Verejná výzva KDH a jeho predsedovi: „Dištancujte sa od registrovaných partnerstiev a spájania s extrémnym liberalizmom!“

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Kresťansko-demokratické hnutie

Televízia Markíza zverejnila informácie o pripravovanej dohode o predvolebnej a povolebnej spolupráci KDH s PS - Spolu.

Reportáž vyjadrovala ústami redaktorov v spojení so slovami predsedu KDH, že KDH by mohlo ustúpiť extrémnym liberálom v oblasti registrovaných partnerstiev.

Vyzývame predsedu KDH Alojza Hlinu, aby verejne dementoval postoje opísané v Markíze.

7079 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Vyzývame predsedu KDH, aby pri každej možnej príležitosti jasne vyhlásil, že:

 1. KDH a ani on osobne nebude robiť kompromisy v oblastiach, v ktorých podľa učenia Katolíckej cirkvi nemôžu politici robiť kompromisy.
 2. KDH nevstúpi do vlády, ak by koaličný partner navrhol registrované partnerstvá alebo podobný inštitút s iným názvom, ktorý by mal podobné práva ako manželstvo, navrhol zhoršenie ochrany života od počatia po prirodzenú smrť či ohrozoval práva rodičov na vzdelávanie svojich detí.
 3. KDH okamžite odíde z vlády, ak by koaličný partner hlasoval s opozíciou za registrované partnerstvá alebo proti princípom ochrany života, manželstva a výchovy detí, s ktorými sa neobchoduje.

 

Vyzývame členov a voličov KDH, aby požadovali od vedenia KDH, aby neobchodovalo s hodnotami rodiny a manželstva. Z vývoja v iných krajinách vieme, že po prijatí registrovaných partnerstiev nás čakajú vďaka súdom aj adopcie detí.

Politici z PS – Spolu sú možno úprimní ľudia, avšak v oblasti rodiny presadzujú zo slovenských politických strán najextrémistickejší program, ktorý podľa nášho názoru ubližuje rodinám a deťom. Preto hoci máme voči nim úctu, ktorá im patrí ako ľuďom a radi budeme s nimi viesť slušný dialóg, nepovažujeme za vhodné napomáhať im v prípadnom získavaní vládnej moci.

KDH už dvakrát malo svoju účasť v podobnej vláde s liberálmi a malo by poznať riziká, ktoré to so sebou prinieslo. Napríklad sabotáž zmluvy o výhrade vo svedomí dohodnutej vo vládnom programe, privatizáciu slovenského zdravotníctva do rúk oligarchov, či prijatie Istanbulského dohovoru, s ktorým sa slovenská spoločnosť trápi ďalších 8 rokov.

Pre všetky tieto faktory nepovažujeme prezentáciu povolebnej spolupráce KDH  s extrémnymi liberálmi z PS – Spolu za najvhodnejšiu alternatívu. Ak chce KDH dosiahnuť úspešné presadenie programu, pre ktorý ho volia jeho voliči, malo by prioritne hľadať zhodu na povolebnej spolupráci so stranami, ktoré sú k nemu hodnotovo bližšie.

KDH sa uchádza o hlasy kresťanských voličov a značná časť vedenia KDH sa hlási ku katolíckemu vierovyznaniu, preto si dovoľujeme upriamiť pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať, tak ako ich v roku 2006 definoval pápež Benedikt XVI. europoslancom frakcie EPP, do ktorej patrí KDH:

„Čo sa týka Katolíckej cirkvi, hlavným cieľom jej zásahov do verejnej sféry je ochrana a podpora dôstojnosti osoby a preto vedome upriamuje osobitnú pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať. Z týchto sa dnes jasne vynára:

- ochrana života vo všetkých jeho štádiách, od prvého momentu počatia až po prirodzenú smrť;

- uznanie a podpora prirodzenej štruktúry rodiny - ako únie medzi mužom a ženou založenej na manželstve - a jej obrana pred pokusmi urobiť právne rovnocennými iné radikálne odlišné formy únií, ktoré ju v skutočnosti poškodzujú a podieľajú sa na jej destabilizácii, zatemňovaním jej osobitného charakteru a jej nenahraditeľnej sociálnej úlohy;

- ochrana práva rodičov vzdelávať svoje deti.

