Petícia poslancom Národnej rady k návrhu zákona zlepšujúcemu potratový zákon

Vážená Národná rada SR, Vážení poslanci Národnej rady SR,

Slovensko od zavedenia umelých potratov zabilo jeden milión tristošesťdesiattisíc detí. Všetky tieto deti nám dnes chýbajú. Chýba nám ich láska, ich nádej aj ich sila. Štát, ktorý nebráni najslabších a nevinných stráca oprávnenie a zmysel svojej existencie. Toto sa deje u nás roky. Roky sa tvárime, že môžeme budovať dom od strechy, nie od základov. Bez úcty k životu niet ďalších práv. Obhajovanie umelých potratov sa vo svetle nových poznatkov vedy o prenatálnom vývoji dieťaťa stáva  čím ďalej neudržateľné. Táto doba bude označená budúcimi generáciami za dobu temna, lebo sme nedokázali vidieť ľudský život tam, kde je. Vy to môžete zmeniť.

Mnohí nechápu strašnú hĺbku zločinov voči deťom a preto vidia svet v skreslenej perspektíve. Život nenarodeného dieťaťa má pre nich menšiu hodnotu, ako život narodeného dieťaťa, ba má pre nich menšiu hodnotu ako pohodlie. Umelý potrat ako úmyselné a chcené zabitie nevinného a bezbranného dieťaťa je  zlom samým v sebe, ktoré nedokážu ospravedlniť žiadne okolnosti.

Nevidíme žiadny  dôvod, pre ktorý by sa dalo ospravedlniť nezabránenie alebo napomáhanie takémuto zlu. Nech Vám malicherné politické dôvody nezabránia podporiť dobrý zákon. Hlasovaním za dobrý zákon, konáte iba dobro a nezaväzujete sa k žiadnemu zlu. Ak by ste mali možnosť otvoriť dvere na horiacej škole a vypustiť z nej deti, neurobíte to, len preto, lebo Vás k tomu vyzval niekto nepríjemný?  Je Vašou morálnou povinnosťou ich vypustiť, lebo iba vy máte kľúče o dverí. Iba vy máte právo schvaľovať zákony.

Pomyslite na to, že teraz Vaše hlasovanie zachráni množstvo detí, ktoré by inak budúce dni zomreli. Každý jeden deň na Slovensku kvôli umelým potratom zomiera viac ako 20 detí.

Vyzývame a žiadame Národnú radu SR, aby prijala zákon, ktorý zabráni zabíjať  nenarodené deti a Vás poslancov Národnej rady SR, aby ste hlasovaním podporili predložený návrh zákona zlepšujúci potratový zákon a tak sa skutkom postavili za život nenarodených detí.

Petíciu zostavil:  Aliancia za rodinu, Gorkého 15, Bratislava,  osoba oprávnená konať s orgánmi verejnej moci: JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD., Chorvátska 199, 90081 Šenkvice, nar. 3.6.1976

[emailpetition id=“30″]

 

Pridajte k petícii svoj názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše meno sa zobrazí nad komentárom
Váš email sa nebude zobrazovať

Súhlasím so zásadamiPrivacy

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

45 názorov na podpis

 • Erk

  Patológia, zlo, hriech, deviácia, názvi si to svojim, no treba pravdivo nazvať zlo zlom.

 • Karel

  A je to normálny jav? Alebo je to skôr patologické?

 • Paťo

  Je to obrovská hanba riešiť takýto zákon. Ochrana života by mala byť predsa úplne samozrejmá vec, nie riešená zákonom. Ale na to je vo svete asi príliš veľa sebectva…

 • Alena Kyselicová

  Keď ľúbime, strácame ,,zdravý rozum“ a môj dedo hovoril, že sa vtedy ľudia rozhodujú nezodpovedne.Sex je veľký Boží dar,ale zodpovedne sa uplatní len v manželstve muža a ženy,…je to dar pre lásku a bez nej sa cítime oklamaní,ale to neznamená,že treba zničiť život.V dare života dostávame aj nesmrteľnú dušu a to je priam ohlušujúca nádhera- sme nesmrteľní, lebo sme majiteľmi nesmrteľnej duše.Čiže potratom sa neskončí existencia našich ďaľších detí a je škoda s nimi nikdy nebyť….(som matkou 5 detí)

 • Stanka

  Nepoznáte? Tak to by ste si mal prečítať niečo o infanticíde v ríši zvierat.

 • Ľuboslav

  „Úctou k životu dáva človek zmysel svojej existencie“…

 • Dušan

  S bývalou ženou sme čakali tretie dieťa niekedy v roku 1990. Prehováral som ju celé dni, aby sme si ho nechali, rodičia ešte žili, radi by nám pomohli, ekonomicky sme na tom boli vcelku dobre a aj z predošlých dvoch detí žena musela vidieť, že som sa o deti vždy rád staral. Nič nepomáhalo. Ešte počas odvozu do nemocnice na zákrok som ju intenzívne prehováral, aby si to rozmyslela (nechcel som ju nechať odviezť niekým iným a pichnúť tak hlavu do piesku). To bolo v čase keď už boli zrušené komisie, tak som dúfal že ešte v nemocnici (kam už som ja nemohol), jej aspoň personál sa bude snažiť dohovoriť. Vzali to ako rutinu, bez zaváhania to vykonali… Dodnes ma prepadávajú také myšlienky, či som urobil všetko pre jeho ,,záchranu,, a zamýšľam sa často, ako to naše tretie dieťa mohlo vyzerať, na čo by bolo asi nadané a pod. (Ešte sme čakali aj štvrté dieťa, no to už bolo krátko pred rozvodom a to som sa takmer ani nedozvedel. To tiež ,,bez zaváhania,, muselo preč!)

