Pani prezidentka, prečo stále „svieti“ náš podpis pod Istanbulským dohovorom?

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Zuzana Čaputová (Prezident SR)

Vážená pani prezidentka,

Rada Európy tvrdí, že Váš list o Istanbulskom dohovore nemá žiadne konkrétne právne účinky! Prosíme Vás doplňte ho!

14888 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Petíciou Aliancie za rodinu „Netraumatizujte Slovensko Istanbulským dohovorom“ Vás viac ako 30.600 občanov vyzvalo, aby ste bezodkladne oznámili Rade Európy, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Svoje nekonanie vo veci Istanbulského dohovoru  ste odôvodňovali tým, že parlament nerozhodol ústavným spôsobom. Národná rada SR Vám vyhovela a na mimoriadnej schôdzi prijala ústavným spôsobom v poradí už tretie rozhodnutie o Istanbulskom dohovore.

Petičný výbor Vám odovzdal petíciu pred voľbami do NR SR a požiadal Vás o stretnutie v súlade s § 5d zákona o petičnom práve, ktorý prerokovanie predpokladá pri petícii s viac ako 10.000 podpísanými.

Potom ako dopadli voľby ste oznámili, že rozhodnutie parlamentu budete rešpektovať a Rade Európy ste zaslali list. Aliancia za rodinu Vám verejne poďakovala avšak uviedla, že  požiada Radu Európy o informáciu, či túto skutočnosť vyznačila v listine podpisov a ratifikácií.  Podpis Slovenskej republiky tu totiž stále „svieti“ bez akejkoľvek zmienky, že prestal mať právne účinky.

Príslušný úrad Rady  Európy na otázku: „Prijali ste tento list citovaný v otázke 1 ako jasné vyhlásenie podľa článku 18 písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve, že Slovenská republika dala jasne najavo svoj zámer nestať sa zmluvnou stranou?“ odpovedal nasledovne: Oznámenie bolo prijaté ako informácia o súčasnom stave ratifikačného postupu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CETS č. 210) Slovenskej republiky bez konkrétnych právnych účinkov a bolo zodpovedajúcim spôsobom spracované.

Sme  šokovaní! Rada Európy tvrdí, že Váš list im bol doručený, avšak nemá konkrétne právne účinky! Veríme, že ste šokovaná aj vy. Vašu úprimnosť pri rešpektovaní parlamentu a vôle ľudí môžete preukázať veľmi ľahko svojim konaním.

Dovoľujeme si Vás preto znovu požiadať, aby ste podobne, ako ste žiadali od parlamentu dodržanie procedúry aj vy oznámili Rade Európy právne účinným spôsobom, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru. Odporúčame Vám citovať článok 18, písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve a použiť formuláciu napríklad: „V súlade s článkom 18 písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve Vám oznamujem, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CETS č. 210).“

Podobná  formulácia bola použitá v prvom a  druhom uznesení NR SR.

Nie je pravdou, že kým nie je  Istanbulský dohovor ratifikovaný, žiadne záväzky z neho nevyplývajú.  Podľa Viedenského dohovoru o zmluvnom práve ten, kto dohovor podpísal má povinnosť zdržať sa konania, ktorý by mohlo mariť predmet a účel daného dohovoru až kým jasne neprejaví úmysel, že sa nehodlá stať jeho zmluvnou stranou.

Všetci sa iste zhodneme na ochrane žien pred násilím, ale účel Istanbulského dohovoru pri presadzovaní rodovej ideológie nemienime prijať a budeme proti nemu konať. Muž je muž a žena je žena, lebo sa takí narodili. Rod si nevyberáme, s rodom sa rodíme.

Okrem právne účinného vyhlásenia si Vás dovoľujeme poprosiť, aby ste požiadali Radu Európy, aby túto skutočnosť verejne potvrdila a aby ste nás o výsledku informovala.

 Petíciu zostavila: 

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava, IČO: 42357934, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

3 4 205

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 647

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 103

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

84 názorov na podpis

 • Marta Jurašeková

  Nesúhlasím s istambulským dohovorom.Chceme otcov aj mami a zdravé deti

 • Ondrej Galovič

  IstaMbulský dohovor je geniálna vec.
  Zaväzuje zmluvné strany na financovanie „sorošových mimovládok“. Článok 8.
  Zavádza novodobé gestapo či štb. Článok 10 + článok 66.
  Toto gestapo bude nadradené národnému parlamentu. Článok 70.

 • Alžbeta Ghillányová

  Žiadame náboženskú slobodu a dodržiavanie ľudských práv

 • Jozef Pakan

  Nesúhlasím s liberálnou p.prezidentkou, ani s istabulským dohovorom. Sme kresťanský národ .

 • Beata Fintorova

  Prosim o dodrzanie vsetkych ludskych prav

 • Kyselicová Ľubica

  Som proti zneužívaniu našich detí na presadzovanie gender ideológie a postupné zavádzanie znecitlivovaia našich detí voči zvrhlým sexuálnym praktikám a legalizácie pedofílie na Slovensku.

