo proti princípom ochrany života, manželstva a výchovy detí, s ktorými sa neobchoduje.

 

Vyzývame členov a voličov KDH, aby požadovali od vedenia KDH, aby neobchodovalo s hodnotami rodiny a manželstva. Z vývoja v iných krajinách vieme, že po prijatí registrovaných partnerstiev nás čakajú vďaka súdom aj adopcie detí.

Politici z PS – Spolu sú možno úprimní ľudia, avšak v oblasti rodiny presadzujú zo slovenských politických strán najextrémistickejší program, ktorý podľa nášho názoru ubližuje rodinám a deťom. Preto hoci máme voči nim úctu, ktorá im patrí ako ľuďom a radi budeme s nimi viesť slušný dialóg, nepovažujeme za vhodné napomáhať im v prípadnom získavaní vládnej moci.

KDH už dvakrát malo svoju účasť v podobnej vláde s liberálmi a malo by poznať riziká, ktoré to so sebou prinieslo. Napríklad sabotáž zmluvy o výhrade vo svedomí dohodnutej vo vládnom programe, privatizáciu slovenského zdravotníctva do rúk oligarchov, či prijatie Istanbulského dohovoru, s ktorým sa slovenská spoločnosť trápi ďalších 8 rokov.

Pre všetky tieto faktory nepovažujeme prezentáciu povolebnej spolupráce KDH  s extrémnymi liberálmi z PS – Spolu za najvhodnejšiu alternatívu. Ak chce KDH dosiahnuť úspešné presadenie programu, pre ktorý ho volia jeho voliči, malo by prioritne hľadať zhodu na povolebnej spolupráci so stranami, ktoré sú k nemu hodnotovo bližšie.

KDH sa uchádza o hlasy kresťanských voličov a značná časť vedenia KDH sa hlási ku katolíckemu vierovyznaniu, preto si dovoľujeme upriamiť pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať, tak ako ich v roku 2006 definoval pápež Benedikt XVI. europoslancom frakcie EPP, do ktorej patrí KDH:

„Čo sa týka Katolíckej cirkvi, hlavným cieľom jej zásahov do verejnej sféry je ochrana a podpora dôstojnosti osoby a preto vedome upriamuje osobitnú pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať. Z týchto sa dnes jasne vynára:

- ochrana života vo všetkých jeho štádiách, od prvého momentu počatia až po prirodzenú smrť;

- uznanie a podpora prirodzenej štruktúry rodiny - ako únie medzi mužom a ženou založenej na manželstve - a jej obrana pred pokusmi urobiť právne rovnocennými iné radikálne odlišné formy únií, ktoré ju v skutočnosti poškodzujú a podieľajú sa na jej destabilizácii, zatemňovaním jej osobitného charakteru a jej nenahraditeľnej sociálnej úlohy;

- ochrana práva rodičov vzdelávať svoje deti.

Tieto zásady nie sú pravdami viery, aj keď dostávajú ďalšie svetlo a potvrdenie z viery; sú napísané v ľudskej prirodzenosti, a preto sú spoločné pre celé ľudstvo.

Vzhľadom k zmätkom, ktoré nastali po reportáži v Markíze považujeme verejné vysvetlenie priamo predsedom KDH za nevyhnutné. Zaslúžia si to voliči KDH, ale aj skoro milión ľudí, ktorí hlasovali v referende o ochrane rodiny a vyjadrili vôľu, aby rodina založená na manželstve muža a ženy mala v našej spoločnosti výnimočné postavenie.

 

Aliancia za rodinu

Anton Chromík

Peter Beňa

Stanislav Gunčaga

Staršie petície

Petícia za odvolanie prednostu gynekologickej kliniky UNB Jozefa Záhumenského
Petícia za odvolanie prednostu gynekologickej kliniky UNB Jozefa Záhumenského

Vážená pani ministerka zdravotníctva SR, Vážená pani riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava, Vážený pán dekan Lekársk...

Podpísanie petície
Vyhodili sme  gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!
Vyhodili sme gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou, či mužom je. Zástancovia gende...

Podpísanie petície

One thought on “Verejná výzva KDH a jeho predsedovi: „Dištancujte sa od registrovaných partnerstiev a spájania s extrémnym liberalizmom!“

elena

To čo vystrája Hlina nie je v súlade s katolíckou vierou.Jeho činy nemajú nič spoločne s katolíckou vierou.Je to od neho nehoráznosť, že svojimi činmi uráža všetkých kresťanov a podporuje zvrátenosti a klamstva, ktoré šíri „Slušné Slovensko „.

Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.