Nehlasujte za partnerstvá osôb rovnakého pohlavia!

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Poslanci NR SR

Vážení páni poslanci, Vážené pani poslankyne,
s bolesťou a úprimným zármutkom sme sa dozvedeli o dvoch zavraždených pred Gay barom, ktorých zavraždil chlapec – stredoškolák. Každý človek má rovnakú ľudskú dôstojnosť a právo na život. Taký čin musíme odmietnuť a vysloviť sústrasť. Je však úbohé a nespravodlivé obviniť kresťanov z vraždy spáchanej ateistom, lebo im z kazateľníc hlásajú Desatoro. Desatoro obsahuje aj príkaz „Nezabiješ“. Ak by ten nešťastný ateista - vrah a samovrah toto prikázanie z kazateľnice počul a plnil, dva ľudské životy by neboli takto hrubo pretrhnuté násilnou smrťou a aj jeho vlastný život by bol uchránený.

18783 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Nespravodlivosť sa nenapráva ďalšou nespravodlivosťou!

 

Namiesto úprimného zármutku, namiesto pomoci rodičom a blízkym zosnulých a zvýšenej ochrany zraniteľných miest vidíme skôr snahy politicky zneužívať túto tragickú  udalosť na presadenie požiadaviek LGBTI ideológie, ktoré Slovensko jednoznačne odmietlo v referende o rodine pred pár rokmi.

Odmietame návrh SaS o partnerskom spolužití či vyjadrenia predsedu strany Hlas Petra Pellegriniho, ktorými propaguje prijatie registrovaných partnerstiev v takto emocionálne vypätej dobe. Okrem SaS a PS-Spolu /ktorá bola so svojim programom neúspešná/ žiadna parlamentná strana nešla do volieb s programom prijať registrované partnerstvá. Ako zradu na voličoch vidíme hlasovanie poslancov pri Valáškovom návrhu zákona keď  proti mandátu ľudí vo voľbách hlasovali za registrované partnerstvá aj niektorí poslanci  vládnej koalície a opozície. Vyzývame všetky strany, ktoré voličom garantovali, že nebudú schvaľovať registrované partnerstvá, aby tento sľub ich poslanci dodržali.

Prijatie partnerstiev osôb rovnakého pohlavia (ďalej aj „registrované partnerstvá“) vôbec nezabráni budúcim tragédiám. Nórsko a USA mali prijaté zväzky osôb rovnakého pohlavia, keď sa u nich udiali podobné tragédie.  

Nespravodlivosť sa nikdy nenapraví ďalšími nespravodlivosťami voči tým najslabším – voči deťom!  

Registrované partnerstvá neodmietame iba preto, lebo vedú k adopciám detí. Po vytvorení inštitútu registrovaných partnerstiev už nebude obsah práv len v rukách poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, ale aj v rukách sudcov národných a nadnárodných súdov, ktorí do neho podľa tzv. princípu „nediskriminácie“ postupne vložia práva, o ktorých sme ani nesnívali.  Stačí si pozrieť súdne rozhodnutie ESĽP X. v. Rakúsko pri adopciách detí pármi rovnakého pohlavia.  Vývoj v EÚ po prijatí registrovaných partnerstiev by mal byť pre Vás varovaním! Nehrajte si s ohňom! Ide o deti!

Návrh SaS sa snaží zmeniť viaceré zákony a na úroveň manželstva  postaviť aj partnerov rovnakého pohlavia. Napriek tomu, že manželstvo má mať podľa Ústavy SR mať jedinečné postavenie. SaS navrhuje, aby pozostalé deti v prípade smrti rodiča prišli o časť dedičstva, ktoré by deťom dnes patrilo v prospech partnera ich otca či partnerky ich mamy. Môže sa tak stať, že opustená manželka s deťmi nepríde len o dedičský podiel po otcovi svojich detí po rozvode s mužom, ktorý si našiel partnera, ale ešte aj jeho deti, ktoré prišli o otca a výživné prídu o časť dedičstva v prospech partnera rovnakého pohlavia. Toto nepovažujeme za spravodlivé!

