Námestie Jánovi Pavlovi II!

Autor: Aliancia za rodinu Adresát: Všetky obce a mestá SR

Vážení páni primátori, vážení páni starostovia, vážení poslanci mestských zastupiteľstiev, vážení poslanci obecných zastupiteľstiev,

my občania Slovenskej republiky si touto petíciou dovoľujeme požiadať všetky obce a mestá Slovenskej republiky, aby (ak tak ešte neurobili) pomenovali po Jánovi Pavlovi II. námestie (prípadne ulicu) vo svojej obci či meste.

7613 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

„Rodina je miestom lásky a života; miestom, kde láska rodí život.” - Ján Pavol II.

V Bratislave sme sa stali svedkami urážky voči Jánovi Pavlovi II.. Do rúk na jeho soche bola vložená dúhová zástava, ktorá je prejavom názorov, ktoré Ján Pavol II. nezastával. Odpoveďou nemôže byť hnev, či slovné dištancovanie sa od zosmiešňovania osobnosti, ale pozitívny skutok Vašej obce či mesta. 

Všetko zlé je na niečo dobré. Urážka Jána Pavla II. nám ukázala, že v mnohých našich obciach a mestách chýba prejav úcty voči osobnosti,  akou pre Slovensko Ján Pavol II. určite bol. 

Ján Pavol II. osobitne miloval Slovensko a bol prvý a doposiaľ jediný pápež, ktorý Slovensko navštívil. 

Tri roky pred vznikom Slovenskej republiky pri prvej návšteve Slovenska sa Ján Pavol II. sklonil a pobozkal slovenskú zem.

Odkázal nám: „Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií. Slovensko je povolané ponúknuť Európe predovšetkým dar svojej viery v Krista a svojej oddanosti Panne Márii.“ 

Ján Pavol II. odmietal nacizmus, komunizmus, či iné „izmy“, ale prijímal s láskou a pochopením všetkých ľudí, vrátane komunistov, či ľudí s inými názormi, ale zároveň zdôraznil: „Dejiny učia, že demokracia bez hodnôt sa rýchlo premieňa na jasnú alebo kamuflovanú totalitu.“

Preukázal väčšiu jasnozrivosť, ako väčšina vrcholových politikov sveta, keď sa aktívne angažoval v snahe zabrániť vojne v Iraku. Dnes už vieme, že spôsobila neuveriteľné utrpenie na Blízkom Východe, vznik islamského štátu, genocídu mnohých skupín obyvateľov, migračnú krízu v Európe a roznietila  sektárske násilie.

Hlboko nás mnohých zasiahlo, ako dokázal trpieť a zomrieť. Jeho posledné slová boli „Nechajte ma ísť do domu Otca“. Množstvo krajín bez ohľadu na väčšinové náboženské vierovyznanie vyhlásilo po jeho smrti štátny smútok. 

Pomenovaním námestia po charizmatickej osobnosti ukážete, že skutočné osobnosti uznávame všetci bez ohľadu na naše vlastné vierovyznanie. Ukážete tiež, že posledné slovo patrí dobru a nie vulgárnosti!

Petíciu zostavil: 

Aliancia za rodinu, Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, IČO: 42357934, osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

 

Petičný hárok pre papierové vytlačenie: jan_pavol2_namestie_peticny_harok

Aktuálne petície

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

3 4 205

Upokojme spolu Slovensko! Nedeľa bez politických šarvátok!

Pozývame predstaviteľov médií a politických strán k zamysleniu a presunutiu politických diskusií v televíziách a rádiách na iné dni, aby sa aspoň jed...

Zobraz petíciu
Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

3 7 647

Začnite hazard obmedzovať, nie znovu povoľovať tam, kde ho ľudia nechcú!

Vyzývame Vás pán premiér Fico, rešpektujte právo obcí zakázať herne a kasína, zakážte reklamu na hazard, zaveďte limit na prehru závislý od príjmu h...

