Skončite to legalizované zabíjanie detí a ohrozovanie matiek!

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Poslanci NR SR

Vážení poslanci Národnej rady SR,

matky, ktoré boli na umelom potrate páchajú samovraždy šesťkrát častejšie ako matky, ktoré dieťatko porodili. Umelý potrat nie je riešenie pre ženy, ale riešenie proti ženám!

Umelé potraty zabíjajú deti a zraňujú matky. Vyzývame Vás poslancov NR SR, aby ste zrušili ustanovenia zákona o bezdôvodných potratoch a podporili novelu zákona, ktorá sa má prerokúvať v týchto dňoch v parlamente!

12417 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Výzva poslancom NR SR

Aj vy ste boli nenarodení bez práva na život!

Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo viac ako jeden milión tristoosemdesiattisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. 

 Bez úcty k životu niet ďalších práv. Obhajovanie umelých potratov vo svetle nových poznatkov vedy o prenatálnom vývoji dieťaťa sa stáva  čím ďalej neudržateľnejšie. Táto doba bude označená budúcimi generáciami za dobu temna, lebo sme nedokázali vidieť ľudský život tam, kde je. Vy poslanci Národnej rady SR to môžete zmeniť.

 Mnohí nechápu strašnú hĺbku zločinov voči deťom a preto vidia svet v skreslenej perspektíve. Život nenarodeného dieťaťa má pre nich menšiu hodnotu, ako život narodeného dieťaťa, ba má pre nich menšiu hodnotu ako pohodlie. Umelý potrat je úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa. Je to zlo samé v sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti. 

 Nevidíme žiadny  dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť napomáhanie takémuto zlu, alebo nezabránenie tomuto zlu. Nech Vám preto malicherné politické dôvody nezabránia podporiť dobrý zákon. Hlasovaním za dobrý zákon, konáte iba dobro a nezaväzujete sa k žiadnemu zlu. Ak by ste mali možnosť otvoriť dvere na horiacej škole a vypustiť z nej deti, neurobíte to pre akési politické dôvody?  Je Vašou morálnou povinnosťou ich vypustiť, lebo iba vy máte kľúče o dverí. Iba vy máte zákonodarnú iniciatívu.

 Pomyslite na to, že Vaše hlasovanie zachráni množstvo detí, ktoré by inak v budúce dni zomreli. Každý jeden deň na Slovensku zomiera viac ako 20 detí.

Nedeľte deti na hodné života a nehodné života. Vyzývame Vás poslancov Národnej rady SR, aby ste sa hlasovaním postavili za život nenarodených detí a ochranu mamičiek pred psychickými či fyzickými rizikami potratov. 

 

Anton Chromík, Aliancia za rodinu

Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu

Dušan Škurla, Úrad pre apoštolát ochrany života

Ivana Kovaľová, Aliancia za život

Andrej Ungvarský, 9 mesiacov za život

Erik Zbiňovský, Slovenský dohovor za rodinu

Darius Anton Hatok, portál somkatolik.sk

Juraj Šust, Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

4 4 399

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 703

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 151

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

16 názorov na podpis

 • Renáta Vozáriková

  p.Ciganikova presne ukazuje mieru inteligencie tejto vlady!

 • Gabika Tuchyňová

  Nechápem ako môže byť J.Bittó Cigániková v zdravotníckom výbore s jej názormi a aroganciou proti životu; to je výsmech a rana pod pás pre nás občanov tohto štátu.

 • Dušan Zelenay

  Nezabíjajte deti !!

 • Mária Biznárová

  Nezabíjajte naše deti .Každe dieta má pravo na život.Budeme zato velmi súdení.kolko kňazov,lekárov aj učitelov a inych robotníkov by sa narodilo ktorých by sme práve potrebovali .Zastavme toto šialené zabíjanie!!!

 • Viera Hronská

  Mala som kolegyňu, ktorá žiaľ si dala vziať tri deti v mladosti, porodila dve, veľmi ťažko znášala tehotenstvo. Nemala podporu v nikom. Aj poslednú dcéru, keď čakala a bolo jej zle, manžel miesto útechy , zavčal na ňu, „vedela si ,že Ti bude zle, mala si si to dať vziať“ narodilo sa im krásne dievčatko, ktorá bola ockov miláčik. Dnes je MUDr. Otec bol vysokoškolsky vzdelaný a pracoval aj na ministerstve HŤS v Prahe. Ale čo je dôležité na čo som chcela upozorniť, pracovali sme spolu 30rokov, za to obdobie sa jej 3x sníval sen, že je na súde a keď sa spýtala, prečo je tam , že nič zlé neurobila, sudca jej ukázal na lavicu, kde sedeli tri krásne blonďavé deti, 2 chlapci a jedno dievča. Po takomto sne bola vždy dlhé obdobie nešťastná. Nedokázala túto skutočnosť napísať napr. do časopisu Slovenka. Včera práve ako 83ročná skončila svoju životnú púť a odobrala sa na večnosť. Je potrebné mladé mamičky „podržať v ich zložitej situácii“ .Koľko je nešťastných párov, že ich Pán Boh neobdaroval plodnosťou. Mnohí čakajú na dieťatko, neničme životy, zvýšme osvetu, nech nechcené detičky sa narodia a dostanú ich tí, ktorí ich s radosťou vychovajú a naše Slovensko bude oázou šťastných ľudí. Modlime sa za rozumné rozhodnutie poslancov, ktorých sme si zvolili.