Tieto zásady nie sú pravdami viery, aj keď dostávajú ďalšie svetlo a potvrdenie z viery; sú napísané v ľudskej prirodzenosti, a preto sú spoločné pre celé ľudstvo.

Vzhľadom k zmätkom, ktoré nastali po reportáži v Markíze považujeme verejné vysvetlenie priamo predsedom KDH za nevyhnutné. Zaslúžia si to voliči KDH, ale aj skoro milión ľudí, ktorí hlasovali v referende o ochrane rodiny a vyjadrili vôľu, aby rodina založená na manželstve muža a ženy mala v našej spoločnosti výnimočné postavenie.

 

Aliancia za rodinu

Anton Chromík

Peter Beňa

Stanislav Gunčaga

Aktuálne petície

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

1 13 427

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu
Ochráňte naše deti pred transexuálnou revolúciou!

20 12 786

Ochráňte naše deti pred transexuálnou revolúciou!

Vážený pán predseda Národnej rady SR, apelujeme na Váš zdravý rozum! Vyzývame Vás, predložte zákon, ktorý zagarantuje, že absurdity o tehotných a r...

Zobraz petíciu
Neničte rodičovský dôchodok!

15 9 590

Neničte rodičovský dôchodok!

Svojim podpisom sa pripájam k Verejnej výzve "Neničte rodičovský dôchodok" iniciovanej signatármi z kultúrneho, akademického, občianskeho, cirkevné...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

21 názorov na podpis

 • Product

  solution-oriented

 • elena

  To čo vystrája Hlina nie je v súlade s katolíckou vierou.Jeho činy nemajú nič spoločne s katolíckou vierou.Je to od neho nehoráznosť, že svojimi činmi uráža všetkých kresťanov a podporuje zvrátenosti a klamstva, ktoré šíri „Slušné Slovensko „.

 • Treba pripomenúť, že pedofilmi nie sú len muži. Narážam na známy prípad zo Slovenska, keď učiteľka ZŠ porodila dieťa, ktorého otcom bol jej 13 – ročný žiak. Zaujímavé je, že vtedy okolo toho nebolo toľko hluku ani legislatívnych aktivít. / odpisy z RT /

 • Kdh sa takymto spravanim do parlamentu nedostane. Bojim sa to bol aj zamer, znicit tento politicky subject.

 • Štefan Hrenák

  Výsledok dnešnej Európy a nadobudnutých hodnôt už viac ako 2000 rokov je kresťanstvo, dodržiavanie kreťanských zásad a zákonov (malo to byť v Ústave EÚ – to bol veľký rozhodujúci omyl), ktoré nemajú „konkurenciu“ ani v dnešnom „pretechnizovanom“ svete a preto je zásadne sa nevykoľajiť a pokračovať v základných tradíciach, tak aby tiež „liberální extrémisti“ a všetko čo je vlastne extrémne nemalo zelenú…..
  Poslednej dobe a to človek si akosi nechce uvedomiť a začína „extrémizmus ako forma adrenalínu“ napredovať či už je to v politike – vIď. aké strany máme, v hospodárstve podnikateľom ide len o zisk bez toho aby sa bol v súlade so životným prostredím – myslím tiež na extrémne výkyvy počasia a celkom v živote a pritom sa nemyslí na to najdôležitejšie – na človeka, nárok na normálny prirodzený život tu na zemi.

 • Peter

  Manželstvo je vzťah muža a ženy,jedine z tohto vzťahu sa narodia deti,budúcnosť národa.

