Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

Vážená Národná rada SR, Vážení poslanci Národnej rady SR,

Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo jeden milión tristošesťdesiattisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. Bez úcty k životu niet ďalších práv. Obhajovanie umelých potratov sa vo svetle nových poznatkov vedy o prenatálnom vývoji dieťaťa stáva  čím ďalej neudržateľné. Táto doba bude označená budúcimi generáciami za dobu temna, lebo sme nedokázali vidieť ľudský život tam, kde je. Vy to môžete zmeniť.

Mnohí nechápu strašnú hĺbku zločinov voči deťom a preto vidia svet v skreslenej perspektíve. Život nenarodeného dieťaťa má pre nich menšiu hodnotu, ako život narodeného dieťaťa, ba má pre nich menšiu hodnotu ako pohodlie. Umelý potrat ako úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa je  zlom samým v sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti.

Nevidíme žiadny  dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť nezabránenie alebo napomáhanie takémuto zlu. Nech Vám malicherné politické dôvody nezabránia podporiť dobrý zákon. Hlasovaním za dobrý zákon, konáte iba dobro a nezaväzujete sa k žiadnemu zlu. Ak by ste mali možnosť otvoriť dvere na horiacej škole a vypustiť z nej deti, neurobíte to, len preto, lebo Vás k tomu vyzval niekto nepríjemný?  Je Vašou morálnou povinnosťou ich vypustiť, lebo iba vy máte kľúče o dverí. Iba vy máte právo schvaľovať zákony.

Pomyslite na to, že teraz Vaše hlasovanie zachráni množstvo detí, ktoré by inak budúce dni zomreli. Každý jeden deň na Slovensku kvôli umelým potratom zomiera viac ako 20 detí.

Vyzývame a žiadame Národnú radu SR, aby prijala zákon, ktorý zabráni zabíjať  nenarodené deti a Vás poslancov Národnej rady SR, aby ste hlasovaním podporili predložený návrh zákona zlepšujúci potratový zákon a tak sa skutkom postavili za život nenarodených detí.

Petíciu zostavil:  Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava,  osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

[emailpetition id=“30″]

 

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

45 názorov na podpis

 • Robo

  Nepoznám stvorenie,ktoré svojmu potomstvu siaha na život. Len človek, ktorý sa postavil na odpor svojmu Stvoriteľovi.
  Národ, ktorý vraží svoje deti je národom, ktorého dni sú zrátané…
  To aj o nás je napísané: ,Odníme sa berla a dá sa inému národu …“
  A oni už prichádzajú, už sú tu v kresťanskej Europe. Lebo Boh si urobí svoje deti aj s kameňov …
  A zástupcovia státisícov pútnikov z Levoče? Kde sú? Neexisujú, lebo púte sú často iba folklór. Rozvodové a potratové štatistiky jasne hovoria o meráknom stave nášho národa.

 • Michal

  Je smutné, že bolo umožnené ponechať iniciatívu v tejto veci strane s extrémistickými pozadím, a štandardné strany nedokážu predložiť zákon na ochranu nenarodených detí.

 • samko

  Sice dost manipulativny priklad (tipicky Chromik), kedze dobre vie, ze tie dvere sa z velkou pravdepodobnostou otvorit nepodari.

  No napriek tomu je absolutnou povinnostou sa o to pokusit.

  V tomto pripade ak nic ine, aspon jasny nazor, ze zabijat nenarodene je zlo

 • Andrej

  Som za prijatie tohto zákona, ktorý zlepšuje ochranu života nenarodených detí. Dávam verejný prísľub že do svojej smrti nebudem voliť stranu v ktorej bude len jeden jediný poslanec čo túto novelu nepodporil alebo ju odignoroval.

 • Barbora

  Zákon je dobrý, ale nepomôže ani ten najlepší zákon, ak nebudeme správne vychovávať svoje deti. Deťom treba vštepovať úctu k životu.
  A to žiaľ nerobia napríklad americké filmy, a žiaľ ani väčšina televíznych programov. Musíme zmeniť výchovu detí.