Zobraz petíciu
Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

2 14 103

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

23 názorov na podpis

 • Loderova Bozena

  V dnešní době je velice důležité , potřebné účast na bohoslužbách, a přijímat svátost, a děkovat Panu Bohu,prosit o uzdravení naší země

 • Viera Lašutová

  Nevidím dovod zatvárania kostolov pri prísnom dodržiavaní hygienických zásad, keđ možu byť otvorené reštaurácie a krčmy do 22.00 hod.
  Bez účasti na sv.omší je človek prázdny

 • Gabriela Lebocova

  Súhlasím. Svätý Otec , Pápež Ján Pavol II. Bol je a bude symbolom SLOBODY veriacich aj neveriacich ľudí na celom svete. Prosíme Ťa svätý otče pomôž nám v tejto momentálne zlej a nenavistnej situácii medzi ľuďmi, ktorú spôsobili tí ,ktorí si myslia, že nás potrebujú len keď sa hrabú ku korytam. Aliancii ďakujeme.

 • Zita Bradacova

  Podpisujem túto petíciu so všetkou úctou a vďakou organizátorom, lebo som presvedčená, že veriaci človek svojimi úprimnými a vrúcnymi modlitbami posúva túto náročnú situáciu smerom k Bohu, nášmu Nebeskému Otcovi ! Jeho prosíme
  o pomoc vždy, keď čokoľvek potrebujeme!

 • Marta Bednarikova

  Ano, Je to pre mňa jasné, aby bolo pomenované niektoré námestie nielen v Bratislave ale aj v ostatných krajských a okresných mestách.
  Je to nielen úcta ale aj odkaz pre mladú generáciu čo si už pomaly nič nepamätá.
  Bednáriková M.

 • monika

  Súhlasím s názorom p. A. Veselského. Ďakujem aliancii za petíciu. Mimichodom je to od témy, neviem aký názor máte na očkovanie proti covidu, nechystá sa petícia proti spusteniu povinného očkovania, ja nie som za očkovanie. kto chce nech sa dá zaočkovať, aby to bolo na báze dobrovoľnosti u všetkých.

 • Jozef Hlinický

  Súhlasím s textom: ZÁSADNÉ PRIPOMIENKY ALIANCIE ZA RODINU K NÁVRHU ÚSTAVNÉHO ZÁKONA, KTORÝM SA MENÍ A DOPĹŇA ÚSTAVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY Č. 460/1992 ZB. V ZNENÍ NESKORŠÍCH PREDPISOV (LP/2020/267)

 • Pavol Dominik Solár

  Je to trochu ostrý protiútok ale môžme vyskúšať to podporiť…a uvidíme či to bolo z Ducha alebo z brucha. PDS

 • doc. MUDr. Július Rajčáni, DrSc

  Pápež Ján Pavol II patril medzi významné osobnosti, lebo prispel k modernizácii postojov Vatikánu v oblasti boja proti agnosticizmu a všade sa šíriacej nevere. Veľa cestoval a jeho cieľom bolo priblížiť sa čo najviac mentalite bežných ľudí.
  S pozdravom
  doc. MUDr. Július Rajčáni, DrSc
  vedecký pracovník SAV, t.č. dôchodca

 • Jan Zimerman

  Šimek: „Chemie nás vobklíčila a chémie nás zabije. Všechno je popráškovaný! A tadleta kosmonautika, víte, ta tomu dá teprve na frak. A voni to furt vystřelujou, ha pššš, ha pššš, ha pššš…”
  Sobota: „Na zdraví!” (považuje Šimka za ženu) „Někde asi nastydla, baba.”
  Šimek: „Voni si myslí, že se to tam nahoru všechno vodlifruje, že se to tam vejde – prdlajs vejde, nevejde, nevejde! Řikal starej Sadil, že to tak dlouho budou vystřelovat, blbci blbý, až to na blbce spadne…”
  Sobota: „Copak vo to, ty už byli blbý předtím…”

 • Rodina Pašková

  Rodina Pašková ( BA) vyjadruje úplný súhlas s názorom p. A. Veselského.
  Aliancii ďakujeme za aktivitu.

 • Iveta Idranyiová

  Neprípustné, drzosť!!!!

 • Matus

  Nezabudajme, ze tento muz je Svaty Jan Pavol II. Nie iba Jan Pavol II. Podla mna, aj v Kosiciach, by sa zastavka elektricky v Barci mala volat ‚Socha sv. Jana Pavla II.‘ a nie ‚Socha Jana Pavla II.‘.