Registrované partnerstvá nemôžeme podporovať preto, lebo ubližujú rodinám, ubližujú deťom a ubližujú aj ľuďom, ktorí pociťujú príťažlivosť k rovnakému pohlaviu. Ak niekoho milujete, tak mu predsa neprajete nič zlé.

Zdravotné riziká homosexuálneho správania sú pri veľkej oslave tejto ideológie zamlčiavané. Gens Hellquist výkonný riaditeľ kanadskej Canadian Rainbow Health Coalition vedúcej homosexuálnej aktivistickej skupiny v krajine, v ktorej majú všetky výdobytky LGBTI ideológie sám napísal: „Máme jeden z nahorších zdravotných stavov v tejto krajine ... Zdravotné problémy, ktoré ovplyvňujú queer Kanaďanov sú kratší vek ako sa dožíva priemerný Kanaďan, samovraždy, vyššia miera užívania návykových látok, depresie, nedostatočný prístup k starostlivosti a HIV / AIDS . “ A pokračoval: „v našej komunite sú všetky endemické druhy zdravotných problémov. Máme vyšší výskyt rakoviny konečníka v gay komunite, lesbičky majú vyšší výskyt rakoviny prsníka ... realita je, že je každý rok (sic) viac GLBT ľudí v tejto krajine zomrie na samovraždu, než zomrie na AIDS, a je viac tých, ktorí umierajú skoro na zneužívanie návykových látok než tých, ktorí umierajú na HIV / AIDS. ... „

Akceptácia registrovaných partnerstiev bude znamenať aj ďalšiu zmenu definície rodiny u celej spoločnosti (správnejšie pôjde o „vykuchanie“ podstatného významu tohto slova). Rodina je od slova „rodiť“. Registrované partnerstvá sa majú stať obdobným „rodinným inštitútom“ podobným a neskôr v zásade rovnakým ako manželstvo. Úlohou manželstva je však založenie rodiny (splodenie detí) a riadna výchova detí. To registrovanému partnerstvu chýba. Rodina bez detí? Rodina založená bez tohto dôvodu? Čo je to vôbec rodina? Necítite, že dnes na západe bežnú otázku „načo mať deti“ by väčšina našich predkov označila za úplne bláznivú?

Prijatie registrovaných partnerstiev vedie k rozšíreniu  názoru, že  deti  vedia rovnako dobre ako otec a mama vychovať akékoľvek dve ženy, či dvaja muži. Táto Potemkinovská lož desaťročia pracne „lepená“ štúdiami s mikrovzorkami a propagovaná médiami dostáva v poslednej dobe trhliny vďaka novým výskumom, ale najmä vďaka svedectvám detí, vychovanými týmito pármi.

Myslíte si, že táto lož nemá žiaden vplyv na mladých mužov, ktorí zažívajú krízu v manželstve a na ich zodpovednosť voči deťom? Má zmysel trápiť sa s manželkou a dieťaťom, ak ho môže rovnocenne nahradiť ktokoľvek iný? Otec je však pre svoje deti nenahraditeľný. To je pravda.

Deťom by sa nemalo klamať. Nemôžu mať dve mamy, či dvoch otcov. Na lži sa nakoniec vždy príde.

Prijatie registrovaných partnerstiev neznamená teda len pár sto partnerstiev na Slovensku, ale akceptáciu a propagáciu zákona a  homosexuálneho správania na  školách (podľa zámerov OSN aj v škôlkach).

Ďalšou lžou v rámci prvej fázy pred presadením registrovaných partnerstiev je to, že pri homosexualite ide o genetickú záležitosť. Teda, že človek sa taký narodí a nikdy sa to nedá zmeniť. Gén homosexuality sa  doteraz nenašiel. Výskum jednovaječných dvojčiat ho nepotvrdil. Tento problém je oveľa komplexnejší. Zamyslite sa, čo spôsobuje epidemický nárast LGBTI správania u mladých, ako to ukazuje Gallupov inštitút pri najmladšej generácii? Aby ste nemali na tom svoj podiel!