 • Anežka

  Každá matka by si mala uvedomiť , že tým že ide na potrat zabíja vlastné dieťa.

 • Ivan

  Zabitie plodu, ktorý už žije je vraždou, či sa toto konštatovanie niekomu páči alebo nie. Každý poslanec, ktorý zdvihne ruku proti tomuto návrhu zákona, sa prakticky na týchto vraždách aktívne zúčastňuje. Rozhodne nebudem voliť tú stranu, ktorej poslanci sa po takomto hlasovaní stanú spoluvrahmi.

 • Mirco

  Ak tento dobry zakon nebude schvaleny je nutne sa pozriet kto ako hlasoval a za dva roky pri volbach premyslat a zuctovat s vrahmi deti.

 • Anna

  Úplne súhlasím.

 • Igor

  To je chudoba, ak musí zomrieť dieťa, aby si ty žil tak, ako chceš. Matka Tereza.

 • Pavol

  V zásadných a navyše veľmi vážnych témach sa ukáže charakter každého z nás.

 • Marián

  Štát musí 800 eur pridať mladým slovenským rodinám namiesto migrantovi a bude detí ako za Socializmu.

 • Anka

  Je to strašné číslo, títo ľudia nám chýbajú. Je to hrozné, treba niečo robiť, lebo sa vyvraždíme. Je mi smutno z toho, koľkým ľuďom sme upreli to najzákladnejšie právo človeka, a to právo na život.

 • Svetlonádeje

  Božie prikázanie vraví nezabiješ! A preto sa nesmie zabiť počaté dieťa, či ide o zdravé alebo postihnuté! Nesmie sa vykonávať potrat ani vtedy ak ide o znásilnenie alebo je ohrozený život matky, lebo Božie prikázanie nezabiješ, platí stále, všade a na všetko!

 • Anonym

  Hodina každá pás v čelo ryje,
  ale kto láske a kráse žije,
  ten večne ostane mladý.

  Marína, 182

 • Jana

  Počuj národ, čo hovorí tvoj Boh, tvoj Stvoriteľ,“Nevrazdi si vlastné deti! Neobetuj ich Molochom ako je Sebectvo, Kariera, Pohodlnost, Nezodpovednost, Chtíč…a iným bôžikom!….. Počuj národ, nemusís potom chodiť na Umelé oplodnenie!Nemusíš stavať starobince a dozivat v samote a opustenosti…tvoje deti ťa dochovaju a budeš s nimi do konca života v láske a porozumení žiť..“

 • Zuzana Sabolová

  Som matkou 7 detí- 6 žijúcich, siedme zomrelo pred narodením. Každé z nich bolo a je chcené a milované. Žiadam poslancov národnej rady, aby svojim hlasovaním ochraňovali deti pred narodením. Ony sú bezbranné, my ich musíme ochrániť! Môj hlas vo voľbách dostanú iba tí, ktorí stoja za ochranou života.

 • ANNA HRIBIKOVA

  ZA KAŽDÝ ZAVRAŽDENÝ NENARODENÝ ŽIVOT BUDE TRPIEŤ CELÝ NÁROD.
  JE TU DESATORO BOŽÍCH PRIKÁZANÍ ,,NEZABIJES“.
  A TO JE SMRTEĽNÝ HRIECH.
  NIK NEMÁ PRÁVO ZOBRAŤ ŽIVOT ČLOVEKU.

 • Adriana Kruppová

  Život je Bohom daný dar od počatia na to, aby ho človiečik žil. Nemáme právo ho zobrať. Sme zodpovední za každý život..chrániť ho.

