Kondolencia prezidentom Číny, Ruska a USA pri príležitosti stého výročia prvej legalizácie umelých potratov nenarodených detí

Kondolencia
Autor: Aliancia za rodinu Adresáti: Čínska ľudová republika, Ruská federácia, Spojene štáty americké

18. novembra 1920 bola publikovaná vyhláška ľudových komisariátov pre ochranu zdravia a spravodlivosti o legalizácii potratov v boľševickej ruskej diktatúre. Od tohto času uplynulo sto rokov a dnes už môžeme hodnotiť jej ovocie. Postihnuté boli aj najväčšie krajiny na svete. Čína, Rusko aj Spojené štáty americké. V USA prišlo od zavedenia potratov v roku 1973 rozhodnutím Najvyššieho súdu USA Roe v. Wade o život 61 miliónov 628 tisíc 584 nenarodených detí. Rusko od roku 1920 prišlo o desivých 218 miliónov 810 tisíc 30 nenarodených bábätiek. V Číne legalizácia potratov od roku 1956 viedla k smrti neuveriteľných 425 miliónov 634 tisíc 804 nenarodených detí.

5228 podpísaných. Dosiahnime podpisov!
Pred odoslaním podpisu musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Spomeňme si v tento deň na tých, ktorí sa nemohli narodiť pre nedostatok lásky.

Vážený pán prezident Si Ťin-pching,

 18. novembra 2020 si pripomíname sté výročie prijatia prvej legalizácie umelých potratov na svete v boľševickom Rusku.  Podľa dostupných informácií Vaša krajina prišla od roku 1956 o neuveriteľných  425 miliónov 634 tisíc 804 nenarodených čínskych detí a patrí medzi  najviac postihnuté  krajiny na svete.

Dovoľte nám, aby sme ľudu Číny pri tejto príležitosti vyjadrili úprimnú sústrasť a zaslali Vám kondolenčnú knihu s osobnými kondolenciami občanov Slovenskej republiky.

S pozdravom

 

...............................

Vážený pán prezident Vladimír Putin,

 18. novembra 2020 si pripomíname sté výročie prijatia prvej legalizácie umelých potratov na svete v boľševickom Rusku.  Podľa dostupných informácií Vaša krajina prišla od roku 1920 prišlo o desivých 218 miliónov 810 tisíc 30 nenarodených bábätiek a patrí medzi  najviac postihnuté  krajiny na svete.

Dovoľte nám, aby sme ruskému národu a ostatným národom Ruskej federácie pri tejto príležitosti vyjadrili úprimnú sústrasť a zaslali Vám kondolenčnú knihu s osobnými kondolenciami občanov Slovenskej republiky.

S pozdravom

 

.................

Vážený pán prezident Donald Trump,

 18. novembra 2020 si pripomíname sté výročie prijatia prvej legalizácie umelých potratov na svete v boľševickom Rusku.  Podľa dostupných informácií v Spojených štátoch amerických prišlo od zavedenia potratov v roku 1973 rozhodnutím Najvyššieho súdu USA Roe v. Wade o život 61 miliónov 628 tisíc 584 nenarodených detí a patrí medzi  najviac postihnuté  krajiny na svete.

Dovoľte nám, aby sme ľudu Spojených štátov amerických pri tejto príležitosti vyjadrili úprimnú sústrasť a zaslali Vám kondolenčnú knihu s osobnými kondolenciami občanov Slovenskej republiky.

S pozdravom

 

Anton Chromík, Aliancia za rodinu

Martina Bednáriková, Pro-Life Action

Juraj Šust, Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Marek Nikolov - iniciátor kampane Právo na život

Dušan Škurla, Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecézy

Andrej Ralbovský

Lucia Labašová, lekárka a zakladateľka o.z. 4Life

Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu

Kondolencie pro-life osobností

“Na zákonoch záleží. Kvôli legalizácii potratov nám dnes chýbajú milióny ľudí. Nikdy na nich nezabudneme.”
Martina Bednáriková, Pro-Life Action
"Úprimnú sústrasť za stovky miliónov nevinných ľudských životov.  A zároveň rozhorčený apel: zastavte masové zabíjanie nevinných detí v prvých mesiacoch života!"
Juraj Šust, Spoločenstvo Ladislava Hanusa
 
