Verejná výzva KDH a jeho predsedovi: „Dištancujte sa od registrovaných partnerstiev a spájania s extrémnym liberalizmom!“

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Kresťansko-demokratické hnutie

Televízia Markíza zverejnila informácie o pripravovanej dohode o predvolebnej a povolebnej spolupráci KDH s PS - Spolu.

Reportáž vyjadrovala ústami redaktorov v spojení so slovami predsedu KDH, že KDH by mohlo ustúpiť extrémnym liberálom v oblasti registrovaných partnerstiev.

Vyzývame predsedu KDH Alojza Hlinu, aby verejne dementoval postoje opísané v Markíze.

7079 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Vyzývame predsedu KDH, aby pri každej možnej príležitosti jasne vyhlásil, že:

 1. KDH a ani on osobne nebude robiť kompromisy v oblastiach, v ktorých podľa učenia Katolíckej cirkvi nemôžu politici robiť kompromisy.
 2. KDH nevstúpi do vlády, ak by koaličný partner navrhol registrované partnerstvá alebo podobný inštitút s iným názvom, ktorý by mal podobné práva ako manželstvo, navrhol zhoršenie ochrany života od počatia po prirodzenú smrť či ohrozoval práva rodičov na vzdelávanie svojich detí.
 3. KDH okamžite odíde z vlády, ak by koaličný partner hlasoval s opozíciou za registrované partnerstvá alebo proti princípom ochrany života, manželstva a výchovy detí, s ktorými sa neobchoduje.

 

Vyzývame členov a voličov KDH, aby požadovali od vedenia KDH, aby neobchodovalo s hodnotami rodiny a manželstva. Z vývoja v iných krajinách vieme, že po prijatí registrovaných partnerstiev nás čakajú vďaka súdom aj adopcie detí.

Politici z PS – Spolu sú možno úprimní ľudia, avšak v oblasti rodiny presadzujú zo slovenských politických strán najextrémistickejší program, ktorý podľa nášho názoru ubližuje rodinám a deťom. Preto hoci máme voči nim úctu, ktorá im patrí ako ľuďom a radi budeme s nimi viesť slušný dialóg, nepovažujeme za vhodné napomáhať im v prípadnom získavaní vládnej moci.

KDH už dvakrát malo svoju účasť v podobnej vláde s liberálmi a malo by poznať riziká, ktoré to so sebou prinieslo. Napríklad sabotáž zmluvy o výhrade vo svedomí dohodnutej vo vládnom programe, privatizáciu slovenského zdravotníctva do rúk oligarchov, či prijatie Istanbulského dohovoru, s ktorým sa slovenská spoločnosť trápi ďalších 8 rokov.

Pre všetky tieto faktory nepovažujeme prezentáciu povolebnej spolupráce KDH  s extrémnymi liberálmi z PS – Spolu za najvhodnejšiu alternatívu. Ak chce KDH dosiahnuť úspešné presadenie programu, pre ktorý ho volia jeho voliči, malo by prioritne hľadať zhodu na povolebnej spolupráci so stranami, ktoré sú k nemu hodnotovo bližšie.

KDH sa uchádza o hlasy kresťanských voličov a značná časť vedenia KDH sa hlási ku katolíckemu vierovyznaniu, preto si dovoľujeme upriamiť pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať, tak ako ich v roku 2006 definoval pápež Benedikt XVI. europoslancom frakcie EPP, do ktorej patrí KDH:

„Čo sa týka Katolíckej cirkvi, hlavným cieľom jej zásahov do verejnej sféry je ochrana a podpora dôstojnosti osoby a preto vedome upriamuje osobitnú pozornosť na princípy, s ktorými sa nesmie obchodovať. Z týchto sa dnes jasne vynára:

- ochrana života vo všetkých jeho štádiách, od prvého momentu počatia až po prirodzenú smrť;

- uznanie a podpora prirodzenej štruktúry rodiny - ako únie medzi mužom a ženou založenej na manželstve - a jej obrana pred pokusmi urobiť právne rovnocennými iné radikálne odlišné formy únií, ktoré ju v skutočnosti poškodzujú a podieľajú sa na jej destabilizácii, zatemňovaním jej osobitného charakteru a jej nenahraditeľnej sociálnej úlohy;

- ochrana práva rodičov vzdelávať svoje deti.