V druhej fáze po prijatí registrovaných partnerstiev totiž nastupuje úplne iný prístup charakterizovaný vetou: „Ty si vyberáš svoju rodovú identitu, sexuálnu orientáciu, môžeš vyskúšať všetko a uvidíš!“ Preto prijatie registrovaných partnerstiev ohrozuje aj naše deti. Vidíme to na západe, kde mnohí rodičia bojujú, aby z hodín sexuálneho tréningu boli ich deti vyňaté a nedarí sa im.

Vážené pani poslankyne, Vážení páni poslanci,

prosíme Vás nehlasujte za návrh SaS a ani za žiadne návrhy registrovaných partnerstiev.

S úctou

Anton Chromík

predseda

Aliancia za rodinu

 

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, IČO: 42357934, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

 

 

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

4 4 399

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 703

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 151

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

29 názorov na podpis

 • Jozef

  Ak lev sa spári s levom a budú mať levíčatá, potom budem uvažovať o návrhu LGBTi. No čo príroda daná od Boha dala človeku je rozum.
  Homosexuáli sa neriadia rozumom, ale pudom. Pudom sa riadia aj zvieratá, no vedia rozlíšiť samca od samca, len človek, ktorý sa riadi pudovo je chorý a mal by sa liečiť. ( choroba – úchylka)
  Preto nepodporujem argumenty zástancov homosexuálov a nepodporím ani takéto manželstvá rovnakého pohlavia.

 • Viera Kramáreková

  Je to také jednoduché a prírodou dané, jednoznačné … žena je žena, muž je muž a len žena s mužom môžu mať deti a dieťa má právo na matku i otca. Homosexualita je úchylka, nie spoločenská norma, nerobte z nej nástroj na rozvracanie rodín a spoločnosti. Rodina je základ spoločnosti.

 • Marta Mattova

  LGBT ludia narodeni s touto vrodenou chybou sa musia lieciť …je to chore , aby takyto ludia riadili nasu spolocnost bez rozumneho zmyslanie ,a vedeli spravne odhadnut problemy rodinne a tiez pri vychove deti. Boze chran aby im neboli deti zverene do vychovy to by bol velky strasny omyl pre vychovu a osud dietata.

 • Vojteková

  Rešpektujem týchto ľudí, pokiaľ sa z toho nevytĺka politický kapitál.
  Každý sme nejaký, ale „nevykrikujeme to do sveta“ a nemanipulujeme obyvateľstvo.
  Každý má predsa svoj kríž!

 • Gabriel

  Pán BOH stvoril človeka na svoj obraz: ako muža a ženu ho stvoril.
  Ustanovil sviatosť manželstva, aby si mohol človek založiť rodinu.
  Rodina pozostáva z OTCA a MATKY – z MUŽA a ŽENY a z dieťaťa (keď Pán BOH požehná rodinu prírastkom).
  Nikto na Zemi nemá právo tento Boží zákon meniť- toto nie je ústava že keď je niečo protiústavné, tak zmeníme ústavu a už je to v „poriadku!“
  Nemá svet dosť na rováši u Pána BOHA aj bez tohoto? Naozaj chcete na nás privolať Boží hnev ako na SODOMU a GOMORU?
  Na Božie zmilovanie Vás prosíme Páni Ministri rozmyslite si čo schvalujete!

 • Maria Skalova

  Zasadne som proti registracii partnerstiev osob rovnakeho pohlavia ako aj adopcii deti tymito parmi. Pevne dufam ze takyto zakon ktory navrhuje SaS neprejde v parlamente.Drzme si palce na rukach aj nohach.🙏🙏🙏

 • Silver Hrnčiar

  Dobrý večer, tiež chcem reagovať na situáciu na Slovensku a vo svete, lebo tieto problémy sú pre všetkých ludi rovnaké. Jedno je isté nie na 100% ale na nespočetné množstvo percent že svet ide takou cestou môže len jedno, že „ľudia zabudli na Pána Boha, na Stvoriteľa Neba i Zeme. Preto Nám čo veríme v Neho ostáva len bojovať, ukázať druhým kto je Boh dobrotivý a láskavý. Modlime sa aby nám v tom pomáhal? Vďaka Pánu Bohu za všetko a za všetkých, tak sa modlíme a ďakujeme.

 • Alena Matejickova

  Som za klasicku rodinu, podla Bozich zakonov.

