Menu

Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

21. mája 2018 - Petície
Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

Vážená Národná rada SR, Vážení poslanci Národnej rady SR,

Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo jeden milión tristošesťdesiattisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. Bez úcty k životu niet ďalších práv. Obhajovanie umelých potratov sa vo svetle nových poznatkov vedy o prenatálnom vývoji dieťaťa stáva  čím ďalej neudržateľné. Táto doba bude označená budúcimi generáciami za dobu temna, lebo sme nedokázali vidieť ľudský život tam, kde je. Vy to môžete zmeniť.

Mnohí nechápu strašnú hĺbku zločinov voči deťom a preto vidia svet v skreslenej perspektíve. Život nenarodeného dieťaťa má pre nich menšiu hodnotu, ako život narodeného dieťaťa, ba má pre nich menšiu hodnotu ako pohodlie. Umelý potrat ako úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa je  zlom samým v sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti.

Nevidíme žiadny  dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť nezabránenie alebo napomáhanie takémuto zlu. Nech Vám malicherné politické dôvody nezabránia podporiť dobrý zákon. Hlasovaním za dobrý zákon, konáte iba dobro a nezaväzujete sa k žiadnemu zlu. Ak by ste mali možnosť otvoriť dvere na horiacej škole a vypustiť z nej deti, neurobíte to, len preto, lebo Vás k tomu vyzval niekto nepríjemný?  Je Vašou morálnou povinnosťou ich vypustiť, lebo iba vy máte kľúče o dverí. Iba vy máte právo schvaľovať zákony.

Pomyslite na to, že teraz Vaše hlasovanie zachráni množstvo detí, ktoré by inak budúce dni zomreli. Každý jeden deň na Slovensku kvôli umelým potratom zomiera viac ako 20 detí.

Vyzývame a žiadame Národnú radu SR, aby prijala zákon, ktorý zabráni zabíjať  nenarodené deti a Vás poslancov Národnej rady SR, aby ste hlasovaním podporili predložený návrh zákona zlepšujúci potratový zákon a tak sa skutkom postavili za život nenarodených detí.

Petíciu zostavil:  Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava,  osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

Áno, želám si dostávať od Aliancie za rodinu e-mailové správy s petíciami, hromadnými pripomienkami, informáciami o rodine a živote. Oboznámil som sa so znením súhlasu spracovaním osobných údajov. Súhlas udeľujem na dobu 20 rokov, môžem ho však kedykoľvek odvolať.
Oboznámil/a som sa so znením Pravidiel ochrany súkromia a cookies a rozumiem, akým spôsobom bude chránené moje súkromie, ako aj akým spôsobom si môžem uplatňovať svoje práva súvisiace so spracúvaním mojich osobných údajov. Uvedomujem si, že pre riadne uplatnenie petície, hromadnej pripomienky, kampane je nevyhnutné spracúvať moje osobné údaje a odovzdať ich adresátovi petície, hromadnej pripomienky alebo kampane.
7,508 signatures

Pošlite to ďalej:

   

 

44 thoughts on “Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

Karel

A je to normálny jav? Alebo je to skôr patologické?

Reply
Paťo

Je to obrovská hanba riešiť takýto zákon. Ochrana života by mala byť predsa úplne samozrejmá vec, nie riešená zákonom. Ale na to je vo svete asi príliš veľa sebectva…

Reply
Alena Kyselicová

Keď ľúbime, strácame ,,zdravý rozum“ a môj dedo hovoril, že sa vtedy ľudia rozhodujú nezodpovedne.Sex je veľký Boží dar,ale zodpovedne sa uplatní len v manželstve muža a ženy,…je to dar pre lásku a bez nej sa cítime oklamaní,ale to neznamená,že treba zničiť život.V dare života dostávame aj nesmrteľnú dušu a to je priam ohlušujúca nádhera- sme nesmrteľní, lebo sme majiteľmi nesmrteľnej duše.Čiže potratom sa neskončí existencia našich ďaľších detí a je škoda s nimi nikdy nebyť….(som matkou 5 detí)

Reply
Stanka

Nepoznáte? Tak to by ste si mal prečítať niečo o infanticíde v ríši zvierat.