  Dnes som presvedčený, že by bývalá žena rada zvrátila situáciu, ostala sama, dcéra je v Bratislave, stále ju volá domov (no ona má však svoj život, svojho priateľa) a syna sústavne pozýva z Prahy aby prišiel na víkend. Ten príde nanajvýš tak 2 x do roka, moc nejaví o ňu záujem, zdvorilostne sa u nej zastaví na 15-30 minút.

 • Zuzula

  Dokedy budu ešte bojovať ludia otvorený boj proti Stvoriteľovi? To nemajú kusok svedomia? Ak sa ludia nespamätajú hrozí zánik národa

 • Andrej

  Je veľmi zaujímavé,že zajtra majú poslanci schvaľovať zákon,ktorým sa sprísni ochrana zvierat.Na ochranu zvierat sa nájde dostatok poslancov,aby zákon prešiel ale na ochranu nenarodených detí už nie.Aké smutné a paradoxné!Prajem poslancom,ktorí nepodporia zákon na sprísnenie potratov,aby vo svojom svedomí prežili hlboké výčitky,že sa aj oni svojou ľahostajnosťou podieľajú na genocíde národa!

 • Anton Horník

  Prvý a najdôležitejší krok ešte pred zmenou zákona malo byť začatie kampane za odstránenie zavádzajúceho, klamlivého termínu „prerušenie tehotenstva“, a „umelé prerušenie tehotenstva“ a nahradenie týchto termínov termínmi zodpovedajúcim pravde: „ukončenie tehotenstva“, „umelé ukončenie tehotenstva“. alebo najlepšie „násilné ukončenie tehotenstva“.
  NIE JE TO HRA NA SLOVÍČKA, JE TO PRVÝ PREDPOKLAD NA UVEDOMENIE SI TVRDEJ SKUTOČNOSTI – VRAŽDY, KTOROU UKONČENIE TEHOTENSTVA JE. S TOUTO KAMPAŇOU SA MALO ZAČAŤ UŽ DÁVNO.
  Veď „prerušenie“ nie je nič hrozné… – keď sa dej na nejaký čas preruší, je možné v ňom po čase pokračovať – nič strašné sa nestalo… a svedomia sa to tak nedotýka, ako keď bude častejšie konfrontované s pojmom „UMELÉ UKONČENIE TEHOTENSTVA“, alebo ešte lepšie „NÁSILNÉ UKONČENIE TEHOTENSTVA“.

 • Slovenka

  Pred necelými tromi rokmi poslanci NR SR Štefan Kuffa, Jozef Mikloško a Marian Kvasnička navrhovali zákon o úplnom zákaze interrupcií (umelého ukončenia tehotenstva). Nik ich nepodporil, zožali len mediálny posmech.
  Dnes, keď jedna politická strana navrhuje sprísnenie interrupčného zákona, opäť sú výhrady… Prečo žiadna z politických strán za 28 rokov od pádu komunizmu nepodala návrh zákona na ochranu nenarodených detí… a ako ich potrebujeme!!!… ich lásku, ale aj pracovné sily, vraj nemá kto robiť na dôchodky…
  Vďaka liberálnym komunistickým a postkomunistickým zákonom bolo zavraždených poldruha milióna detí na Slovensku, našich ľudských bratov a sestier…
  Skončime s vraždením, aj Boh nás požehná a Sedembolestná – Patrónka Slovenska nás bude ochraňovať.

 • Peter SZIGETI

  Uvidime postoj vraj krestanskych stran ako KDH, SNS a OLNO. Teraz sa jasne ukaze kto je kto!!! Myslim si, ze vsetky tie strany v plnej nahote ukazu svoj „krestansky“ princip…

 • Monika

  Hovorí sa, že na Slovensku nie je vojna od roku 1945, ale nie je to tak, keďže od roku 1957 u nás začala vojna zabíjaním počatých nevinných detí potratmi, a trvá dodnes. Zabráňme tomu.

 • Jozef

  Takto sa ukazuje, čo tie nálepky médií znamenajú. „štandardný“ „extrémistický“…

 • Jana

  Schvaľovanie návrhu zákona ukáže, ktorým z deklarovaných „kresťanov“ ide v skutočnosti len o dobrý válovček a pri ňom pokojné krochkanie. Akékoľvek výhovorky typu „lebo extrémisti“ sú čistý alibizmus pred vlastným svedomím. Špeciálne som zvedavá na hlasovanie pani Verešovej, ktorá sa do politiky dostala práve cez pro-life a pro-rodinné hnutie.