Pani ministerka zrovnoprávnite policajtky a vojačky pri materskej!

Zásadná hromadná pripomienka Nového odborového zväzu polície

k návrhu zákona zverejneného na https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2019/75, pod názvom LP/2019/75 Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej aj „návrh“)

 

 

Vážená pani ministerka,

dlhodobo pretrváva diskriminačný stav, keď majú naše kolegyne policajtky a vojačky nižšie materské oproti ostatným ženám na Slovensku. Ich poslanie matiek si my všetci hlboko vážime a preto si Vás ako ministerku a tiež ako ženu – matku dovoľujeme požiadať o to, aby ste vyhoveli našej zásadnej hromadnej pripomienke k návrhu zákona,  ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorá znie:

Pred bod 1 návrhu sa dopĺňa nový bod 1 ktorý znie:

V § 8 zákona sa číslo „70“ nahrádza číslom „75“.

Odôvodnenie

Vzhľadom k naviazaniu materskej na výšku nemocenského sa touto zmenou odstraňuje diskriminačný stav v prípade materského pri policajtkách a profesionálnych vojačkách, ktoré majú nižšiu dávku materskej  oproti civilnému sektoru, v ktorom sa materské poskytuje vo výške 75 % z denného vymeriavacieho základu.  Materské sa čerpá dlhodobo, preto je zrovnoprávnenie v tejto oblasti nevyhnutné.

Ostatné body sa primerane prečíslujú.

Ďakujeme za Vašu osobnú angažovanosť.

S úctou,

Vojtech Klučarovský, predseda

Tomáš Doboš, podpredseda

Nový odborový zväz polície, Kuzmányho č. 8, Košice 040 01, IČO: 42409021

[emailpetition id=“39″]

 

 

 

 

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.