"Bože zmiluj sa nad nami a aj nad ľudmi vo všetkých krajinách, kedy sme nebránili životy nevinných a najbezbrannejších detí. Odpusť nám a daj nám odvážnu lásku a silu, aby sme dnes vo svete pomohli právu na život pre všetky deti."
Marek Nikolov - iniciátor kampane Právo na život
 
"Vážení páni prezidenti Spojených štátov amerických, Ruskej federácie a Čínskej ľudovej republiky, prosíme, zaručte vo vašich krajinách zákonnú ochranu nenarodených, a vašim krajinám to prinesie požehnanie.
Vladimír Palko, bývalý minister vnútra Slovenskej republiky
 
"Ľudský život začína počatím a nikdy neprestane jestvovať. Preto si každé počaté dieťa zaslúži našu úctu a pozornosť. Nech nás ich smrť prebudí."
Dušan Škurla, Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze
 
"Vyjadrujem úprimnú sústrasť dotknutým národom a ich predstaviteľom za túto pokračujúcu tragédiu. Som si istý, že jedného dňa budeme všetci vzdávať úctu týmto obetiam progresívnej Revolúcie a žiadať ich o odpustenie za nespravodlivosť, ktorú sme dovolili na nich vykonať."
Andrej Ralbovský
 
"Tie najväčšie hrdinstvá i objavy, najkrajšie umelecké diela i talenty, všetky sa zrodili z potenciálu človeka, od počatia vpísanom v jeho DNA. Neopakovateľná kombinácia i súhra génov, prostredia, kultúry i času dejín osobitne a nepopierateľne formuje budúcnosť národov. S hlbokým zármutkom aj ja vyjadrujem ľútosť nad stratou každého jedného dieťaťa vašej krajiny, ktorých sú žiaľ dnes už milióny. Veríme v nádej a lepší zajtrajšok"
Lucia Labašová, lekárka a zakladateľka o.z. 4Life
 
"Vyjadrujem úprimnú sústrasť krajinám najviac zasiahnutým legalizáciou potratov. Sme v 21. storočí, verím, že ešte v ňom táto najväčšia tragédia ľudských dejín skončí a všetci spoločne budeme chrániť zákonom to najzákladnejšie ľudské právo na život."

Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu

Aktuálne petície

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

1 13 431

Vetujte bezprecedentné zásahy EÚ do výlučných kompetencií členských štátov, pán premiér!

Podpíšte petíciu predsedovi vlády, ktorou ho vyzývame aby oznámil Rade EÚ, že akékoľvek pokusy o zásah do výlučných kompetencií členských štátov EÚ b...

Zobraz petíciu
Ochráňte naše deti pred transexuálnou revolúciou!

20 12 786

Ochráňte naše deti pred transexuálnou revolúciou!

Vážený pán predseda Národnej rady SR, apelujeme na Váš zdravý rozum! Vyzývame Vás, predložte zákon, ktorý zagarantuje, že absurdity o tehotných a r...

Zobraz petíciu
Neničte rodičovský dôchodok!

15 9 590

Neničte rodičovský dôchodok!

Svojim podpisom sa pripájam k Verejnej výzve "Neničte rodičovský dôchodok" iniciovanej signatármi z kultúrneho, akademického, občianskeho, cirkevné...

Zobraz petíciu

Pridajte svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

30 názorov na podpis

 • Alena

  Moje svedomie nie je čisté. Už sa to nedá zvrátiť, Preto sa aspoň teraz chcem pridať, aby sa to už nestalo iným!

 • Michal Sebo

  Vážení všetci zodpovední za smrť nenarodených detí.Zastavte sa v tichu, keď budete cítiť slabosť a beznádej a v tom tichu si predstavte tie malé detičky,ktoré sa mohli narodiť a tešiť sa spolu s ich rodičmi zo života.Aká je Vaša beznádej,ktorí rozhodujete o živote druhých?Tie detičky hoc nedostali nádej pre život na tomto svete,dostali však oveľa viac,vďaka Bohu, nádej na večný život.Ak vy zodpovední chcete mať nádej na večný život v láske,radosti a pokoji je potrebné ihneď vstať z duchovnej smrti a začať konať,aby ste si zachránili nielen svoj krátky život pre život večný ale aj tisíce nových životov.Ešte nie je neskoro.A hlavne sa nedajte odradiť falošnými hlasmi istých vládnych a politických aktivistov proti životu,lebo títo ľudia sú zblúd
  ilí, zatvrdilí bez lásky a tí Vám Vašu dušu nezachránia ale skôr Vám pomôžu do večného zatratenia.Nebojte sa.Buďte zodpovední voči sebe a voči tým,ktorí túžia po živote.Vám by sa tiež nepáčilo,keby o vašom narodení a živote rozhodovali nezodpovední ľudia,ktorí by následne po potrate vaše rozdrvené telíčko hodili do smetí.Preto teda,spojte sa s tými skupinami,ktorí hovoria bojujú za život. Modlím sa za Vás. Michal