Tieto zásady nie sú pravdami viery, aj keď dostávajú ďalšie svetlo a potvrdenie z viery; sú napísané v ľudskej prirodzenosti, a preto sú spoločné pre celé ľudstvo.

Vzhľadom k zmätkom, ktoré nastali po reportáži v Markíze považujeme verejné vysvetlenie priamo predsedom KDH za nevyhnutné. Zaslúžia si to voliči KDH, ale aj skoro milión ľudí, ktorí hlasovali v referende o ochrane rodiny a vyjadrili vôľu, aby rodina založená na manželstve muža a ženy mala v našej spoločnosti výnimočné postavenie.

 

Aliancia za rodinu

Anton Chromík

Peter Beňa

Stanislav Gunčaga

Aktuálne petície

Verejná výzva predsedom politických strán: Budete presadzovať registrovaných dôverníkov?

8 4 461

Verejná výzva predsedom politických strán: Budete presadzovať registrovaných dôverníkov?

adresované: predsedom všetkých relevantných strán, ktoré majú podľa prieskumov nádej dostať sa do parlamentu: SMER-Sociálna demokracia, Hlas, Republik...

Zobraz petíciu
Nehlasujte za registrovaných dôverníkov!

24 11 832

Nehlasujte za registrovaných dôverníkov!

Národná rada má hlasovať o vládnom návrhu zákona o fiduciárnom vyhlásení a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vyzývame poslancov NR SR, aby nehla...

Zobraz petíciu
Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia, pán premiér!

37 23 529

Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia, pán premiér!

Pán minister Lengvarský podpísal Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky na zjednotenie postupov poskytovania zdravotnej s...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

21 názorov na podpis

 • Product

  solution-oriented

 • elena

  To čo vystrája Hlina nie je v súlade s katolíckou vierou.Jeho činy nemajú nič spoločne s katolíckou vierou.Je to od neho nehoráznosť, že svojimi činmi uráža všetkých kresťanov a podporuje zvrátenosti a klamstva, ktoré šíri „Slušné Slovensko „.

 • Treba pripomenúť, že pedofilmi nie sú len muži. Narážam na známy prípad zo Slovenska, keď učiteľka ZŠ porodila dieťa, ktorého otcom bol jej 13 – ročný žiak. Zaujímavé je, že vtedy okolo toho nebolo toľko hluku ani legislatívnych aktivít. / odpisy z RT /

 • Kdh sa takymto spravanim do parlamentu nedostane. Bojim sa to bol aj zamer, znicit tento politicky subject.

 • Štefan Hrenák

  Výsledok dnešnej Európy a nadobudnutých hodnôt už viac ako 2000 rokov je kresťanstvo, dodržiavanie kreťanských zásad a zákonov (malo to byť v Ústave EÚ – to bol veľký rozhodujúci omyl), ktoré nemajú „konkurenciu“ ani v dnešnom „pretechnizovanom“ svete a preto je zásadne sa nevykoľajiť a pokračovať v základných tradíciach, tak aby tiež „liberální extrémisti“ a všetko čo je vlastne extrémne nemalo zelenú…..
  Poslednej dobe a to človek si akosi nechce uvedomiť a začína „extrémizmus ako forma adrenalínu“ napredovať či už je to v politike – vIď. aké strany máme, v hospodárstve podnikateľom ide len o zisk bez toho aby sa bol v súlade so životným prostredím – myslím tiež na extrémne výkyvy počasia a celkom v živote a pritom sa nemyslí na to najdôležitejšie – na človeka, nárok na normálny prirodzený život tu na zemi.

 • Peter

  Manželstvo je vzťah muža a ženy,jedine z tohto vzťahu sa narodia deti,budúcnosť národa.