Reply
Ľuboslav

„Úctou k životu dáva človek zmysel svojej existencie“…

Reply
Dušan

S bývalou ženou sme čakali tretie dieťa niekedy v roku 1990. Prehováral som ju celé dni, aby sme si ho nechali, rodičia ešte žili, radi by nám pomohli, ekonomicky sme na tom boli vcelku dobre a aj z predošlých dvoch detí žena musela vidieť, že som sa o deti vždy rád staral. Nič nepomáhalo. Ešte počas odvozu do nemocnice na zákrok som ju intenzívne prehováral, aby si to rozmyslela (nechcel som ju nechať odviezť niekým iným a pichnúť tak hlavu do piesku). To bolo v čase keď už boli zrušené komisie, tak som dúfal že ešte v nemocnici (kam už som ja nemohol), jej aspoň personál sa bude snažiť dohovoriť. Vzali to ako rutinu, bez zaváhania to vykonali… Dodnes ma prepadávajú také myšlienky, či som urobil všetko pre jeho ,,záchranu,, a zamýšľam sa často, ako to naše tretie dieťa mohlo vyzerať, na čo by bolo asi nadané a pod. (Ešte sme čakali aj štvrté dieťa, no to už bolo krátko pred rozvodom a to som sa takmer ani nedozvedel. To tiež ,,bez zaváhania,, muselo preč!)

Dnes som presvedčený, že by bývalá žena rada zvrátila situáciu, ostala sama, dcéra je v Bratislave, stále ju volá domov (no ona má však svoj život, svojho priateľa) a syna sústavne pozýva z Prahy aby prišiel na víkend. Ten príde nanajvýš tak 2 x do roka, moc nejaví o ňu záujem, zdvorilostne sa u nej zastaví na 15-30 minút.

Reply
Zuzula

Dokedy budu ešte bojovať ludia otvorený boj proti Stvoriteľovi? To nemajú kusok svedomia? Ak sa ludia nespamätajú hrozí zánik národa

Reply
Andrej

Je veľmi zaujímavé,že zajtra majú poslanci schvaľovať zákon,ktorým sa sprísni ochrana zvierat.Na ochranu zvierat sa nájde dostatok poslancov,aby zákon prešiel ale na ochranu nenarodených detí už nie.Aké smutné a paradoxné!Prajem poslancom,ktorí nepodporia zákon na sprísnenie potratov,aby vo svojom svedomí prežili hlboké výčitky,že sa aj oni svojou ľahostajnosťou podieľajú na genocíde národa!

Reply
Anton Horník

Prvý a najdôležitejší krok ešte pred zmenou zákona malo byť začatie kampane za odstránenie zavádzajúceho, klamlivého termínu „prerušenie tehotenstva“, a „umelé prerušenie tehotenstva“ a nahradenie týchto termínov termínmi zodpovedajúcim pravde: „ukončenie tehotenstva“, „umelé ukončenie tehotenstva“. alebo najlepšie „násilné ukončenie tehotenstva“.
NIE JE TO HRA NA SLOVÍČKA, JE TO PRVÝ PREDPOKLAD NA UVEDOMENIE SI TVRDEJ SKUTOČNOSTI – VRAŽDY, KTOROU UKONČENIE TEHOTENSTVA JE. S TOUTO KAMPAŇOU SA MALO ZAČAŤ UŽ DÁVNO.
Veď „prerušenie“ nie je nič hrozné… – keď sa dej na nejaký čas preruší, je možné v ňom po čase pokračovať – nič strašné sa nestalo… a svedomia sa to tak nedotýka, ako keď bude častejšie konfrontované s pojmom „UMELÉ UKONČENIE TEHOTENSTVA“, alebo ešte lepšie „NÁSILNÉ UKONČENIE TEHOTENSTVA“.