 • tereza

  SVEDOMIE. To je to najvnútornejšie ja človeka. Doň Stvoriteľ dal prirodzený zákon. Každému človekovi, akéhokoľvek vyznania, ba aj bez vyznania. Jeho úlohou je, aby sa človek správal ako človek, teda ako jediná rozumová bytosť. Ak človek svojimi rozhodnutiami umlčí svoje svedomie, potom ono mlčí aj pri tých najhroznejších skutkoch. Preto si treba uvedomiť, hlavne pri voľbe vrcholových predstaviteľov štátu, svoju zodpovednosť: budem voliť človeka, ktorý je morálne zdatný. Morálka má byť tým kritériom, podľa ktorého sa rozhodujem. Vzorka dnešných a nielen dnešných politikov je všelijaká, len nie morálna. Tu si musia vstúpiť do svedomia aj voliči. Platí zásada:
  AKÝ JE NÁROD, TAKÚ MÁ VLÁDU.
  A naša tragédia je, že sme zvolili ľudí, ktorí sa v priamom prenose chvália svojimi amorálnosťami. Vstúpme so všetci do svedomia, ale vlastného.

 • Jozef Borecký

  SOM ZA ŽIVOT

 • Helena Hrušovská

  Dobrý deň, pozorne som si prečítala váš článok a viem, že počty nenarodených detí USA, bývalého Sovietskeho zväzu, Číny je alarmujúci, ale chcela by som vás upozorniť, že žijeme na Slovensku a najväčší nepriatelia a podporovatelia vraždenia detí sú aj u nás a to sú ľudia z liberálnych strán SAS a Za ľudí a neparlamentná strana PS. Nemyslím si, že ľudia z iných strán sú svätci, ale aby sme nemuseli v budúcnosti ukazovať len na veľké krajiny a u nás sa bude robiť to isté, len v menšom merítku a aby taká pani Bittó-Cigániková nebola za voľajakú potratovú tabletku, lebo vraj je to humánnejšie ako chirurgický zákrok. Táto vláda presadzuje západný humanizmus a liberalizmus a to je pre našu krajinu veľmi nebezpečné a keby liberálni humanisti sem pozvali niekoľko sto tisíc prisťahovalcov, tak by sme sa nemuseli pozastavovať na vraždenie nenarodených detí, potom by sme boli vraždení aj my už narodení, tak ako je to bohužiaľ v západných európskych krajinách o ktorých naše pravdovravné média pohotovo neinformujú a informujú len o porušovaní práv a slobôd vrátane umelých potratov v Bielorusku a v Rusku.

 • Martin Tomko

  SOM ZA ŽIVOT . STOP POTRATOM. SOM PROTI AKEJKOĽVEK EUTANAZII.

 • Petra Molentová

  Boli ma vidiet koklke deti su nechcene.
  Sama som 2x otehotnela neplanovane a vydesilo ma to. Ale dat si ich vziat by problem nevyriesilo, len oddialilo a este prehlbilo moju bolest. Jedno mi tu beha a robi radost. O dalsie sme zial na konci 12 tt prisli. Doma mam 3 huncutov a napriek mnohym starostiam, su to tie najvacsie poklady, ktore mam. Vdaka Ti za nich, Boze.

