Bráňte našu Ústavu!

Vážený pán predseda vlády SR,

Vážený pán predseda Národnej rady SR,

Vážená pani ministerka spravodlivosti SR,

pred Súdnym dvorom Európskej únie prebieha prípad Coman et al, v ktorom sa rozhoduje či  definícia pojmu „manžel“ a  „členovia rodiny“ v smernici  EP a Rady 2004/38/EC o práve občanov Únie a ich rodinných príslušníkov voľne sa pohybovať a zdržiavať sa v rámci územia členských štátov  zahŕňa aj „manželov“ rovnakého pohlavia. Ak súd rozhodne že zahŕňa aj páry rovnakého pohlavia, potom táto interpretácia bude záväzná pre všetky členské štáty EÚ. V praxi to znamená, že štáty budú nútené uznať „manželstvo“ osôb rovnakého pohlavia  uzatvorené v cudzine, hoci je to v rozpore s ich domácim a ústavným právnym poriadkom.

Do 9. novembra 2017  sa môžu štáty prihlásiť k ústnej intervencii na Súdnom dvore Európskej únie v tejto veci. U nás táto kompetencia patrí pani zástupkyni SR pred súdmi EÚ  na Ministerstve spravodlivosti SR.

Vyzývame Vás pán premiér, vyzývame Vás pán predseda Národnej rady SR a zároveň vyzývame Vás pani ministerka spravodlivosti, aby ste  nezanedbali ochranu  našej Ústavy a zabezpečili intervenciu Slovenskej republiky  pred Súdnym dvorom EÚ v prípade Coman et al.  C-673/16 v prospech zachovania suverenity Slovenska a našej ústavnej definície manželstva.

Bohužiaľ  na medzinárodných fórach sa o nás verejne šíri chýr, že Slovensko  je neochotné brániť svoju Ústavu  a suverenitu vo veciach manželstva muža a ženy. Mali by sme však brániť našu možnosť slobodne rozhodovať čo manželstvo je  a čo nie je.

Petíciu zostavil:

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, nar. 3.6.1976

Osoba určená na zastupovanie v styku s orgánmi verejnej správy:

JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 900 81 Šenkvice, nar. 3.6.1976

[emailpetition id=“22″]

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

36 názorov na podpis

 • Vladimír Mihálka

  Podporujem Peticiu.

 • stano

  Samozrejme, že zdravému rozumu a spoločnosti má záležať na tom ako sa vyjadruje láska. Ak by niekto vyjadroval lásku tým, že by svojich partnerov trávil, či pojedal, tak by sa to priečilo jak zdravému rozumu, tak aj spoločenským normám.

 • stano

  Nie. Boh stvoril muža a ženu (tj. rodina), na svoj obraz.

 • stano

  Nech by bola homosexualita akokoľvek spoločensky akceptovaná, tak každé normálne dieťa by sa na to opýtalo a sám neviem čo by som odpovedal. Lebo sa ľúbia…??? Oci je ľúbim svojho macka. Môžem si ho teda zobrať?

 • Jano

  Nastastie o tych v Bruseli nehlasuju.

 • Jano

  Prirodu asi viac trapi sklennikovy efekt ako to kto si koho zoberie.