 • IvaIvko

  KDH už dávno nie je prokresťanská strana. čudujem sa, že nejaký kresťan uvažuje tejto strane dať hlas.

 • e

  Vážený pán Hlina, opierate sa o kresťanov a žiadate podporu pri hlasovaní v budúcich parlamentných voľbách. Preto Vás žiadam ako kresťanka, ak chcete môj hlas, verejne prehláste, že nepôjdete do vlády so žiadnou politickou stranou, ktorá má v svojom programe podporu registrovaných manželstiev rovnakého pohlavia ako aj rôzne iné aspekty, ktoré nie sú v súlade s kresťanskou vierou. Ďakujem.Laššáková

 • Lubomír Balvín

  V oblasti záchrany rodiny pracujem už viac ako 40 rokov. Po roku 1989 som napríklad navrhol nezakladať Ministerstvo pre ženu a inak orientovaných, ale Ministerstvo pre rodiny atď.
  Mám dlhodobé skúsenosti, preto si dovolím upozorniť, že nestačí odmietať iba presadzovaní partnerstiev a manželstiev pre iné zväzky, ako sú zväzky muža a ženy. Je potrebné odmietať aj menenie manželstva na partnerstvo medzi ženou a mužom! Zväzok ženy a muža nie sú partneri, ktorí sa zišli k hraniu pokru. Zväzok muža a ženy, to je manželstvo je jedinečný, výnimočný, ktorý nemôže mať inej podoby. Ako jediný je základom rodu, národa, štátu, civilizácie a evolúcie ľudstva. Zatiaľ ešte žiadna iná inštitúcia nedokázala reprodukovať a skvalitňovať ľudstvo tak, ako manželstvo a manželmi poverené školstvo a zdravotníctvo.

 • Ing.MMiloslav Borovský

  Nepodporujem registrované partnerstvá,odsudzujem ich

 • Jozef

  Som členom KDH od samého začiatku a ak by to malo skončiť takto,nuž bola by Sodoma a Gomora.Tu už zo strán a hnutí niet komu veriť.

 • P Ondreičk

  Pripajam sa k vyzve

 • ŠtefanŠŠtefantefan

  Pán Hlina s takýmito názormi nemá čo robiť na predsedníckej stoličke KDH.

 • Igor Hristov

  Plne súhlasím

 • Anton

  KDH pod novym predsedom Hlinom straca sudnost, porusuje krestanske principy a ide proti krestanom. Tato strana mala byt vzorom v ochrane krestanskych principov, krestanskych rodin a bojovat proti Lgbt a registrovanym partnerstvam. Takehoto predsedu treba okamzite na mimoriadnom sneme odvolat a nahradit niekym, komu nie je lahostajna krestanska nauka a krestanska rodina.

 • Rudolf

  Predseda KDH, Hlina nie je pre KDH to pravé orechové! Podľa mňa bola chyba zvoliť ho za predsedu! Môj názor je taký, že je schopný sa spojiť s kýmkoľvek, len aby sa dostal do parlamentu…

 • MAtúš Hagara

  P. Chromík, nepreháňate trochu?
  KDH je tvorená kresťanmi. Verím, že osobné poznáte mnohých, dokonca aj v predsedníctve.
  Hovorili ste s predsedom KDH predtým, než ste spustili petíciu. Nestrašíte zbytočne ľudí a nezhoršujete tým postavenie jedinej kresťanskodemokratickej strany, ktorá má šancu dostať sa do NR SR?

 • Jozef Habovštiak

  LGBTI a registrované manželstvá sú útokom na rodinu a morálku národa. „Zničme ich morálku a budeme ich mať v hrsti“ – stará zásada. Po tisícoch rokoch si našli nový spôsob ako ovládnuť svet.

 • Anonym

  Nesúhlasím .

 • Michaela Hirner

  KDH – mali by vypustiť to „K“

 • To snád nemyslia vážne ,veriaci v Boha.