 • Zuzana

  Vidím jediné východisko – návrat k Bohu, uznanie Boha za pána, lebo len On nás z tohto, čo sa deje na Slovensku a vo svete, môže vyviesť. Tí, ktorí sa vieme modliť a máme dar viery, sa musíme modliť aj za tých, ktorí majú zatemnený zrak aj úsudok a k Bohu ich možno nemal kto priviesť. Modlitba posvätného ruženca a pôst.

 • Michal Goc

  Podporujem všetko o čom učí sväté pismo

 • Mária Kompišová

  Deti majú vychovávať rodičia muž a žena.
  Partnerstvo rovnakého pohlavia nech žije a nech
  si nedáva podmienky . Je to choroba ako aj iné
  choroby. Prečo sa chceme opičiť po Amerike.
  Prečo sa im kladie taký význam a prečo sa vláda
  zaoberá nepodstatnými vecami. V republike je
  dosť problémov, ktoré treba riešiť.

 • Feri 1234

  Už som sa k danej téme vyjadril na inom mieste, ale zopakujem: Mne viac ako homosexualita prekáža jej propagácia za každú cenu. Homosexuáli sú takí akí sú, ale vadí mi, že sa z homosexuality robí niečo, čo je považované za normálne, keď nie je. Teoreticky: keby sa stali homosexuálmi všetci ľudia, ľudstvo by za jednu-dve generácie vyhynulo ! Čo si ľudia robia v súkromí, je to ich osobná vec, ani heterosexuáli nechodia pomaľovaní, polonahí a so zástavami v hlučných sprievodoch a nedávajú celému svetu na vedomie, čo robia za zatvorenými dverami vo svojej domácnosti, tak prečo musia homosexuáli dávať celému svetu na vedomie to, čo od prírody je odchýlka od normálu a dožadovať sa nadpráv. Prekáža mi, že pochybní politici zneužívajú aj tragické prípady na presadzovanie pochybnej ideológie a vyostrujú už aj tak napätú situáciu v spoločnosti !

 • Anna Matysova

  Nesúhlasím za registrované partnerstvá homosexualov

 • Peter Štefunko

  Som proti gender politike a liberalizmu

 • Emil Genčur⁸

  Nedame sa obrat o nase presvedcenie o nase deti vnučata ani nasu vieru

 • Pavel Mozga

  za tradičnú rodinu 👍 proti gayom a lesbam nemam nič ale takto zneužívať tragédiu je vrchol …

 • Terézia

  Je veľmi zaujímavé, že sa medzi mladými presadil názor, že manželstvo ich lásku nepotvrdí, ani nezaručí. V dôsledku toho sa mladí heterosexuáli manželstvu bránia. Rôzne situácie v živote riešia na základe v súčasnosti existujúcich zákonov. Ale LGBTI bojujú o zákonnú formu pre svoje vzťahy. O čo tu ide, že by o deti, ktoré sa snažia dostať a vytvoriť „rodinu“? Asi áno. Ale dieťa predsa je dôsledok spojenia MUŽA a ŽENY a preto prostredie, v ktorom je vychovávané by malo byť tvorené MUŽOM a ŽENOU! Každá iná forma je nepostačujúca pre správny vývoj psychiky dieťaťa. Právo LGBTI páru na dieťa nesmie byť postavené nad právo dieťaťa na otca-muža a matku-ženu.

 • Marosko

  Osobne si nemyslim,ze ten chalan je vrah,je tam vela nezrovnalosti,vyzera to ako Kuciakova vrazda za ucelom, ktory je este v tomto pripade nejasny. Ci tu naozaj ide o presadenie „prav“ homosexualov, alebo skor rozburenim verejnej mienky a polarizaciou spolocnosti dat do uzadia katastrofalnu ekonomicku situaciu, ktora sa na narod ruti

 • Andrea Bodnarova

  Nesuhlasim so schvalenim registrovanych partnerstiev.

 • Hana Lošťáková

  Já nemám už v tomto šíleném světě těžké zločinnosti a podvodů SLOV !

  Za co naši předkové a prapředkové bojovali!