 • Dana Marlengova

  Vyjadrujem svoj hlboký zármutok a ľútosť nad tým, že za sto rokov sme prišli o mnoho géniov ľudského ducha, ktorí mohli z nášho národa, či z iných národov povstať a dodnes mohli svetu mnoho vynálezov, poznatkov a krásy zo seba dať, a tento svet obohacovať, takto môžu len za nesmiernu bolesť ich matiek a za svoju smrť ďakovať…za to, že nemohli nádheru lásky rozvíjať…a krásy života spoznávať…

 • Zuzana

  Je mi naozaj ľúto, že vôbec došlo k týmto zákonom. Ľudský život je Boží dar. V Encyklike Evangelium Vitae sa píše: „Všetko, čo je proti samému životu ako vražda každého druhu, genocída, potrat, eutanázia, ako aj samovražda; všetko, čo porušuje celistvosť ľudskej osoby ako okypťovanie, fyzické alebo duševné trýznenie, snaha znásilniť človeka v jeho vnútri; všetko, čo uráža ľudskú dôstojnosť, ako sú neľudské životné podmienky, svojvoľné väznenia, deportácie, otroctvo, prostitúcia, obchod so ženami a mladistvými a tiež potupné pracovné podmienky, v ktorých sa s pracujúcimi zaobchádza ako s obyčajnými nástrojmi zisku, a nie ako so slobodnými a zodpovednými osobami: všetky tieto a im podobné veci sú naozaj hanebné; ničia civilizáciu, pričom viac poškvrňujú tých, ktorí ich páchajú, než tých, ktorí týmto bezprávím trpia, a ťažko urážajú Stvoriteľa.“ (Pastorálna konštitúcia o Cirkvi v súčasnom svete Gaudium et spes, 27).

 • Lubica

  Z vízíí je známe,že za každý jeden potrat je vypustený démon z pekla,koľko démonov nás obklopuje?

 • Norbert Šabo

  Kedy som začal existovať? V okamihu spojenia dvoch buniek, jednej od mamy druhej od otca.
  Od tejto chvíle som to ja, nikto iný. Ja človek. Keby moja mama zjedla z lekárne voľne dostupnú potratoú tabletku, bol by som zavraždený. Keby potratový doktor pichol potratovú injekciu mojej mame, bol by som zavraždený. Keby moja mama išla na potratovú chirurgiu, potratový chirurg by ma za živa nožom rozrezal na kúsky, pichol by do mňa ihlu, v mukách by ma krv zaliala a dnes by som tu nepísal. Poriadne si pozrite potratové video na youtube. Mnohé matky ktoré sa rozhodli pre potrat, keď si uvedomili, čo urobili, sa z toho od nešťastia zbláznili. Podobne potratový chirurgovia. Skôr či neskôr. Alebo hneď. Svedomie im to povedalo, ale už bolo neskoro. Varujem všetkých. Mnohé matky boli oklamané konzultáciou potratových doktorov a oklamané potratovými médiami. Poviem to vždy na hlas každému komu to ešte svedomie nepovedalo, aj pani prezidentke aj pánovi premiérovi, politikom: jednoznačne potrat je vražda bezbranného nevinného plnohodnotného človeka v rannom štádiu jeho životného vývoja. Potrat je najohavnejší zločin proti ľudskosti a proti hlasu svedomia. Kto toto neuzná ten hlboko klame sám seba, nie je v ňom pravda. A hneď taraz verejne navždy dávam tento svoj nezmeniteľný nezmazateľný podpis.

 • Ivana

  Je mi ľúto všetkých detí, ktoré nedostali možnosť žiť. Posielam všetkým kondolenciu. Prosím všetkých, ktorí bez vlastného pričinenia možnosť žiť dostali, aby pomohli ostatným dostať túto šancu tiež.

 • Zuzana Ďurišková

  Neodsudzujme tých, čo sa pre potrat svojho maličkého rozhodli, alebo pri ňom asistovali. Bolestivá pravda na nich totiž kruto dolieha. Buďme pri nich s otvorenou náručou lásky a prijatia. Viem, že mier, pokoj, lásku a odpustenie by im zo srdca priali aj tí, čo sa nemohli narodiť.

 • Zuzana

  Bože odpusť nám, čo sme urobili bezbranným!

 • Veronika Benková

  Všetci, čo sme dnes tu dostali sme šancu narodiť sa a žiť. Doprajme ju aj každému nenarodenému dieťatku aby aj ono po narodení mohlo rozvíjať svoj potenciál. Život je dar a preto ho chráňme už od počatia! 🙂

 • Adam Švidroň

  Zabíjanie nenarodených detí je najväčšia neprávosť v dnešnom svete.

