Menu

Otvorený list ministerke kultúry SR Ľubici Laššákovej

17. mája 2019 - Výzvy

Vážená pani ministerka kultúry Ľubica Laššáková,

dovoľte nám vyjadriť podporu Vášmu rozhodnutiu nefinancovať v rámci dotačného programu Ministerstva kultúry SR pre oblasť kultúry znevýhodnených skupín obyvateľstva politické aktivity LGBTI+ organizácií, ktoré vyvolávajú v spoločnosti zbytočné napätie.

Sme presvedčení, že osoby pociťujúce príťažlivosť k rovnakému pohlaviu sú v našej spoločnosti rovnocenné a nepatria k znevýhodneným skupinám. Naopak existujú mnohé skupiny so zdravotným postihnutím, či skupiny ohrozené chudobou, ktoré potrebujú podporu a pomoc. Sprístupnenie kultúry práve týmto skupinám je prioritnou úlohou dotačného programu. Ešte v roku 2015 podpísalo viac ako 2.400 ľudí pripomienky „Kultúrne granty nepatria inakosti, ale zdravotne postihnutým!” Ďakujeme, že títo občania konečne prestali byť ignorovaní a dostane sa viac financií zdravotne postihnutým.

Dlhoročným paradoxom bolo, že politické ciele LGBTI+ lobby, ako sú adopcie detí pármi rovnakého pohlavia a manželstvá osôb rovnakého pohlavia, ktoré sú proti Ústave SR a našim zákonom boli podporované z peňazí slovenských daňových poplatníkov, ktorí väčšinovo odmietajú politické požiadavky LGBTI+ organizácií. Odmietame, aby štát použil peniaze určené pre zdravotne znevýhodnených na skryté dotovanie politickej kampane a politických programov liberálnych politikov, ktorých organizátori pozývajú a na akcii bežne vystupujú.

Dovoľujeme si na tomto mieste tiež vysloviť nádej, že sa na Vašom ministerstve nájde spôsob, ako podporovať zachovanie slovenského národa cez podporu pro-rodinnej a pro-manželskej kultúry. Demografické vymieranie národa spôsobené nedostatočnou pôrodnosťou nás už čoskoro začne dobiehať svojimi zásadnými dopadmi. Tieto dopady budeme ako krajina ťažko niesť nielen v ekonomickej rovine, ale aj v ťažkej dostupnosti sociálnych služieb, zdravotnej starostlivosti, vo vzdelávaní a pod. Je načase, aby štát aj kampaňami podporoval budovanie hodnôt a kultúry, ktorá bude viesť k jeho zachovaniu.

Vážená pani ministerka,

dnešná doba potrebuje múdre rozhodnutia, ktoré budú viesť k spájaniu a odpolarizovaniu spoločnosti. Ďakujeme Vám, že ste jedno také urobili a veríme, že v ňom vytrváte.

S úctou

Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu

Anton Chromík, Aliancia za rodinu

Andrej Ralbovský, Nadácia Slovakia Christiana

Stanislav Gunčaga, Asociácia otca mamu deťom

Patrik Daniška, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z.

Robert Mátéffy, INŠTITÚT LEVA XIII.

Antónia Stiffelová, Aliancia za rodinu

Juraj Šúst, Spoločenstvo Ladislava Hanusa

23 thoughts on “Otvorený list ministerke kultúry SR Ľubici Laššákovej

Anonym

Mate moju úctu a podporu p. ministerka.
Valentina

Reply
Juraj Vlk

Jedno mála Vašich rozhodnutí, pani ministerka, ktoré si vážim

Reply
Martina Ledecká

Podporujem a ďakujem

Reply
sd

Vytrvajte a buďte oddvážna aj naďalej. Plne Vás podporujem.

Reply
Martin Rumpel

Ďakujem

Reply
Marián Lukáč

Podporujem

Reply
Ondrej Miliczki

Podporujem toto vaše rozhodnutie.

Reply
Petra

Podporijem

Reply
Anna

Podporujem.

Reply
Dominika Ondrekova

Podporujem

Reply
Jozef

Podporujem

Reply
Anonym

Podpora

Reply
PaedDr. Helena Husárová

Podpora ministerky kultúry SR
Krajská organizácia Banskobystrického kraja podporuje a súhlasí s rozhodnutím pani ministerky Ľubici Laššákovej s rozdeľovaním finančných prostriedkov v rámci dotačného programu.
My sme v minulosti tiež žiadali granty z Ministerstva kultúry SR na Festival Vansovej Lomnička a pán minister nám nedal nič a nerobili sme z toho cirkus. Netreba hneď odvolávať ľudí, ktorí sa rozumejú problematike, sú ľudskí a spravodlivo sa snažia pomáhať , aj keď sa to nedá vždy. Všetko sa odvíja od financií.
Naša organizácia nikdy neútočila na LGBT a komunitu rešpektujeme, ich inakosť. Dnešná ťažká doba si vyžaduje múdre a ľudské rozhodnutia, ktoré povedú k spájaniu ľudí v našej spoločnosti pro – rodinnej a pro – manželskej kultúry.
Ďakujeme Vám za spravodlivé rozhodnutia a vždy majte na pamäti, že Slovensko nie je len Bratislava. My ženy KO ÚŽS stojíme za Vami.
PaedDr. Helena Husárová, predsedníčka KO ÚŽS Banskobystrického kraja

Reply
Andrej

Podporujem

Reply
Marta

ĎĎakujem za múdre a odvážne rozhodnutie

Reply
Oto Fuchs

Ďakujem

Reply
Murínová Katarína

Ďakujem

Reply
Mgr. ĽubicaIllová

Vďaka za Vaše rozhodnutie, treba chrániť našu kultúru a generácie

Reply
Peter

Podporujem tento krok Min. kultury a pani ministerky

Reply
Olga Pikulová

Vďaka za takéto rozhodnutie

Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.