Menu

Petícia za obnovenie ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci

11. apríla 2018 - Petície
Petícia za obnovenie ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci

Od 28. februára 2018 primátori miest a starostovia obcí Rajeckej doliny iniciovali petíciu za obnovenie ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci. Dôvodom tohto riešenia je, že od 1.2.2018 došlo k zmene ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci (ARLP) na ambulanciu Rýchlej zdravotnej pomoci (ARZP), ktorá zabezpečuje túto službu pre celú Rajeckú dolinu. Fakticky došlo k tomu, že v týchto vozidlách prestal pracovať lekár a ostal iba zdravotník. Je zarážajúce, že takéto opatrenie bolo prijaté bez toho, aby boli obce a mestá o takomto rozhodnutí vopred upovedomené. O tomto rozhodnutí sme sa dozvedeli z médií. Písomné rozhodnutie ministerstva zdravotníctva nám bolo doručené až 12.2.2018.

Primátori miest a starostovia obcí Rajeckej doliny spolu neodkladne reagovali na medializovanú správu a už dňa 8.2.2018 zaslali list ministrovi zdravotníctva a predsedovi vlády SR o osobné stretnutie a posúdenie problematiky.

Okrem tohto, sme svoje požiadavky na obnovenie ARLP predložili aj ŽSK, ktorý je zodpovedný za dostupnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti, aby v rámci svojich kompetencií konal.

I napriek uvedenému nebolo zo strany kompetentných prijaté žiadne opatrenie na našu žiadosť a ani sa neuskutočnilo stretnutie s ministrom zdravotníctva či predsedom vlády SR.

Vzhľadom na to, že nie je v našich kompetenciách vyriešiť túto situáciu, využívame  naše občianske práva a podľa zákona č. 85/1990 Zb. Zákon o petičnom práve vyhlasujeme túto petíciu.

My, dole podpísaní občania v zmysle petičného práva požadujeme, aby bola obnovená ambulancia Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci.“

Podporte túto petíciu svojim podpisom, podporme sa v záujme nášho zdravia!

Predkladajú: Primátori a starostovia Združenia obcí Rajecká dolina Za obnovenie rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci

Osoba na zastupovanie v styku s orgánom verejnej moci:

Ing. Ján Rybárik, Námestie SNP 2/2, Rajec 015 22 – predseda petičného výboru

Členovia petičného výboru:

Mgr. Katarína Hollá, Námestie SNP 29/1, Rajecké Teplice 013 13

Mgr. Monika Kavecká, Kunerad 60, Kunerad, 013 13

Petícia za obnovenie ambulancie Rýchlej lekárskej pomoci so sídlom v Rajci

Áno, želám si dostávať od Aliancie za rodinu e-mailové správy s petíciami, hromadnými pripomienkami, informáciami o rodine a živote. Oboznámil som sa so znením súhlasu spracovaním osobných údajov. Súhlas udeľujem na dobu 20 rokov, môžem ho však kedykoľvek odvolať.
Oboznámil/a som sa so znením Pravidiel ochrany súkromia a cookies a rozumiem, akým spôsobom bude chránené moje súkromie, ako aj akým spôsobom si môžem uplatňovať svoje práva súvisiace so spracúvaním mojich osobných údajov. Uvedomujem si, že pre riadne uplatnenie petície, hromadnej pripomienky, kampane je nevyhnutné spracúvať moje osobné údaje a odovzdať ich adresátovi petície, hromadnej pripomienky alebo kampane.
24 signatures

Pošlite to ďalej:

   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.