 • Tatiana

  Neviem,kolko deticiek prislo u nas o zivot potratom,ale mozno treba zaroven vyjadrit lutost aj nad tymto javom v nasej krajine,aj ked mozno nepatrime medzi najpostihnutejsie krajiny sveta,.T.Bartekova

 • Viera

  Každá mamka, ktorá privedie na svet dieťa mu dáva šancu narodiť sa pre večný život. Je krásne, že tieto potratené deti majú taktiež miesto pri Bohu. Je mi ľúto mamiek, ktoré dotlačené k takýmto vraždám svojej vlastnej krvi musia o to miesto pri Bohu bojovať. Nech im ich potratené deti pomôžu. Boh nech uzdraví ich hlboké zranenia, ktoré po potrate sú. Keďže potrat je smrteľná rana, ktorá dokáže byť uzdravená iba prijatím odpustenia nesmrteľného Boha.

 • Ján Hudáček

  Hrozím sa, kde to dospel človek, ktorý dokáže zabiť svoje dieťa! Zaslúži si takýto človek obývať Zem? Človek novoveku zabil už 1 miliardu svojho potomstva, a to ešte pred narodením! Je to s ním veľmi, veľmi zlé! Čo sa musí stať, aby sa to zmenilo?

 • Mariana Janošová

  Podľa mňa neexistuje väčšie morálne zlo ako potrat. „Či zabudne žena na svoje nemluvňa a nemá zľutovania nad plodom svojho lona? I keby ona zabudla, ja nezabudnem na teba.,“ Iz 49,15

 • Mária Zaliberová

  Mária

  Každé dieťa je pokračovaním ludstva

 • Alžbeta

  ,,Ľudský život je vzácny, lebo je dar od Boha
  a keď Boh dáva život, dáva ho navždy“. sv. Ján Pavol ll.

  Pane, prosíme, aby sme si všetci vážili dar života ako najväčší dar od Stvoriteľa.
  Len vtedy bude ozajstné šťastie a požehnanie na zemi.
  Prosíme, ochraňuj všetky počaté detičky, aby sa mohli narodiť.

 • Eleonóra Borovičková

  Dieťa je nezaslúžený dar. Ludský život má nevyčísliteľnú hodnotu, preto nik nemá právo vziať život druhému človeku, nenarodené bezmocné dieťa nevynímajúc.

 • Eva Sklenáŕ

  Každý život začína počatím v prvej sekunde, uvedomujme si to a podľa toho sa aj správajme. Legálne potraty sú legálne vraždy nevinných detí. Modlím sa, aby sme to dokázali zastaviť. Boh nech nám pri tom pomáha.

 • Terézia

  Neh detí žijú

 • Terézia

  Chcem sa sa ľudia zachránili

 • Terézia

  Chcem aby ľudstvo nezahrnuli aby sa mal kto o nás starých ľudí starať .

 • Lubomír Balvín

  Vážení priatelia. Potraty sú iba dôsledok . Príčinou potratov sú ideológie s degeneratívnym a genocídnym programom. Ideológie, založené na popieraní, dokonca likvidácii základných prírodných vedeckých, Vesmírnych zákonoch sa zrodili v hlavách na Západ od Chebu. Sú to fašismus, nacismus, Marxismus a aj tie najzvrhlejšie feminismus a LGBTismus.

  Všetky degenerativné a genocídne ideológie sa zrodili v hlavách tých ľudí, ktorí v detstve žili v pseudo-rodinách bez otca, alebo ešte o niečo horších pseudo-rodinách, v ktorých otec nemal prakticky žiadne práva.

  Kto podporuje tieto degeneratívne a genocídne ideológie? Tie národy a náboženstvá, v ktorých muži si nechali ukradnúť svoje práva a deti. Vedci potvrdili moje viac ako 40.ročné poznatky, že vo Feministických a LGBTI totalitách je ľuďom každú generáciu znižované IQ o 7 bodov.

  Je preto potrebné, odstrániť výchovu detí bez otcov, v školách bez mužov – učiteľov a oslobodiť média od LGBTI a potom sa ľuďom začne opäť zvyšovať IQ tak, že pochopia, že treba žiť tak, ako kážu zákony vesmíru a nie tak, ako kážu ľudia s nízkym IQ a morálkou.

 • Anton Palaščák

  Život je od A až po Z a nik z ľudí nemá právo určovať kedy začína a kedy končí. Kto to porušuje, zákerné porušuje slobodu každej jednotlivej osoby a čo je horšie, ktorá sa nemôže brániť!

 • Peter

  Každé dieťa si zaslúži žiť