  Za tyto sviňské lumpárny co provádí elitní mamonáři s těžkými zaprodanci všude?

 • Jaroslav Valko

  Nemám výhrady voči inakšie orientovaným ľuďom, či už gayom, alebo lesbičkám. Sú to ľudia ako ostatní a za to ako sa narodili nemôžu. Všemocná matka príroda sa niekedy pomýli. Ale až ma dvíha zo stoličky, keď si uzurpujú (3 – 5 % populácie) bezdôvodne iné zaobchádzanie ako väčšinová populácia (pretŕčajú sa, provokujú, sú duševne nespôsobilí?) a navyše žiadajú o adopcie v podstate cudzích a normálne orientovaných detí. Ja na to hovorím, keď už chceš dieťa , tak sa premôž a sprav si svoje, nebudeš pliesť hlavu dieťaťu, čo okolo seba vidí normálne páry, matka a otec a ono má doma dvoch, v podstate, mierne povedané, čudných ujov, či tety (mali sme suseda, bol to príjemný a inteligentný chlap a nepretŕčal sa o ktorom sme vedeli, že je gay, nijak sa extra netajil a to boli roky šesťdesiate a predsa sa normálne dohodol so svojou manželkou, mali spolu rodinu, dve dcéry, vysvetlili im čo je vo veci a išlo to, prečo teraz nie???).

 • Radomír Tomeček

  Mlčanie pastierov Cirkvi na Slovensku, v tejto rozhodujúcej chvíli zavádzania do neba volajúceho hriechu sodomie do zákonov v našej krajine, bude kričať proti nim na Božom súde.

 • Pavol Strojný

  Som za otec, mama.

 • Robert Ocenas

  nesuhlasim s LGBT komunitou Ocenas

 • Roman Pikulík

  Odmietam sobášenie osôb rovnakého pohlavia, je to neprirodzené a vonkoncom nesúhlasím s tým, aby
  vychovávali deti. Je to pre mna neprijatelné len na to pomyslieť, nie to ešte aby to prežívali deti.
  Anomálny ludia nech si žijú svoj život, no nech don nezatahujú tých najzranitelnejších.
  Je to hnus a nemorálnosť. Prosím komunitu LGBTI aby nás nezatahovali do svojich zvrátených
  ideológií a života. My nikdy nepríjmeme, že sú v poriadku, pre nás sú a navždy zostanú ,, iný,,
  Pre mna sú to chudáci, ktorý majú pre svoju anomáliu zničený život, neničte ho ešte
  aj svojmu okoliu a nedajbože detom.
  Budte ticho, žite si svoj život a prestante robiť zo seba ešte aj opice.

 • Jozef Žember ml.

  Neverím tomu, ze vrazdu spáchal ten mladý chalan. Bol to povel, „výstrel z Auróry“, aby sa homoloby pohla dopredu s uz pripravenými zákonmi na dalsí rozklad slovenskej spolocnosti.

 • Margita Kundratova

  LG Ti beriem ako omyl prírody, teda ako chorobu. Viem, že nikto nemôže za to, aký sa narodil. Dokážem rešpektovať aj to, že spolu žijú dvaja ľudia rovnakého pohlavia, pokiaľ túto chorobnu vrodenú odchýlku nebudú prezentovať na verejnosti a nútiť nás ostatných, ktorých je drvivá väčšina, súhlasiť s ich nenormálny správaním. A už vôbec nie, sobáši sa a vychovávať adoptovane deti. Ako sa bude cítiť dieťa, ktoré ma dvoch otcov alebo dve matky v škole, keď sa mu budú posmievat?! Dosť ma skanzeny život, že ho vlastní rodiča odložili a ešte toto navyše!!! Ako sa naučí normálne správať v takomto zväzku, keď je hetero??? Rozmýšľajú vôbec, čo títo ľudia chcú??! Kaziť životy cudzím deťom, ktoré ich majú skanzene už len tým, že sú odložené vlastnými rodičmi?!! VYSLOVUJEM SVOJ NESÚHLAS S REGISTROVANÝM PARTNERSTVOM ROVNAKÝCH POHLAVÍ A ADOPCIOU CUDZÍCH DETI!!!