Úspech! Kultúrne granty už nepatria inakosti – granty budú podporovať projekty posilňujúce rodinnú súdržnosť!

Milí priatelia,

stojí za to povedať svoj názor! Viac ako 2400 z Vás za týždeň podpísalo na portále http://www.podpisem.sk/kulturne-granty-nepatria-inakosti-ale-zdravotne-postihnutym/ hromadnú pripomienku Kultúrne granty nepatria inakosti, ale zdravotne postihnutým. Na rozporovom konaní sme boli úspešní.

1. Ministerstvo kultúry vypustilo z grantovej podpory výchovu k prijímaniu „inakosti“. Išlo o legislatívne nedefinovaný pojem.

2. Ministerstvo kultúry vyhovelo aj našim námietkam, že zákon umožňuje podporovať iba kultúrne aktivity zdravotnej postihnutých a inak znevýhodnených skupín. Isto ste si všimli, že MK SR doteraz podporovalo každoročne filmový festival Inakosti 30.000 eurami, ktorý podľa nás túto zákonnú požiadavku nespĺňal. Dúfame, že po zmene výnosu sa budú skutočne podporovať iba kultúrnu aktivitu, realizovanú osobami spomínanými v zákone. Pozor, prácu komisie bude veľmi dôležité ďalej sledovať. Aj na túto prácu hľadáme dobrovoľníkov.

3. Chceme podporovať dobro! Dobrá a súdržná rodina je oporou pre zdravotne postihnutých a tých, ktorí zažívajú sociálne znevýhodnenie. Po veľmi náročných dialógoch to zástupcovia ministerstva kultúry uznali a umožnili udeľovanie grantov aj projektom, ktoré budú podporovať rodinnú súdržnosť.

Dostali sme zelenú! Teraz to záleží od Vás. Vymyslite projekt na kultúrne aktivity zdravotne postihnutých alebo inak znevýhodnených skupín napr. sociálne znevýhodnených, mnohodetné rodiny, ktoré budú podporovať rodinnú súdržnosť. Rozšírte túto informáciu tým, ktorí by mohli o takýto grant požiadať a pomôcť.

Čo nás čaká a neminie?

Nie sme spokojní s odpoveďou Národného osvetového centra, ktoré usporiadalo výstavu Fem(inist) Fatale. Budeme žiadať odpoveď od ministra kultúry SR. Organizátori si neuvedomujú, že umenie akejkoľvek kvality, či nekvality nemá žiadnu imunitu pred etikou. Umenie môže šokovať, ale nemá právo urážať, či už našich národných buditeľov, ženy, mužov, materstvo alebo dojčenie.

Ďakujeme Vám za akúkoľvek pomoc a podporu, ktorú nám prejavujete. Veľmi si to ceníme. 

S pozdravom

Anton Chromík

Predseda Aliancie za rodinu

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.