 • maminka

  Moja dospievajúca dcéra sa ma asi pred rokom opýtala, kedy sa podľa mňa plod stáva človekom. Ja som jej odpovedala, že nakoľko sme túžili spolu s jej ockom po bábätku a dlho to vyzeralo, že ho možno ani nebudeme mať, tak ona bola pre nás úplným človiečikom a obrovským zázrakom od okamihu počatia.
  Toto prajem všetkým ženám, mužom aj detičkám, aby boli vytúžené a chcené, aby mohli byť v očiach dospelých deťmi od okamihu počatia.

 • marcela

  Nerozumiem,nechápem tým ženám,ktoré siahnu na vlastný počatý život.Sama mám 3 nádherné deti o jedno som prišla a boli sme s manželom z toho zdrvený.Každý zničený život je škoda.A keby možno bol prijatý zákon,že každá žena,ktorá podstúpi potrat,tak povinne by si pozrela priamy prenos.A ktovie možno by to roztopilo chladné srdcia.

 • Marek

  Dobrý deň, je mi nesmierne smutno, že medzi nami žijú ľudia, ktorí nevnímajú nenarodené deti ako plnohodnotné ľudské bytosti. Spolu s manželkou už viac ako 6 rokov sme čakateľmi na adoptívne dieťa. V Božích očiach sú tieto zavraždené detičky mučeníkmi, pretože sú mučeníci za život. Prosím Vás, neprechovávajte vo svojich srdciach nenávisť voči tým Ľuďom, ktorí robia takéto zverstvá, ale úprimne a z celého srdca sa modlite za ich obrátenie, aby spoznali hroznú chybu svojho konania a nepokračovali v tejto vražednej mašinérii. Sme úprimne radi, že do Národnej rady SR sa predkladá takéto znenie zákona.
  Zostávame s pozdravom M+M

 • Stano

  Národ,ktorý dobrovoľne vraždí svoje deti je odsúdený na zánik a spravodlivým trestom je smrť.

 • Adelaida Javorská

  My, občania tu podpísaní, neriešime politiku, ale ľudské životy, prosíme poslancov, aby riešili životy, nie politiku. Politici za stranu Most-Híd opäť ukazujú svoje farizejsto a morálku.
  AA

 • Andrea

  Neexistuje žiadny dôvod, žiadna výhovorka, žiadne ospravedlnenie pre zabíjanie detí.

 • Antónia

  Podpora pre detičky

 • Anonym

  Až vekom človek dozrieva K danému názoru. K týmto veciam si myslím,že by sa mladí ľudia do 25 rokov nemali vyjadrovať, aj keď od 18 rokov sú považovaní za dospelých.
  je veľmi ťažké mať správny postoj A vedieť si ho obhájiť pred rôznymi oponentmi.aj keď vieme, že ten postoj neznamena ľahku voľbu.

 • Katarína

  Vďaka za angažovanie ochrany života.

 • MT

  Sami sa vraždíme. Klesá nám pôrodnosť, počet obyvateľov, čo má a v budúcnosti bude mať nedozierne následky na celý národ. Dnes už vieme, že práve títo ľudia chýbajú.

 • korka

  Keď napriek nenávistným predvolebným bilbordom strany MOST-HÍD po voľbách Béla Bugár so svojou stranou vstupoval do koalície s nenávideným SMERom, obhajoval tento krok v zmysle ako „pre dobro občanov“ – že sa „chudák“ obetuje a bude s nenávideným SMERom spoluvládnuť. Teraz, keď pre dobro občanov a štátu treba schváliť novelu zákona o potratoch, už ani Bugár, ani iní naraz nevedia, čo pre dobro treba urobiť a dobrý zákon nepodporia len pre to, že je z dielne ĽSNS. Tu viac záleží na tom, kto podá návrh zákona, než na tom, o čo vlastne v tom zákone ide.
  Takže aké dobro a komu dobro?
  No predsa politici sami sebe, dobro občanov a štátu majú „na háku“ a za vlastný prospech zapredajú čokoľvek a kohokoľvek.