Menu

Nepodpíšte krvavý zákon hazardu!

6. decembra 2018 - Petície
Nepodpíšte krvavý zákon hazardu!

Vážený pán prezident,

my, občania Slovenskej republiky si Vás dovoľujeme touto petíciou požiadať, aby ste nepodpísali zákon o hazardných hrách – tlač 1136 schválený Národnou radou SR dňa 4.12.2018 (ďalej len “zákon”).

Sme šokovaní zo správania sa poslancov parlamentu, ktorí ponesú zodpovednosť za množstvo zmarených životov. Drobné vylepšenia nedokážu vyvážiť enormné negatívne dôsledky, ktoré nás čakajú. Nový zákon prinesie desaťtisíce nových hráčov. Predpokladáme, že zákon prinesie výrazný nárast vkladov do hazardu. Vyšší výskyt hrania povedie k vyššiemu počtu problémových hráčov, čo nevyhnutne znamená viac kriminality a prirodzene aj viac obetí trestných činov.

Každý, kto podporuje tento zákon:

– podporuje to, aby sa sprivatizoval štátny monopol v sektore online hazardu,

– podporuje to, aby stávkové kancelárie dostávali každý rok megadarček v podobe znížených odvodov oproti súčasnosti o viac ako  33 miliónov EUR ročne,

– podporuje predĺženie mnohých licencií na hazardné hry z dvoch až na desať rokov,

– podporuje to, aby občania napriek úspešným petíciám nemohli vyhnať hazard z miest a obcí až desať rokov,

– podporuje to, aby sa reklama na online hazard šírila aj medzi deťmi a tak sa propagovalo hazardné správanie medzi mládežou,

– podporuje to, aby hráči mohli prehrať celý rodinný majetok a to bez zavedenia opatrení na prevenciu problémového hrania a bez ochrany rodín týchto hráčov.

 

Kvôli zvýšenej dostupnosti online hazardných hier a masívnej reklame očakávame desaťtisíce nových hráčov, z ktorých takmer polovica môže mať problém s hraním. Problémoví hráči pravidelne prehrávajú viac peňazí ako si môžu dovoliť, čím spôsobujú vážne problémy sebe aj svojej rodine. Nejde pritom o zlyhanie jednotlivcov, ale typické správanie 42% hráčov. Tento zákon bude mať na svedomí životy nielen ľudí, ktorí vďaka tomuto nehoráznemu zákonu prídu o svoj majetok, život, ale aj tragédie ich nevinnej rodiny.

Poslanci predali budúcnosť našich miest a obcí hazardnej lobby. Privatizácia online hazardu na Slovensku prinesie podobné ovocie ako privatizácia zdravotníctva. Nie náhodou tá istá finančná skupina podniká v oboch týchto sektoroch.

Za tento krvavý zákon hlasovali poslanci vládnej koalície SMER, SNS a MOST – HÍD a sklamalo nás hlasovanie poslancov SME RODINA. Je hrozné, že si neuvedomujú dôsledky svojich činov.

 

Vážený pán prezident, prosíme Vás, aby ste zákon nepodpísali a vrátili ho Národnej rade  s pripomienkami, ktoré budú žiadať:

– aby sa zabránilo divokej privatizácii sektora online hazardu na úkor štátu,

– aby sa zabezpečila ochrana detí a zraniteľných skupín pred reklamou na online hazard,

– aby sa zabezpečila ochrana hráčov pred problémovým hraním a

– aby bola rešpektovaná demokracia a občania mohli nielen rozhodnúť, že vo svojej obci hazard nechcú ale aj to, aby ich rozhodnutie bolo v rozumnom čase uskutočnené.

 

Petičný výbor:

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976;

Ing. Stanislav Gunčaga, Malokarpatská 22c, 900 21 Svätý Jur, nar. 19.6.1986;

Mgr. Peter Beňa, Nobelovo nám. 8, 851 01  Bratislava, nar. 29.8.1985

Ing. Ing. Matej Perašín, Závodie 7, 976 52 Čierny Balog, nar. 8.9.1982

Osoba určená na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej správy: Mgr. Peter Beňa, Nobelovo nám. 8, 851 01  Bratislava, nar. 29.8.1985

Nepodpíšte krvavý zákon hazardu!

Áno, želám si dostávať od Aliancie za rodinu e-mailové správy s petíciami, hromadnými pripomienkami, informáciami o rodine a živote. Oboznámil som sa so znením súhlasu spracovaním osobných údajov. Súhlas udeľujem na dobu 20 rokov, môžem ho však kedykoľvek odvolať.
Oboznámil/a som sa so znením Pravidiel ochrany súkromia a cookies a rozumiem, akým spôsobom bude chránené moje súkromie, ako aj akým spôsobom si môžem uplatňovať svoje práva súvisiace so spracúvaním mojich osobných údajov. Uvedomujem si, že pre riadne uplatnenie petície, hromadnej pripomienky, kampane je nevyhnutné spracúvať moje osobné údaje a odovzdať ich adresátovi petície, hromadnej pripomienky alebo kampane.
7,601 signatures

Pošlite to ďalej:

   

 

2 thoughts on “Nepodpíšte krvavý zákon hazardu!

 • Pingback: Iniciatíva Zastavme hazard: Dnes je posledná možnosť na podpis petície prezidentovi, aby vetoval krvavý zákon hazardu! - Hlavné správy

 • Jozef

  Arogancia našich už presahuje všetko

  Reply

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.