Menu

Verejná výzva KDH a jeho predsedovi: „Dištancujte sa od registrovaných partnerstiev a spájania s extrémnym liberalizmom!“

Petíciu vytvoril Aliancia za rodinu a je určená pre Kresťansko-demokratické hnutie

Televízia Markíza zverejnila informácie o pripravovanej dohode o predvolebnej a povolebnej spolupráci KDH s PS - Spolu.

Reportáž vyjadrovala ústami redaktorov v spojení so slovami predsedu KDH, že KDH by mohlo ustúpiť extrémnym liberálom v oblasti registrovaných partnerstiev.

Vyzývame predsedu KDH Alojza Hlinu, aby verejne dementoval postoje opísané v Markíze.

0 podpísali petíciu. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Vyzývame predsedu KDH, aby pri každej možnej príležitosti jasne vyhlásil, že:

  1. KDH a ani on osobne nebude robiť kompromisy v oblastiach, v ktorých podľa učenia Katolíckej cirkvi nemôžu politici robiť kompromisy.
  2. KDH nevstúpi do vlády, ak by koaličný partner navrhol registrované partnerstvá alebo podobný inštitút s iným názvom, ktorý by mal podobné práva ako manželstvo, navrhol zhoršenie ochrany života od počatia po prirodzenú smrť či ohrozoval práva rodičov na vzdelávanie svojich detí.
  3. KDH okamžite odíde z vlády, ak by koaličný partner hlasoval s opozíciou za registrované partnerstvá alebo proti princípom ochrany života, manželstva a výchovy detí, s ktorými sa neobchoduje.

 

Vyzývame členov a voličov KDH, aby požadovali od vedenia KDH, aby neobchodovalo s hodnotami rodiny a manželstva. Z vývoja v iných krajinách vieme, že po prijatí registrovaných partnerstiev nás čakajú vďaka súdom aj adopcie detí.

Politici z PS – Spolu sú možno úprimní ľudia, avšak v oblasti rodiny presadzujú zo slovenských politických strán najextrémistickejší program, ktorý podľa nášho názoru ubližuje rodinám a deťom. Preto hoci máme voči nim úctu, ktorá im patrí ako ľuďom a radi budeme s nimi viesť slušný dialóg, nepovažujeme za vhodné napomáhať im v prípadnom získavaní vládnej moci.

KDH už dvakrát malo svoju účasť v podobnej vláde s liberálmi a malo by poznať riziká, ktoré to so sebou prinieslo. Napríklad sabotáž zmluvy o výhrade vo svedomí dohodnutej vo vládnom programe, privatizáciu slovenského zdravotníctva do rúk oligarchov, či prijatie Istanbulského dohovoru, s ktorým sa slovenská spoločnosť trápi ďalších 8 rokov.

Pre všetky tieto faktory nepovažujeme prezentáciu povolebnej spolupráce KDH  s extrémnymi liberálmi z PS – Spolu za najvhodnejšiu alternatívu. Ak chce KDH dosiahnuť úspešné presadenie programu, pre ktorý ho volia jeho voliči, malo by prioritne hľadať zhodu na povolebnej spolupráci so stranami, ktoré sú k nemu hodnotovo bližšie.

KDH sa uchádza o hlasy kresťanských voličov a značná časť vedenia KDH sa hlási ku katolíckemu vierovyznaniu, preto si dovoľujeme upriamiť pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať, tak ako ich v roku 2006 definoval pápež Benedikt XVI. europoslancom frakcie EPP, do ktorej patrí KDH:

„Čo sa týka Katolíckej cirkvi, hlavným cieľom jej zásahov do verejnej sféry je ochrana a podpora dôstojnosti osoby a preto vedome upriamuje osobitnú pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať. Z týchto sa dnes jasne vynára:

- ochrana života vo všetkých jeho štádiách, od prvého momentu počatia až po prirodzenú smrť;

- uznanie a podpora prirodzenej štruktúry rodiny - ako únie medzi mužom a ženou založenej na manželstve - a jej obrana pred pokusmi urobiť právne rovnocennými iné radikálne odlišné formy únií, ktoré ju v skutočnosti poškodzujú a podieľajú sa na jej destabilizácii, zatemňovaním jej osobitného charakteru a jej nenahraditeľnej sociálnej úlohy;

- ochrana práva rodičov vzdelávať svoje deti.

Tieto zásady nie sú pravdami viery, aj keď dostávajú ďalšie svetlo a potvrdenie z viery; sú napísané v ľudskej prirodzenosti, a preto sú spoločné pre celé ľudstvo.

Vzhľadom k zmätkom, ktoré nastali po reportáži v Markíze považujeme verejné vysvetlenie priamo predsedom KDH za nevyhnutné. Zaslúžia si to voliči KDH, ale aj skoro milión ľudí, ktorí hlasovali v referende o ochrane rodiny a vyjadrili vôľu, aby rodina založená na manželstve muža a ženy mala v našej spoločnosti výnimočné postavenie.

 

Aliancia za rodinu

Anton Chromík

Peter Beňa

Stanislav Gunčaga

Staršie petície

Vyhodili sme  gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!
Vyhodili sme gender ideológiu dverami a lezie nám oknom cez EÚ!

Ženy musíme chrániť pred násilím a práve kvôli ochrane žien odmietame spochybňovať, kto ženou, či mužom je. Zástancovia gende...

Podpísanie petície
Hromadné zásadné pripomienky k Vízii a stratégii rozvoja Slovenska 2030
Hromadné zásadné pripomienky k Vízii a stratégii rozvoja Slovenska 2030

Vážená vláda, my občania svojim podpisom podporujeme nižšie uvedené zásadné pripomienky. Ochrana života a rodiny je kľúčový...

Podpísanie petície

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.