Pán premiér vypustite z formulárov registrované partnerstvá!

Vážený pán predseda vlády,

my, občania Slovenskej republiky Vás touto petíciou žiadame ako predsedu vlády Slovenskej republiky, pod ktorý patrí Úrad vlády SR, aby ste bez zbytočného odkladu zabezpečili vypustenie možnosti „registrované partnerstvo“ pri zadávaní rodinného stavu vo formulári na stránke Elektronických služieb Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v Žiadosti o prídavok na dieťa (ďalej aj „formulár“) a samozrejme aj vo všetkých iných formulároch na štátnych stránkach.

Na Slovensku nie je registrované partnerstvo zákonom povolené. Slovenská republika sa rozhodla podporovať trvalé zväzky – manželstvá pred formami  vzťahov s ručením obmedzením. Založenie rodiny potrebuje trvalosť. Nikto nechce, aby ho ten druhý opustil. Trvalosť vzťahov rodičov je kľúčovým prvkom istoty a najlepšieho psychického a fyzického vývoja detí.

Každý, kto trpí nemožnosťou založiť si rodinu kvôli príťažlivosti k rovnakému pohlaviu si zaslúži našu úctu a pomoc. Gens Hellqouist  jeden z najváženejších lídrov LGBTI komunity v Kanade, priznal, že aktívne žijúca LGBTI komunita má jeden z najhorších zdravotných stavov v Kanade, a to aj napriek tomu, že majú „homomanželstvá“.  Potvrdil, že LGBTI osoby žijúce aktívne homosexuálny životný štýl čelia vážnym zdravotným rizikám, ktoré vedú ku kratšiemu veku dožitia, ako má priemerný Kanaďan. Gens Hellqouist uviedol, že to nie je len vyššie riziko HIV/AIDS a iných sexuálne prenosných chorôb. Ročne ich viac zomiera na predávkovanie drogami ako na HIV/AIDS a tiež, že ich viac zomiera samovraždami ako na HIV/AIDS. Čelia vyššiemu riziku rakoviny konečníka pri mužoch a vyššiemu riziku rakoviny prsníka pri ženách. Čelia vo zvýšenej miere depresiám. Láska nechce zle druhému. Podporovať životný štýl, ktorý prináša zvýšené zdravotné riziká a kratší život nie je láska, ale nenávisť.

Do rodiny sa rodíme a zakladáme si rodinu, aby sa rodili ďalší. Zavádzať zákonom nepovolenú možnosť „registrované partnerstvo“ ako „rodinný stav“ do formulárov na štátnych stránkach považujeme za provokáciu a plazivé zavádzanie LGBTI ideológie mimo demokratického procesu. Očakávame od Vás jasné slovo a skutky a tiež vyvodenie dôsledkov. Skoro milión ľudí v občianskom referende o ochrane rodiny sa vyslovilo v prospech manželstva a rodiny.

Petíciu zostavil:

Aliancia za rodinu, Gorkého 15, 811 01, Bratislava, IČO: 42357934

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, nar. 3.6.1976,

 

Osoba určená na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej správy:

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, nar. 3.6.1976

[emailpetition id=“35″]

Právne dôvody

Žiadne registrované partnerstvá nie je potrebné uznávať a ani pridávať do formulára. Prečo?

Formulár uvádza možnosť „registrované partnerstvo“ pre  situáciu, v ktorej je jasne zaškrtnutá štátna príslušnosť žiadateľa „Slovensko“ ako to ukazuje priamo sken formulára, preto argument štátnych úradníkov, že ide o cudzincov je falošný. Ani pri cudzincoch neuznáva Slovenská republika registrované partnerstvá a preto nepotrebuje tento údaj zisťovať. Navyše formulár pozná aj kolonku „nezistené“, ktorá môže byť cudzincami využitá.

V prípade žiadosti o prídavok na dieťa je údaj o „registrovanom partnerstve“ žiadateľa nepodstatný. Štátne orgány zisťujú tieto informácie o občanovi mimo potreby zákonného účelu.

Argument, že zavedenie tejto možnosti „registrované partnerstvo“ do formulára vyžadujú právne predpisy EÚ  je neobhájiteľný. V tomto prípade by bolo nevyhnutné zaviesť aj možnosť „civilný zväzok“, „civilné partnerstvo“, „domáce partnerstvo“, „pakt občianskej solidarity“ a pod. pretože  právne poriadky viacerých krajín EÚ  definíciu „registrované partnerstvo“ nepoznajú. Nie sme povinní cudzincom uznávať civilné zväzky, čo dokazuje aj oficiálna informácia na stránke EÚ. https://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/de-facto-unions/index_en.htm.

NARIADENIE (ES) EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY 883/2004 z 29. apríla 2004  (ďalej len „nariadenie“), na ktorý sa odvolávajú niektoré komentáre neurčuje povinnosť členskej krajiny zisťovať rodinný stav a vôbec nepozná pojem registrovaného partnerstva. Nariadenie definuje pre svoje účely pojem rodinného príslušníka.[1] To však je radikálne iný a širší pojem ako definícia rodinného stavu osoby.