 • IvaIvko

  KDH už dávno nie je prokresťanská strana. čudujem sa, že nejaký kresťan uvažuje tejto strane dať hlas.

 • e

  Vážený pán Hlina, opierate sa o kresťanov a žiadate podporu pri hlasovaní v budúcich parlamentných voľbách. Preto Vás žiadam ako kresťanka, ak chcete môj hlas, verejne prehláste, že nepôjdete do vlády so žiadnou politickou stranou, ktorá má v svojom programe podporu registrovaných manželstiev rovnakého pohlavia ako aj rôzne iné aspekty, ktoré nie sú v súlade s kresťanskou vierou. Ďakujem.Laššáková

 • Lubomír Balvín

  V oblasti záchrany rodiny pracujem už viac ako 40 rokov. Po roku 1989 som napríklad navrhol nezakladať Ministerstvo pre ženu a inak orientovaných, ale Ministerstvo pre rodiny atď.
  Mám dlhodobé skúsenosti, preto si dovolím upozorniť, že nestačí odmietať iba presadzovaní partnerstiev a manželstiev pre iné zväzky, ako sú zväzky muža a ženy. Je potrebné odmietať aj menenie manželstva na partnerstvo medzi ženou a mužom! Zväzok ženy a muža nie sú partneri, ktorí sa zišli k hraniu pokru. Zväzok muža a ženy, to je manželstvo je jedinečný, výnimočný, ktorý nemôže mať inej podoby. Ako jediný je základom rodu, národa, štátu, civilizácie a evolúcie ľudstva. Zatiaľ ešte žiadna iná inštitúcia nedokázala reprodukovať a skvalitňovať ľudstvo tak, ako manželstvo a manželmi poverené školstvo a zdravotníctvo.

 • Ing.MMiloslav Borovský

  Nepodporujem registrované partnerstvá,odsudzujem ich

 • Jozef

  Som členom KDH od samého začiatku a ak by to malo skončiť takto,nuž bola by Sodoma a Gomora.Tu už zo strán a hnutí niet komu veriť.

 • P Ondreičk

  Pripajam sa k vyzve

 • ŠtefanŠŠtefantefan

  Pán Hlina s takýmito názormi nemá čo robiť na predsedníckej stoličke KDH.

 • Igor Hristov

  Plne súhlasím

 • Anton

  KDH pod novym predsedom Hlinom straca sudnost, porusuje krestanske principy a ide proti krestanom. Tato strana mala byt vzorom v ochrane krestanskych principov, krestanskych rodin a bojovat proti Lgbt a registrovanym partnerstvam. Takehoto predsedu treba okamzite na mimoriadnom sneme odvolat a nahradit niekym, komu nie je lahostajna krestanska nauka a krestanska rodina.

 • Rudolf

  Predseda KDH, Hlina nie je pre KDH to pravé orechové! Podľa mňa bola chyba zvoliť ho za predsedu! Môj názor je taký, že je schopný sa spojiť s kýmkoľvek, len aby sa dostal do parlamentu…

 • MAtúš Hagara

  P. Chromík, nepreháňate trochu?
  KDH je tvorená kresťanmi. Verím, že osobné poznáte mnohých, dokonca aj v predsedníctve.
  Hovorili ste s predsedom KDH predtým, než ste spustili petíciu. Nestrašíte zbytočne ľudí a nezhoršujete tým postavenie jedinej kresťanskodemokratickej strany, ktorá má šancu dostať sa do NR SR?

 • Jozef Habovštiak

  LGBTI a registrované manželstvá sú útokom na rodinu a morálku národa. „Zničme ich morálku a budeme ich mať v hrsti“ – stará zásada. Po tisícoch rokoch si našli nový spôsob ako ovládnuť svet.

 • Anonym

  Nesúhlasím .

 • Michaela Hirner

  KDH – mali by vypustiť to „K“

 • To snád nemyslia vážne ,veriaci v Boha.