 • ivan

  Mám dojem , že p. rezidentka pácha na vlastnom národe vlastizradu a bol jej dobrý len keď sľubovala hory-doly. Keď je už pri válove moci , občania a ich názory sú jej ukradnutí a presadzuje svoju chorú liberálnu agendu (ako povinné léno svojim sponzorom z volieb), aj keby tu nemal kameň na kameni ostať.

 • Vincent fackovec

  Nesúhlasím s Istambulskym dohovorom

 • Mária

  NIE Istanbulskému dohovoru,

 • Robert Blaško

  Nesúhlasím s p. prezidentkou ani s Matovičovou vládou podvodníkov a zlodejov!

 • Milan Konečný

  Súhlasím s tým,aby nebol podpísaný Istanbulský dohovor

 • Jozef Sallai

  Namiesto ,, prosime vas doplnte ho,, napisat: ,,dorazne vas ziadame o jeho doplnenie

 • Milan H

  Prezidentka koná v rozpore z vôľou národa,mala by si uvedomiť,že tá hŕstka ľudí,čo jej dala hlas,nie je hlas celého národa a tak nemá ani kompetencie rozhodovať za väčšinu.A to ešte nie je doriešená prezidentská kampaň s voľbami.

 • Ján

  Samá faloš,kade vietor tade plášť. Hanba Vám voliči!

 • Tamara Paulovičová

  Plne podporujem myšlienku tejto petície. Pani prezidentku neprosím, žiadam ju, aby právne účinným spôsobom oznámila Rade Európy skutočnosť, že Slovenská republika sa nehodlá stať zmluvnou stranou Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu.

 • Vladimir Krizan

  Absolutne suhlasim,aby nebol podpisany ID

 • Oľga Gregušová

  Mňa konanie tejto žienky neprekvapuje! Ja som ju nevolila, do tejto funkcie prišla podvodom a je to liberálka každým cólom a naviac ešte aj
  voľných mravov. Jej minulosť o tom svedčí. Čiže pre katolíčku je neprijateľné uznávať ateistku, voľnomyšlienkárku. Od začiatku, ako prevzala
  funkciu, vychádzajú na povrch jej klamstvá, podvody a zapredávanie našej drahej vlasti. Ešte nás prekvapí všeličím, má poradcov vyšitých!

 • Peter

  Prezidentka schováva pod svojou tváričkou faloš jej finančných podporovateľov a zradu občanov Slovenska.

 • Martin Šebo

  Súhlasím s tým,aby nebol podpísaný istambulský dohovor.

 • Nataša

  Pripájam sa k uvedenej petícii, plne podporujem všetky v nej uvedené požiadavky, som proti podpisu Istambulského dohovoru! Nik , žiaden predstaviteľ nášho štátu, ani prezidentka nemôže konať proti vôli svojich občanov a poslancov Parlamentu Slovenskej republiky!

 • Helena Romanová

  Prezidentka Slovenskej republiky je zákerná a falošná persona, ktorá nezastáva záujmy Slovenskej republiky, ak nerešpektuje odmietnutie Istanbulského dohovoru NRSR, ktorá zároveň vyhlásila, že SR sa odmieta stať zmluvnou stranou tohto, pre SR, nebezpečného dokumentu. Nesplnila si povinnosť, ktorá jej vyplynula z uznesenia NRSR. Je taká hlúpa a nekompetentná, že nevie, ako sa v takýchto prípadoch postupuje alebo je otvorene v opozícii proti slovenskému národu, ktorý v zastúpení NRSR ústavnou väúčšinou rozhodol o odmietnutí Istanbulského dohovoru? Alebo je prezidentka oboje? Aj hlupaňa, aj hnusná, falošná a zákerná oportunistka proti NRSR a tým aj proti slovenskému národu? Táto amorálna persona sa pri každom rozhodovaní, ktoré sú v rozpore s liberálnym názorom jej pôvodne materskej strany a jej samotnej, dopúšťa podrazov a prieťahov vo svojom konaní.

 • Helena Romanová

  Prezidentka Slovenskej republiky je zlovôľna žena a nezastáva záujmy Slovenskej republiky, ak nerešpektuje odmietnutie Istanbulského dohovoru NRSR, ktorá zároveň vyhlásila, že SR sa odmieta stať zmluvnou stranou tohto, pre SR, nebezpečného dokumentu. Nesplnila si povinnosť, ktorá jej vyplynula z uznesenia NRSR. Je taká hlúpa a nekompetentná, že nevie, ako sa v takýchto prípadoch postupuje alebo je otvorene v opozícii proti slovenskému národu, ktorý v zastúpení NRSR ústavnou väúčšinou rozhodol o odmietnutí Istanbulského dohovoru. Alebo je prezidentka oboje? Aj hlupaňa, aj hnusná oportunistka proti NRSR a tým aj proti slovenskému národu? Táto amorálna persona sa pri každom rozhodovaní, ktoré sú v rozpore s liberálnym názorom jej pôvodne materskej strany a jej samotnej, dopúšťa podrazov a prieťahov vo svojom konaní.

 • Atrej

  Pani prezidentku by za taký vážny prešľap mali VYHODIŤ – zbaviť funkcie.

 • Vladimír Rubín

  Zrejme by bolo dobré zaslať prezidentke otvorený list, aby o tom bola verejnosť dostatočne informovaná. Dosť bolo z jej strany zavádzania a vystupovania akože v pozitívnom duchu.