Reply
Slovenka

Pred necelými tromi rokmi poslanci NR SR Štefan Kuffa, Jozef Mikloško a Marian Kvasnička navrhovali zákon o úplnom zákaze interrupcií (umelého ukončenia tehotenstva). Nik ich nepodporil, zožali len mediálny posmech.
Dnes, keď jedna politická strana navrhuje sprísnenie interrupčného zákona, opäť sú výhrady… Prečo žiadna z politických strán za 28 rokov od pádu komunizmu nepodala návrh zákona na ochranu nenarodených detí… a ako ich potrebujeme!!!… ich lásku, ale aj pracovné sily, vraj nemá kto robiť na dôchodky…
Vďaka liberálnym komunistickým a postkomunistickým zákonom bolo zavraždených poldruha milióna detí na Slovensku, našich ľudských bratov a sestier…
Skončime s vraždením, aj Boh nás požehná a Sedembolestná – Patrónka Slovenska nás bude ochraňovať.

Reply
Peter SZIGETI

Uvidime postoj vraj krestanskych stran ako KDH, SNS a OLNO. Teraz sa jasne ukaze kto je kto!!! Myslim si, ze vsetky tie strany v plnej nahote ukazu svoj „krestansky“ princip…

Reply
Monika

Hovorí sa, že na Slovensku nie je vojna od roku 1945, ale nie je to tak, keďže od roku 1957 u nás začala vojna zabíjaním počatých nevinných detí potratmi, a trvá dodnes. Zabráňme tomu.

Reply
Jozef

Takto sa ukazuje, čo tie nálepky médií znamenajú. „štandardný“ „extrémistický“…

Reply
Jana

Schvaľovanie návrhu zákona ukáže, ktorým z deklarovaných „kresťanov“ ide v skutočnosti len o dobrý válovček a pri ňom pokojné krochkanie. Akékoľvek výhovorky typu „lebo extrémisti“ sú čistý alibizmus pred vlastným svedomím. Špeciálne som zvedavá na hlasovanie pani Verešovej, ktorá sa do politiky dostala práve cez pro-life a pro-rodinné hnutie.

Reply
Robo

Nepoznám stvorenie,ktoré svojmu potomstvu siaha na život. Len človek, ktorý sa postavil na odpor svojmu Stvoriteľovi.
Národ, ktorý vraží svoje deti je národom, ktorého dni sú zrátané…
To aj o nás je napísané: ,Odníme sa berla a dá sa inému národu …“
A oni už prichádzajú, už sú tu v kresťanskej Europe. Lebo Boh si urobí svoje deti aj s kameňov …
A zástupcovia státisícov pútnikov z Levoče? Kde sú? Neexisujú, lebo púte sú často iba folklór. Rozvodové a potratové štatistiky jasne hovoria o meráknom stave nášho národa.

Reply
Michal

Je smutné, že bolo umožnené ponechať iniciatívu v tejto veci strane s extrémistickými pozadím, a štandardné strany nedokážu predložiť zákon na ochranu nenarodených detí.

Reply
samko

Sice dost manipulativny priklad (tipicky Chromik), kedze dobre vie, ze tie dvere sa z velkou pravdepodobnostou otvorit nepodari.

No napriek tomu je absolutnou povinnostou sa o to pokusit.

V tomto pripade ak nic ine, aspon jasny nazor, ze zabijat nenarodene je zlo

Reply
Andrej

Som za prijatie tohto zákona, ktorý zlepšuje ochranu života nenarodených detí. Dávam verejný prísľub že do svojej smrti nebudem voliť stranu v ktorej bude len jeden jediný poslanec čo túto novelu nepodporil alebo ju odignoroval.