 • Miro Ščibrany

  Ako neformálna iniciatíva kresťanov a ateistov IDE O ŽIVOT živáčika sme poslancom NR SR
  adresovali otvorený list ZASTAVME ABORTY Z VÔLE ZÁKONA. A ľubovôle matky.

  https://www.ozivot.sk/2021/03/ZASTAVME.ABORTY.Z.VOLE.ZAKONA.html

  Žiadne splodené dieťa sa na svet nepýtalo.
  A nezaslúži si prísť naň len pre smrť.
  Zvlášť nie od vlastnej matky.

 • Tereza

  Pričinili ste sa už o pokles obyvateľstva nášho národa, nezvládnutím pandemickej skutočnosti. Nepokračujte v úbytku obyvateľstva zabíjaním nenarodených občanov!!!

 • ALENA SPINEROVA

  AK MOZTE TAK SA ICH OPYTAJTE CI SU NA SVETE RADI ,NECH SI UVEDOMIA ZE KEBY ICH MATKY BY ISLI NA POTRAT ONI BY SA NENARODILI ,NEMALI BY MANZELOU ALEBO MANZELKY, DETI .ONI ZIVOT DIETATU NEDALI ,ZIVOT DAVALEN PAN BOH V SPOLUPRACI S MANZELMI,KEBY LUDIA SI CTILI BOZI ZAKON NEZOSMILNIS KOLKO NESTASTIA A PROBLEMOM BY SA PREDISLO,SVET ZIJE V NEMRAVNOSTI,ANI SLOBODNE MATKY NEMAJU PRAVO ZOBRAT DIETATU ZIVOT MOZE HO DAT NA ADOPCIU ,EXISTUJU AJ HNIEZDA ZACH RANY,SU PARY KTORE NEMOZU MAT DETI A MOZNO TO ICH NECHCENE UROBI ICH ZIVOT STASTNEJSIM, KAZDEJ JEDNEJ ZENE KTORA CHE IST NA POTRAT BY SOM DALA POZERAT AKO POTRAT .VLASTNE LEGALIZOVANA VRAZDY PREBIEHA ,ABY POCUVALI TLKOT SRDIECKA SVOJHO BABATKA,URCITE BY ICH TO ODRADILO ALE BOHUZIAL VOBEC TAKE MOZNOSTI NEMAJU.NECH VZDY ZVITAZI ZDRAVY ROOZUM,

 • Zuzana

  Nemôžeme čakať požehnanie od Boha, ak v tomto ideme proti jeho prikázaniu. Keby sme túto otázku vyriešili, verím, že by to prinieslo pokoj a požehnania do života žien, rodín a celého Slovenska. Toto je do veľkej miery duchovný boj, preto musíme zapojiť aj duchovné zbrane – ruženec, pôst a obetovanie chorôb a každodenných ťažkostí a starostí Bohu na tento úmysel. Verím, že by to pomohlo.

 • Ivana

  Každý má právo na život…

 • Zuzana

  V okamžiku počatia dieťatka sa žena stáva mamou a nie budúcou mamou. MAMA znamená obeta,ochrana, bezpečie, láska. Veď, kto iní má túto možnosť. Nie je to ani muž, ani rodina, ani spoločnosť je to iba ONA, ktorá môže ochrániť nového človiečika, lebo je súčasťou jej bytia a preto keď sa rozhodne pre potrat stáva sa vlastne vrahyňou. Tí čo ju vedú touto cestou ju nakoniec nechajú na tej ceste samú. Vnútorná bolesť býva neznesiteľná, ako keď Vám dýka pomaličky po milimetroch až do konca života driape srdce. O tom už nikto nehovorí.
  Treba chrániť nenarodené dieťatká a tým chrániť aj naše mamičky.

 • Silver

  Dobrý deň, vďaka Pánu Bohu za všetko a za všetkých tak sa modlime a ďakujeme, mi sa takto doma modlime aby sme vedeli že človek je slabý a nedokonalý, preto len Troj jediný Boh nám môže pomôcť zmeniť sa a celý svet tiež, On to urobí cez nás, len sa musíme k Nemu modliť a prosiť Ho o pomoc, iba tak dokážeme zmeniť situáciu z vírusom a iné ľudské neduhy. Jedno je isté ľudia si myslia, že dokážu veľa a niekedy si myslia že aj všetko, ale bez úcty a dôvery v Stvoriteľa pôjdeme iba blúdia ou cestou. Musíme pochopiť že kto sa bojí Pána a ide Jeho cestou bude šťastný naveky. Iba Láska =Pan Boh zmení všetko na dobré, mi nie. Nebojme sa uveriť Mu, nič nestratime iba získame. Je to ľahké, ľahšie ako si myslíme, On nám pomôže, určite nedá na seba čakať, iba verme, ja verím. Pochváleny buď Ježiš Kristus.

 • Vladimír Hruška

  Predstavitelia nášho národa, uvedomujete si o čo tu ide? Veď vymierame. Chcete byť za to osobne zodpovedný?

 • Jan Čukan

  Podporujem úsilie o zastavenie svojvoľného násilia,manipulácie ,porušovania a zasahovania do zákonov stvorenia.

 • Božena

  Život je dar od Pána Boha. Ak prežije dieťa, ktoré sa narodilo len s váhou 245 g., tak mne už nikto nemôže tvrdiť,
  že interupcia je len zákrok, ktorý vychádza v ústrety voči ženám. A čo nenarodené deti? Oni neboli hodné toho istého práva – žiť?
  Interupcia je jednoznačne zabitie so snahou zbaviť sa zodpovednosti…. žiaľ podporovaná pokrivenou spoločnosťou.
  Úprimne, povedzme si čo je krajšie a čistejšie na svete, ako malý človiečik? Len trošku ho vidíš a miluješ ho.

 • Viera Ondasova

  Je to vražda ako každá iná.