[1] Podľa čl. I, písm. i) nariadenia (ES) EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY 883/2004 z 29. apríla 2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia „rodinný príslušník“ znamená:
1. i) každú osobu definovaná alebo uznanú za rodinného príslušníka, alebo označenú za člena domácnosti právnymi predpismi, podľa ktorých sa poskytujú dávky;
ii) so zreteľom na vecné dávky podľa hlavy III, kapitola 1 o nemocenských dávkach, dávkach v materstve a rovnocenných dávkach v otcovstve, každú osobu definovanú alebo uznanú za rodinného príslušníka, alebo označenú za člena domácnosti podľa právnych predpisov členského štátu, v ktorom má daná osoba bydlisko;
2. ak právne predpisy členského štátu, ktorá sú uplatniteľné podľa pododseku 1, nerozlišujú medzi rodinnými príslušníkmi a inými osobami, na ktoré sú uplatniteľné, manžel/manželka, neplnoleté deti a nezaopatrené deti, ktoré dosiahli vek plnoletosti, sa považujú za rodinných príslušníkov;
3. ak podľa právnych predpisov, ktoré je uplatniteľná podľa pododsekov 1 a 2, osoba sa považuje za rodinného príslušníka alebo člena domácnosti iba vtedy, ak daná osoba žije v tej istej domácnosti ako poistenec alebo dôchodca, táto podmienka sa považuje za splnenú, ak daná osoba je závislá hlavne od poistenca alebo dôchodcu;

 

 

 

 

 

 

 

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

27 názorov na podpis

 • Anonym

  Čaputová uviedla, že je za registrované partnerstvá. Podľa svojich slov by sa tiež snažila obrúsiť hrany a znížiť strach z inakosti, ktorý pri tejto téme existuje.
  Prezidentka Zuzana Caputova a jej vyroky:
  ,,Určite som za to, aby páry rovnakého pohlavia mali upravený rozsah práv, väčšiu právnu istotu a môže sa to nazývať aj registrovaným partnerstvom, takže áno.”
  ,,Adopcia detí. Preferujem to, aby dieťa malo biologickú matku, biologického otca. V prípade ak by malo vyrastať v ústavnej starostlivosti, myslím si, že by mu bolo lepšie s dvoma milujúcimi bytosťami hoci aj rovnakého pohlavia.”
  ,,Som za zachovanie status quo [v otázke práva na interrupciu], lebo si myslím, že má byť to rozhodnutie zodpovednosťou ženy. Ja si myslím, že máme ženám dôverovať,”

  Chcem sa opytat ci Slovensko stratilo sudnost a rozum. Uz straca zmysel pre hodnoty, kedze zvolilo za prezidenta Caputovu? Ludia zobudte sa! Zaujimalo by ma ci nahodou peniaze na jej kandidaturu neziskala od Georga Sorosa, ktory je znamy financovanim takychto ludi, a momentalne financuje 3 rocny plan, ktroy ma znicit zakony, ktore su pro-life vo vsetkych katolickych krajinach. Financuje liberalov a potom oni menia zakony suverennych statov a idu proti voli vacsiny obcanov a tancuju ako globalisti piskaju, ci sa nam to bude pacit alebo nie. Velmi mudro to bolo vymyslene, dosadit pravnicku za prezidentku, ktora vie ako narabat zo slovickami a zakonmi. Taktiez je velmi mlada a celkom pohladna. To je super recept na oblbnutie naroda.
  Ja osobne som o nejakej Caputovej v zivote nepocula az do prezidentskych volieb. Slovesnko sa jednoznacne muselo stat tercom globalistickej propagandy ako jedna z mala konzervativnych krajin na svete. Uz nam len ostava modlit sa a dufat, ze ludia nasej vlasti nedovolia aby toto sialenstvo preslo v nasej spolocnosti a znicilo nase krestanske a ludske hodnoty.

 • Petra

  Aj ja prosim o odkaz, kritizovany vyraz som nenasla.

 • Anonym

  Srdečná vďaka, že dbáte, aby sa zákony neprekrucovali podľa vôle malého percenta ľudí LGBTI ideológie, ktorí nemôžu rozhodovať za väčšinu len preto, že majú moc a peniaze. Nemajú cit pre rodinu muža, ženy a detí. Je to propaganda, ktorá klame a nehorázne podvádza a chce ťažiť z neaktivity a neangažovanosti väčšiny, proti ktorej Vám chcem aspoň takto pomáhať a nielen petíciami

  Chcem zdravý národ, založený na kresťanských koreňoch, čo prežije a nie dekadentnú opičiacu sa kultúru, co umiera! Tak ako umrela aj Rímska ríša.

 • Vladimír

  Budem bojovať za tradičnu rodinu do svojej smrti.S Božím duchom za Božie veci.

 • Vladimír

  Keď to nepomôže treba ísť štrajkovať.Netreba sa báť.Strach nám nepomôže iba zhorší situáciu.Viete prečo je na Slovensku sklamanie a mostalgia?Lebo sme prestali bojovať.Naš boj je do našej smrti.Nemôžeme povedat že je koniec a že si teraz odpočiniem.My nemáme čo stratiť.S Božím duchom za Božie veci.Som za tradičnu rodinu a budem za ňu bojovať do svojej smrti.