Reply
Barbora

Zákon je dobrý, ale nepomôže ani ten najlepší zákon, ak nebudeme správne vychovávať svoje deti. Deťom treba vštepovať úctu k životu.
A to žiaľ nerobia napríklad americké filmy, a žiaľ ani väčšina televíznych programov. Musíme zmeniť výchovu detí.

Reply
Anežka

Každá matka by si mala uvedomiť , že tým že ide na potrat zabíja vlastné dieťa.

Reply
Ivan

Zabitie plodu, ktorý už žije je vraždou, či sa toto konštatovanie niekomu páči alebo nie. Každý poslanec, ktorý zdvihne ruku proti tomuto návrhu zákona, sa prakticky na týchto vraždách aktívne zúčastňuje. Rozhodne nebudem voliť tú stranu, ktorej poslanci sa po takomto hlasovaní stanú spoluvrahmi.

Reply
Mirco

Ak tento dobry zakon nebude schvaleny je nutne sa pozriet kto ako hlasoval a za dva roky pri volbach premyslat a zuctovat s vrahmi deti.

Reply
Anna

Úplne súhlasím.

Reply
Igor

To je chudoba, ak musí zomrieť dieťa, aby si ty žil tak, ako chceš. Matka Tereza.

Reply
Pavol

V zásadných a navyše veľmi vážnych témach sa ukáže charakter každého z nás.

Reply
Marián

Štát musí 800 eur pridať mladým slovenským rodinám namiesto migrantovi a bude detí ako za Socializmu.

Reply
Anka

Je to strašné číslo, títo ľudia nám chýbajú. Je to hrozné, treba niečo robiť, lebo sa vyvraždíme. Je mi smutno z toho, koľkým ľuďom sme upreli to najzákladnejšie právo človeka, a to právo na život.

Reply
Svetlonádeje

Božie prikázanie vraví nezabiješ! A preto sa nesmie zabiť počaté dieťa, či ide o zdravé alebo postihnuté! Nesmie sa vykonávať potrat ani vtedy ak ide o znásilnenie alebo je ohrozený život matky, lebo Božie prikázanie nezabiješ, platí stále, všade a na všetko!

Reply
Anonym

Hodina každá pás v čelo ryje,
ale kto láske a kráse žije,
ten večne ostane mladý.

Marína, 182

Reply
Jana

Počuj národ, čo hovorí tvoj Boh, tvoj Stvoriteľ,“Nevrazdi si vlastné deti! Neobetuj ich Molochom ako je Sebectvo, Kariera, Pohodlnost, Nezodpovednost, Chtíč…a iným bôžikom!….. Počuj národ, nemusís potom chodiť na Umelé oplodnenie!Nemusíš stavať starobince a dozivat v samote a opustenosti…tvoje deti ťa dochovaju a budeš s nimi do konca života v láske a porozumení žiť..“

Reply
Zuzana Sabolová

Som matkou 7 detí- 6 žijúcich, siedme zomrelo pred narodením. Každé z nich bolo a je chcené a milované. Žiadam poslancov národnej rady, aby svojim hlasovaním ochraňovali deti pred narodením. Ony sú bezbranné, my ich musíme ochrániť! Môj hlas vo voľbách dostanú iba tí, ktorí stoja za ochranou života.

Reply
ANNA HRIBIKOVA

ZA KAŽDÝ ZAVRAŽDENÝ NENARODENÝ ŽIVOT BUDE TRPIEŤ CELÝ NÁROD.
JE TU DESATORO BOŽÍCH PRIKÁZANÍ ,,NEZABIJES“.
A TO JE SMRTEĽNÝ HRIECH.
NIK NEMÁ PRÁVO ZOBRAŤ ŽIVOT ČLOVEKU.

Reply
Adriana Kruppová

Život je Bohom daný dar od počatia na to, aby ho človiečik žil. Nemáme právo ho zobrať. Sme zodpovední za každý život..chrániť ho.