  Poburenie a znechutenie je presne ta emocia, ktoru sa ti vandali snazia v spolocnosti vyvolat. Rozdeluj a panuj. Odtial vietor fuka. Ak sa im to dobre podari, budu oni vitazi, nezavisle na tom, ktora strana vyhra. Rozmyslajme preto rozumom, nie emociami.

 • Pavol Ondrejovič

  Ku sv.pápežovi Jánovi Pavlovi II som mal nesmiernu úctu za jeho života a teda aj teraz. Verím, že teraz pre nás vyprosuje mnohé milosti,aby sme sa spolu stretli vo večnosti. Modlím sa nešťastníkov, ktorí potupujú Jeho pamiatku!

 • Andrej Veselský

  Nevolám po potrestaní. Ale tí čo vykonali zneuctenie a prípadné poškodenie mali by byť v každom prípade zistení. Je to prejav neakceptovateľnej občianskej, náboženskej netolerantnosti, nekultúrnosti, výtržníctva, poburovania proti pokojnému občianskemu spolunažívaniu.
  Pre každé takéto konanie je potrebné postaviť jasnú hranicu, ktorú nie je možné prekračovať. Bez celospoločenského odsúdenia a tolerovania takéhoto konania má to negatívny vplyv predovšetkým na mládež, jej uvedomovanie si zásad verejného poriadku a občianskeho spolunažívania. Je potrebné skutočné osobnosti, ktoré sú vzormi humánneho, ľudského správania a konania neustále pripomínať, propagovať a v takýchto prípadoch ako v tomto aj chrániť.

 • Marek

  Dakujem Vam velmi pekne, ze sa angazujete.
  A podpisal som peticiu.
  Ktovie ako by reagoval zijuci sv. Jan Pavol II?
  Ako ste napisali, ze vsetko zle je na nieco dobre – tak zial, ze je duha SYMBOL NADEJE zneuzivana.
  Ale na druhej strane duha AKO SYMBOL NADEJE pre nove tisicrocie naozaj by patrila v tom spravnom vyzname sv. Janovi Pavlovi II. do ruky.
  Pretoze on bol nositelom nadeje.
  Takze v istom zmysle su nasi neprajnici LAKMUSOVYM papierikom, ktory ukazuje na skutocne osobnosti.
  A v istom zmysle im mozeme dakovat, ze urobili „reklamu“ sv. Janovi Pavlovi II. – nezabudnime ze slavil 100 rocnicu.
  A na zaver modlime sa za obratenie konkretnych ludi, ktori to vyvesili a ktori sa tymto skutkom chvalia.
  Nech sa stretnu s Bozou Laskou – potom uz to robit nebudu.
  Dakujem.

 • Alžbeta Barbieriková

  Celkom určite je potrebné aspoň formou petície prejaviť svoj názor.

 • Marián Dobiaš

  Takéto veci podporujem

 • Miroslav Repka

  Som pohorsený a nazlostený na odronov, ktorý zneuctili pamiatku najväčšej osobnosti našej nedávnej minulosti. Keby dom týchto hajzľov prichytil pri zneucťovaní určite by som ich nakopal do zadkov svoloč deviantnú….

 • Emília Timárová

  Suhlasím so znením petície.

 • Dusan Homolka

  „Tak tudy ne,přatele“… Jara Cimrman.

 • Dušan Jamrich. Ing.

  Veľmi som ho nemusel, vyjadril sa v minulosti nevhodné k našim nárokom na obce zhabané Polskom. Ale podpisujem petíciu.

 • Magdaléna Benešová

  Som veľmi pobúrená, že nejaké pochybné živly si dovolia takto strašne zneuctiť velikána minulého stor., sv. Jána Pavla II. Veľkého, vyhláseného za svätého. Bola to obdivuhodná osobnosť, úžasne nádherný ČLOVEK, posol mieru, vzácny na všetkých kontinentoch… a tu si nejakí úbožiaci dovolia nehorázny, odsúdenia hodný čin! Ale – Božie mlyny melú pomaly, ale melú!!!