 • František Štefánik

  Vadí mi, že do formuláru dávate ako povinný bod ulicu. Týmto ste u mňa padli o jeden level dole.To ste ozaj taký „vzdelaní “ á neviete, že existujú obce aj bez názvov ulíc? Ja som tam dal že nemám ulicu a ono to zobralo

 • Peter Andráš

  Súhlasím s obsahom petície

 • Terézia

  Je veľmi dôležité ,aby sa v dnešnej dobe chránila rodina ,to jest. :muž , žena a dieťa .

 • J. Pistovčáková

  Protestujem proti tlačivu, ktoré, napriek tomu, že Slovensko neuznáva registrované partnerstvá, tento výraz používa v oficiálnych dokladoch. Dozvieme sa kto túto nehoráznosť na ministerstve presadil?

 • Oliver

  Slovensku vládu nezaujímajô milióny neregistrovaných partnerstiev muža a ženy ( v čechách majú na to priliehavý výraz „že žijú na hromádce“ tak prečo by sa mali starať do registrácie buzerantov ???

 • Peter Mitro

  Ja chcem mať registrované partnerstvo s mojou stoličkou. Máme celoživotný intímny vzťah a zaslúži si takúto „právnu ochranu“.
  Som liberálny liberál, mám dojem že takto je to správne a mám pocit, že všetci slušný ľudia to takto chcú aj keďsú v menšine.
  All for my chair!

 • Matúš Béreš

  v nadpise za „Pán premiér“ má byť čiarka…

 • Monika Onderikova

  Pán premiér vypustite z formulárov registrované partnerstvá!

 • Katarína Adamicová

  Je v prirodzenom poriadku, že spoločnosť má chrániť formy, obsahy a aktivity ľudskej existencie, ktoré prospievajú človeku aj spoločnosti. Kým založenie rodiny, ako prospoločenského faktora je dlhodobo overené, navrhované, nezodpovedné sociálne experimenty vedú civilizovanú spoločnosť k smutnému zániku.

 • Milan

  Je neskutočné, koľko tu máme riťoúradníkov a riťoministrov.

 • Erika

  Manželstvo je jedine medzi mužom a ženou. A to platí od stvorenia sveta “ STVORITEĽOM “ ako muža a ženu ich stvoril.

 • Anonym

  Dakujem, ze tuto spletitu, plizivu a lzivu propagandu sledujete a dovolujete tak i nam spolu s vami proti nej bojovat!
  Chcem zdravy narod, co prezije a nie dekadentnu opiciacu sa kulturu, co umiera!

 • Peter Spál

  Prečo porušujú ústavu a zákony tí, ktorí nám majú byť príkladom a pritom prisahali na ňu?

 • Viliam Maretta

  Opatrnosť hadov a jednoduchosť holubíc je v dnešnej dobe veľmi potrebná.

 • Kukix

  Mozete, prosím, zverejniť nejaký odkaz na daný formulár? Osobne som niektoré z nich prechádzal a na daný roblém som zatial nenarazil… Rád podporím petíciu, no najprv by som chcel skutočne vidieť, že sa čosi u nás také deje. Ďakujem.

 • Peter Rogel

  Myslím, že toto je fakt to najpodstatnejšie čo Slovensko trápi. Ja som nemohol ani zaspať keď som sa to dozvedel

 • Iveta

  Nikdy by ma nenapadlo kam sa v takzvanej demokracii dostaneme. ˇEU šíri a koná bludy a tie postihnú ďaľšie generácie. Držím palce v boji za Múdrosť.

 • Peter

  Týmto krokom sa zrejme pripravuje nielen na to, aby nenormálny, zvrátený vzťah verejnosť začala považovať za prípustný, ale aj uľahčil jeho uzákonenie v budúcnosti. Nie je to jediný prejav v tomto smere: už pred niekoľkými rokmi sa v kurze pre ošetrovateľky a ošetrovateľov ako jeden druh rodiny uviedla homosexuálna „rodina“.

 • Juraj Sedliak

  Vdaka Panu Bohu ze vas mame,dakujeme vela sil. Juraj s rodinou.

 • silvia

  Neprajem si, aby bola možnosť označenia „registrované partnerstvo“ pri zadávaní rodinného stavu vo formulári na stránke Elektronických služieb Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v Žiadosti o prídavok na dieťa (ďalej aj „formulár“) a samozrejme aj vo všetkých iných formulároch na štátnych stránkach. Podporujem prirodzenú rodinu a som presvedčená, že deti potrebujú mamu a otca.

 • Ivan

  Je to len sofistikovaná forma sekcie „Rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí“ ako implementovať politiku tohto odboru do legislatívy štátu.

 • Radovan Marcinčin

  Najvyšší čas zrušiť aj očíslovaných rodičov a zákonných zástupcov a vrátiť sa k otcovi a matke!