Reply
maminka

Moja dospievajúca dcéra sa ma asi pred rokom opýtala, kedy sa podľa mňa plod stáva človekom. Ja som jej odpovedala, že nakoľko sme túžili spolu s jej ockom po bábätku a dlho to vyzeralo, že ho možno ani nebudeme mať, tak ona bola pre nás úplným človiečikom a obrovským zázrakom od okamihu počatia.
Toto prajem všetkým ženám, mužom aj detičkám, aby boli vytúžené a chcené, aby mohli byť v očiach dospelých deťmi od okamihu počatia.

Reply
marcela

Nerozumiem,nechápem tým ženám,ktoré siahnu na vlastný počatý život.Sama mám 3 nádherné deti o jedno som prišla a boli sme s manželom z toho zdrvený.Každý zničený život je škoda.A keby možno bol prijatý zákon,že každá žena,ktorá podstúpi potrat,tak povinne by si pozrela priamy prenos.A ktovie možno by to roztopilo chladné srdcia.

Reply
Marek

Dobrý deň, je mi nesmierne smutno, že medzi nami žijú ľudia, ktorí nevnímajú nenarodené deti ako plnohodnotné ľudské bytosti. Spolu s manželkou už viac ako 6 rokov sme čakateľmi na adoptívne dieťa. V Božích očiach sú tieto zavraždené detičky mučeníkmi, pretože sú mučeníci za život. Prosím Vás, neprechovávajte vo svojich srdciach nenávisť voči tým Ľuďom, ktorí robia takéto zverstvá, ale úprimne a z celého srdca sa modlite za ich obrátenie, aby spoznali hroznú chybu svojho konania a nepokračovali v tejto vražednej mašinérii. Sme úprimne radi, že do Národnej rady SR sa predkladá takéto znenie zákona.
Zostávame s pozdravom M+M

Reply
Stano

Národ,ktorý dobrovoľne vraždí svoje deti je odsúdený na zánik a spravodlivým trestom je smrť.

Reply
Adelaida Javorská

My, občania tu podpísaní, neriešime politiku, ale ľudské životy, prosíme poslancov, aby riešili životy, nie politiku. Politici za stranu Most-Híd opäť ukazujú svoje farizejsto a morálku.
AA

Reply
Andrea

Neexistuje žiadny dôvod, žiadna výhovorka, žiadne ospravedlnenie pre zabíjanie detí.

Reply
Antónia

Podpora pre detičky

Reply
Anonym

Až vekom človek dozrieva K danému názoru. K týmto veciam si myslím,že by sa mladí ľudia do 25 rokov nemali vyjadrovať, aj keď od 18 rokov sú považovaní za dospelých.
je veľmi ťažké mať správny postoj A vedieť si ho obhájiť pred rôznymi oponentmi.aj keď vieme, že ten postoj neznamena ľahku voľbu.

Reply
Katarína

Vďaka za angažovanie ochrany života.

Reply
MT

Sami sa vraždíme. Klesá nám pôrodnosť, počet obyvateľov, čo má a v budúcnosti bude mať nedozierne následky na celý národ. Dnes už vieme, že práve títo ľudia chýbajú.

Reply
korka

Keď napriek nenávistným predvolebným bilbordom strany MOST-HÍD po voľbách Béla Bugár so svojou stranou vstupoval do koalície s nenávideným SMERom, obhajoval tento krok v zmysle ako „pre dobro občanov“ – že sa „chudák“ obetuje a bude s nenávideným SMERom spoluvládnuť. Teraz, keď pre dobro občanov a štátu treba schváliť novelu zákona o potratoch, už ani Bugár, ani iní naraz nevedia, čo pre dobro treba urobiť a dobrý zákon nepodporia len pre to, že je z dielne ĽSNS. Tu viac záleží na tom, kto podá návrh zákona, než na tom, o čo vlastne v tom zákone ide.
Takže aké dobro a komu dobro?
No predsa politici sami sebe, dobro občanov a štátu majú „na háku“ a za vlastný prospech zapredajú čokoľvek a kohokoľvek.

Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.